reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Właśnie to jest dla mnie jedna z gorszych rzeczy w ciąży: czy jak zjem to albo to, to nie zaszkodzę dziecku? A czy ten twarożek to na pewno z mleka pasteryzowanego? A jak zjem makrele wedzona to co będzie? Oczywiście piszę tu o swoich schizach. Lody jadłam ze dwa razy;)
 
reklama
To podobnie jak ja wiek 31 pierwsza ciąża termin na 4.10 przerażona jesteś?? Do mnie to nie dociera jeszcze...

Do mnie też to nie dociera jeszcze...niby to oczywiste już przecież 4 mc w trakcie , ale stresik jest , ja jestem panikara już myślę jak to będzie czy dam radę czy wszystko będzie dobrze .... Eh ale pocieszam się tym że mamy po 31 lat poważny wiek poważne myślenie o życiu i przyszłości wiec nie ma co się martwić . Serio nie wyobrażam Sobie jak dają radę młode mamy takie 18-20 lat ? ( Bez urazy dla nikogo off korz hihi ) w sensie jak to wszystko ogarniają itp . Dziecko to największe szczerze i ogromna odpowiedzialność.
 
Ten czas pomiedzy usg sie strasznie dluzy...usg wystarcza ma tydzien spokoju a potem zowu stresik. Na pewno potem jak juz sie czuje ruchy to jest latwiej, bo wiemy ze cos sie dzieje w brzuszku. Ja mam w czwartek wizyte, wiem ze usg nie bedzie ale pewnie podotyka brzucha i zobaczy czy wszystko ok. Ciekawa jestem czy moze tez tak dotykowo szyjke ocenic.
Oczywiście że może tak ocenić
 
Tez mi się wydaje, ze z wysiłku. Z witamin to teraz biorę Doppelherz active mama + buraka w tabletkach - super sprawa(naturalny, zawiera dodatkowo żelazo- hemoglobina mi spadła w ciąży, a dzięki tym tabletkom jest już lepiej)


Z wysiłku ? A pracujesz czy L4 już masz Pianna - Trzecie ? Ja jestem na L4 i staram się nie przemęczać , zresztą teraz szybko się męczę , za bardzo wręcz ... I za długo nie mogę stać jednym ciągiem tak 15-20 min max bo mi słabo i zawroty głowy mam i zaraz siadam albo się muszę położyć .... Więc unikam wysiłku bo się boje a i tak mam te pobolewania krocza czy pachwin już nie wiem czego . Zapytam lekarza w czwartek bo idę o co makan....
 
Ja też mogę mieć na każdej wizycie ale czytałam artykuł że zbyt częste USG w ciąży nie jest obojętne dla dziecka....nie wiem ile w tym prawdy ale może nie bez przyczyny zalecane są tylko 4. Muszę dopytać dokładnie swojego lekarza co o tym sądzi.
Ja czytalam o tym duzo i usg nie ma wplywu szkodliwego na dziecko. Dzieci czesto tego nie lubia, ale usg im nie zaszkodzi.
 
Do 12 tyg lody to było moje jedynej jedzenie po którym nie wymiotowałam

Serio ? Aha , ja dziś zjadłam i coś dzidziusiowi chyba nie smakuje bo mnie zemdlilo jakoś po nich ... Na szczęście miałam wode że Sobą i było ok ... Też miałam smaka wcześniej ale balam się że się zatruje...
 
Ja na szczescie mam usg na każdej wizycie. :) bardzo mnie to uspokaja... no i czekam na te ruchy z utęsknieniem. W poniedziałek zaczyna się 17 tydz (16+0) a jestem raczej szczupła... może już coś poczuje?
Każda kobieta inaczej...ale ja kończę mój 17 jutro zaczynam 18, to mój drugi Dzidziuś i nie czuję ruchów. Też się martwiłam i myślałam, że to pora...ale mimo iż łożysko mam na tylnej ścianie to okazało się, że mam jeszcE czas.
Nie wytrzymałam i poszłam wczoraj do lekarza. Bo wizytę mam dopiero za 2 tygodnie...ale wszytko ok. [emoji4]
 
reklama
Z wysiłku ? A pracujesz czy L4 już masz Pianna - Trzecie ? Ja jestem na L4 i staram się nie przemęczać , zresztą teraz szybko się męczę , za bardzo wręcz ... I za długo nie mogę stać jednym ciągiem tak 15-20 min max bo mi słabo i zawroty głowy mam i zaraz siadam albo się muszę położyć .... Więc unikam wysiłku bo się boje a i tak mam te pobolewania krocza czy pachwin już nie wiem czego . Zapytam lekarza w czwartek bo idę o co makan....
Mam tak samo z tym staniem. Np. w kościele wiem, że jak nie usiądę, to zemdleję (w 1. ciąży było identycznie). Jak coś w domu więcej porobię, to potem dość mocno boli mnie brzuch. Ja teraz jestem na zwolnieniu właśnie przez te bóle, a miesiąc wcześniej byłam z powodu krwiaka i odklejania kosmówki. No i teraz oczywiście jak mnie tak boli to sie szybko grzecznie kładę, żeby przypadkiem znów mi się coś nie odkleiło;)
 
Do góry