reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

dziewczyny a czemu ta lista tutaj? kto to dopisuje? bo chyba, cos miala byc inaczej.
mnie mdlii, ble, a juz myslalam, ze jest ciut lepiej, rano jest lepiej a reszta dnia dalej slaba, najgorszy wieczor niestety.
 
reklama
dziewczyny a czemu ta lista tutaj? kto to dopisuje? bo chyba, cos miala byc inaczej.
mnie mdlii, ble, a juz myslalam, ze jest ciut lepiej, rano jest lepiej a reszta dnia dalej slaba, najgorszy wieczor niestety.
Szalona chce zrobic.liste na 1 stronie, a ze zrobil sie maly balagan to ja spisuje dane na swoim lapku i jak skoncze to wrzuce, a szalona skopiuje i wrzuci w swoj pierwszy post ;) wiec napisz swoje dane, to dopisze :)

4c3tskjoa7ptmvui.png
 
Dzięki,ale mnie chodzi o położną w szpitalu :) moja przychodnia nijak się niestety nie ma do szpitala,w którym będę rodziła bo to 140 km różnicy

Do szpitalnej położnej nie ma deklaracji.Wyszukujesz,umawiasz się,płacisz i tyle.Problem w tym,że zdarzają się sytuacje kiedy kobiety zaczynają rodzić a ich opłacona położna akurat ma dyżur,no i wtedy już trudno mieć ją na wyłączność.
 
OMG, zemdliło mnie właśnie na zapach rumiankowego papieru toaletowego i to masakrycznie, ciągle czuję ten rumianek.
Zaczęło się od zapachu rumianku, potem mąż podgrzał sobie mięso i to już było za dużo - cały wieczór wymiotowałam, teraz o 3 w nocy wstałam znowu w tym celu. Aż boję się wrócić do łóżka.
 
@Margonelka widzę, że @Marta_2606 mnie wyprzedziła w odpowiedzi ;) Słyszałam też, że ta wybrana położna jeśli jest z danego szpitala gdzie się rodzi to chyba może być przy porodzie, ale jak Ty masz taką odległość to faktycznie może być chyba z tym problem...

A co do położnych w ogóle - o deklaracji itd. jak to działa - wszystko jest na stronie:
Link do: Położna z Sercem | Szkoła Rodzenia i Opieka Położnych
To wszystko jest na NFZ więc warto się zapoznać :)

Ale przecież w kartę ciąży wpisują termin z OM i wg tego lekarz patrzy ;) na usg co rusz wychodzi inny i nie ma jednego pewnego.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Tylko, że ja miałam owulację 3 tyg później i od początku o tym wiedziałam, że nie mam co patrzeć na OM. Na początku sobie liczyłam tp od swojej mniej więcej określonej daty owulacji, ale liczę, że jednak z usg mi potwierdzą pewniej ;)
A nie jestem teraz w Polsce, więc póki co nie mam karty ciąży, a lokalnego odpowiednika nie chcą mi chyba wydać, bo nie będę tu rodzić :/ Więc moja dokumentacja ciążowa to po prostu taki zwykły "dzienniczek pacjenta" :p i przez to chyba traktują moją ciążę bardziej jak chorobę :(

@Igorowelove dzięki :)
alina89 27 lat
TP 30.09/3.10 do potwierdzenia

Nie mam innych dzieci.
 
@Margonelka widzę, że @Marta_2606 mnie wyprzedziła w odpowiedzi ;) Słyszałam też, że ta wybrana położna jeśli jest z danego szpitala gdzie się rodzi to chyba może być przy porodzie, ale jak Ty masz taką odległość to faktycznie może być chyba z tym problem...

A co do położnych w ogóle - o deklaracji itd. jak to działa - wszystko jest na stronie:
Link do: Położna z Sercem | Szkoła Rodzenia i Opieka Położnych
To wszystko jest na NFZ więc warto się zapoznać :)


Tylko, że ja miałam owulację 3 tyg później i od początku o tym wiedziałam, że nie mam co patrzeć na OM. Na początku sobie liczyłam tp od swojej mniej więcej określonej daty owulacji, ale liczę, że jednak z usg mi potwierdzą pewniej ;)
A nie jestem teraz w Polsce, więc póki co nie mam karty ciąży, a lokalnego odpowiednika nie chcą mi chyba wydać, bo nie będę tu rodzić :/ Więc moja dokumentacja ciążowa to po prostu taki zwykły "dzienniczek pacjenta" :p i przez to chyba traktują moją ciążę bardziej jak chorobę :(

@Igorowelove dzięki :)
alina89 27 lat
TP 30.09/3.10 do potwierdzenia

Nie mam innych dzieci.

Dziękuję dziewczyny:) no właśnie wiem,że się umawia ale nie mam pojęcia jak wcześnie się za to zabierać.
Wiem,że czasem położna ma dyżur i niekoniecznie może rodzić akurat z nami,ale jeśli wybiorę położną ze swojego szpitala to jeżeli nie ona to może jej koleżanka po fachu spojrzy na mnie przychylniej;)
Po pierwszym porodzie i po drugim zbyt wczesnym mam taką traumę,że tym razem muszę się zabezpieczyć na wszelkie sposoby.
 
Dziękuję dziewczyny:) no właśnie wiem,że się umawia ale nie mam pojęcia jak wcześnie się za to zabierać.
Wiem,że czasem położna ma dyżur i niekoniecznie może rodzić akurat z nami,ale jeśli wybiorę położną ze swojego szpitala to jeżeli nie ona to może jej koleżanka po fachu spojrzy na mnie przychylniej;)
Po pierwszym porodzie i po drugim zbyt wczesnym mam taką traumę,że tym razem muszę się zabezpieczyć na wszelkie sposoby.
W 2014 kiedy rodziłam córcię, miałam umowę z położną z żelaznej, wtedy jeszcze można było. i one wszystkie pracowały trójkami- w umowie było zapisane, która położna się tobą zajmie jeśli położna nr 1 akurat ma poród a połozna nr 2 własnie wyjechała na urlop.
 
reklama
Do góry