reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
@Margonelka pytałaś kiedy załatwiać położną i chyba nikt tu tego nie pisał o ile się nie mylę, ale z tego co wiem to deklarację wyboru trzeba złożyć do 21 tygodnia ciąży.


oj też tak mam ;) a najgorzej jak wejdę na forum, czytam posty, chcę komuś odpowiedzieć, po czym patrzę - do końca jest 15 stron, a jak już tam dobrnę - temat dawno skończony :p


Moi rodzice ze mną i moim bratem rok młodszym mieszkali 7 lat w akademiku :) (1 pokój, a łazienka i kuchnia wspólne na korytarz) Nie wiem jak oni, ale dla mnie to było wspaniałe dzieciństwo :D :D tak czy siak - dało się i nie wspominam tego jako jakiś dramat :)

Dziewczyny, a czy ja mogę się dopisać do listy w czwartek? Bo wtedy chyba poznam termin pewniejszy, teraz mi się waha 30 września - 3 października... Czy myślicie że do czwartku posty z listą zaginą gdzieś już w tym wątku...?

Ale przecież w kartę ciąży wpisują termin z OM i wg tego lekarz patrzy ;) na usg co rusz wychodzi inny i nie ma jednego pewnego.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
To dopiszcie mnie
Msue 22 lata
TP 9.10




Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

dhi4vfxm6kqiejz1.png
 
Też poproszę o dopisanie :)
Marta_2606 l.30
TP 21.10.
Córka 2014
Dzięki za odpowiedź! A ja to nawet nie wiedziałam,że się jakąś deklarację sklada :errr:
Mogłabyś mi coś więcej na ten temat napisać?

Może ja pomogę :) Składasz deklarację tak jak o wyborze lekarza rodzinnego w swojej przychodni,lub w innej w swoim mieście.Najlepiej wcześniej zaczerpnąć opinii wśród znajomych ;) Po dokonaniu wyboru,skladasz deklarację.Od 21 tygodnia ciąży masz prawo do cotygodniowych spotkań z położną.W moim przypadku położna,którą wybrałam prowadziła również Szkołę Rodzeniaw ramach NFZ.
 
No ja właśnie jem mniej niż przed ciąża, dodatkowo jeszcze tydzień temu dużo wymiotowalam, dopiero mi to przechodzi, chociaż mdłości mam dalej... Więc nie wiem skąd te 2kg...

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
Ja mam ponad 2 kg, stawiam na zatrzymywanie wody w organizmie bo w tłuszcz raczej tak szybko nie obroslam na owocach i warzywach :-) ja mam tendencję do zatrzymywanis wody niestety...
 
Widzę, że niektóre z Was wspominają swije porody. Ja pamiętam miałam dwa terminy: wg OM na 07.06, a wg USG na 16.06. No i 15 po poludniu naszło mnie na kiełbasę z cebulą (smażone), do tego sałata, pomidorek, rzodkiewki. Jadłam to i myślałam sobie co będzie jak zacznę rodzić, a to żarcie będę miała w żołądku...no i po godzinie odeszły mi wody;) obyło się bez "rewelacji", a urodziłam 45 minut po północy, więc zgodnie z drugim terminem -16:biggrin2:.
Mąż był ze mna i pamiętam jego bardzi ciepłe dłonie, które mi kładł na brzuchu i plecach - tylko to mi przynosiło ulgę. I podobno biegałam po sali z kroplówką, a mąż ją za mną ciągał ;)
 
Też poproszę o dopisanie :)
Marta_2606 l.30
TP 21.10.
Córka 2014


Może ja pomogę :) Składasz deklarację tak jak o wyborze lekarza rodzinnego w swojej przychodni,lub w innej w swoim mieście.Najlepiej wcześniej zaczerpnąć opinii wśród znajomych ;) Po dokonaniu wyboru,skladasz deklarację.Od 21 tygodnia ciąży masz prawo do cotygodniowych spotkań z położną.W moim przypadku położna,którą wybrałam prowadziła również Szkołę Rodzeniaw ramach NFZ.
Dzięki,ale mnie chodzi o położną w szpitalu :) moja przychodnia nijak się niestety nie ma do szpitala,w którym będę rodziła bo to 140 km różnicy
 
reklama
Mamusia83 35 lat
TP 5.10
Syn2014

ola_9090 27 lat
TP 7.10

Emol 22lata
TP 9.10
Syn 2017

Sandralevv93 25lat
Tp 9.10

Szalona 29 lat
TP 12 X
Syn 2014
Syn 2017

Pilades 34 lata
TP 15.10
Syn 2015

Wonderful 27 lat
TP 20.10

Margonelka 33 lata
Tp 20.10

Zielonooka90 28 lat
TP 20.10

Katrina33. 33lata
Tp 20.10
Syn 2005
Córka 2013

Pulpecik 29 lat
Tp 20.10

Aga10_2018 36 lat
Tp 28.10
 
Do góry