reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Moj przystojniak Oskar [emoji173][emoji173]
I fiutek na ostatnim zdjęciu [emoji7][emoji23]Zobacz załącznik 867238Zobacz załącznik 867239Zobacz załącznik 867240Zobacz załącznik 867241
No piękny chłop :tak:śliczna buzie ma :)
Ja kupowałam tetre na allegro która była oznaczona jako LUX czyli miała większą gramature. Używam i do dzisiaj bo młody czasami w nocy chce się do niej przytulić, piore w 90* tak jak pościel i ręczniki i nic się z nią nie stało przez 4 lata. Faktycznie jest dość szorstka ale po prasowaniu ok. Flanelowe mi nie podeszły w ogóle. Musliniwych i bambusowych nie miałam.

O bambusowych czytałam i nie do końca podoba mi się to ile chemii trzeba użyć podczas procesu produkcji, to jest sztuczne włókno :(
Ja nikogo nie zmuszam broń Boże do kupna tych czy innych :)
Wiadomo też,że wszystko co kolorowe jest z chemią. Chyba tylko białe mają tego wszystkiego najmniej.
Bambusowe faktycznie są produkowane z wiskozy bambusowej i mogą budzic kontrowersje,ale dla mnie jest w miare ok,u nas maja byc okazjonalne.
Ale za to muślinu moim zdaniem warto spróbować :)
 
U mnie młody to co w domu to też na dworze ;) no chyba że krawat trzeba nałożyć :) no i jak przychodzi brudny z dworu to wiadomo. Tak samo było jak był maleńki ubieralam go wieczorem po kąpieli i do następnej kąpieli w tym samym był. Jakiś taki malobrudzacy egzemplarz mi się trafił hehe ;)
Ale mój młody jest 4x starszy od Twojego to i garniak ma bardzo dorosły i wiadomo,ze nie biega w nim po mieście ot tak :D Poza tym chodzi do szkoły i w różne inne miejsca,więc wiadomo,że to życie jego jest hm..."bujniejsze" niż kilkulatka :D
A co do kwestii ubirania malucha "od kąpieli do kąpieli" to u mnie to za żadne skarby świata nie przejdzie. Zawsze zasada w domu jest ta sama: nie śpimy w tym,w czym chodzimy w ciągu dnia i odwrotnie; mamy "piżamki" do spania,które należy rano przebrać na normalne ubranie. Czy to niemowlak,czy nastolatek czy dorosły. Ot taka kwestia higieniczna u nas :)
Każdy oczywiście robi jak chce i to jest jego sprawa :)
 
Zaczelam temat.... i poczytalam w necie... ale nie forum..tylko
Statystka szpitalu w Tychach bo do takich materialów sie dokopalam okoloporodowe wyciecie macicy od 1980 roku do 2005 roku ...byly 62323 porody takie mieli....
To 10,2% zakonczylo sie zgonem matki.. u wszystkich byla przetaczana krew, kurde to jest 1 na 10 :( az mnie ścisnelo...
Edit doczytalam do konca i w ostatnich latach zmalala śmiertelność podczas histerektomii

Myślę, że od tego 1980 wiele się w medycynie zmieniło i radzą sobie z takimi "przypadkami" znacznie lepiej. Może to mało pocieszające, ale trzeba się cieszyć, że lekarze przed wykonaniem cc będą świadomi tego co mogą zastać po otworzeniu powłok brzusznych. To rokuje znacznie korzystniej.
 
reklama
Ale mój młody jest 4x starszy od Twojego to i garniak ma bardzo dorosły i wiadomo,ze nie biega w nim po mieście ot tak :D Poza tym chodzi do szkoły i w różne inne miejsca,więc wiadomo,że to życie jego jest hm..."bujniejsze" niż kilkulatka :D
A co do kwestii ubirania malucha "od kąpieli do kąpieli" to u mnie to za żadne skarby świata nie przejdzie. Zawsze zasada w domu jest ta sama: nie śpimy w tym,w czym chodzimy w ciągu dnia i odwrotnie; mamy "piżamki" do spania,które należy rano przebrać na normalne ubranie. Czy to niemowlak,czy nastolatek czy dorosły. Ot taka kwestia higieniczna u nas :)
Każdy oczywiście robi jak chce i to jest jego sprawa :)
Nie no wiadomo że jak już miał parę miesięcy to pizame miał i ma do tej pory ale pierwszy 1-2 miesiące to cały czas spał. W tym samym łóżku, wym samym rożku więc nie widziałam sensu przebierania :) tym bardziej że w ogóle się nie brudził kupka czy mlekiem.

A nawiasem mówiąc mój to nawet w garniturze chce chodzić do przedszkola :) a czasem ma też fazy że koszula to niezbędne minimum i musi być nawet do dresow.
Ja mam luźne podejście do ubioru pozwalam mu nawet gdy jest wyjsciowo ubrany wejść na plac zabaw czy poszurać na kolanach itp. Wypiore i tyle :) Tym bardziej że on jest bardzo,, czysty,, po całym dniu szaleństwa potrafi mieć czyste ubranie :) nie wiem jak on to robi :)
 
Do góry