reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Myślę że w październiku bardziej smogiemw będziesz się przejmować niż to ze trochę ulatuje mąki z ręki na wysokości pupy. Chyba trzeba bylo mąkę nad głową dziecka całe opakowanie rozerwać to może i dziecko zaczeloby kaszlec.
Trzeba trochę rzeczy wyselekcjonowac, drobinki unoszą się Ale tyle tego jest ze spokojnie dziecku nie zaszkodzi. Tak jak napisałam smog będzie gorszy. Prania nie zrobisz bo to też proszek będzie w powietrzu a to jednak środek chemiczny? Nie dajmy się zwariować.
No i ta maka to nie jest na kazda zmiane pieluchy.... tylko na odparzenia... .. maki nie uzywamy przy buzi..tylko przy nogach ..pupie... nie siegamy znad głowy...
Tak logicznie trzeba podejsc do tego...
Zgqdzam sie... jest duzo wiecej innych zagrożeń.. moze kiedys linomag bephanten i sudocrem okaze sie ze ma w skladzie skaldnik ktory wnika gleboko w skórę i powoduje costam...raka odbytu... ale mąka.....:)

Bephanten jest w tubce..moze jak gniexiemy ta tubke.... wyciskajac maść...to do masci szkodliwe substancje sie przedostaja.....
A maka jest taka naturalna :) lubię mąkę :)
 
reklama
Ja jeszcze odnośnie tych zakupów aptekowych. Nie wiem jakie Wy macie doświadczenia, ale wydaje mi się że te majtki poporodowe to lepiej kupić rozmiar większe niż nosi się na codzien. A no i widziałam że któraś zamawia te majtki w kształcie bokserek, nie wiem czy to będzie wygodne ;) ja wolę zwykle wyglądające jak figi.
Ja zamowilam dwa rodzaje [emoji14]
 
Ja trafil za 1 razem na super polozna ktora zobaczyla ze moje dziecki usypia z cycem w buzi..i że na kazde plakanie lecialam z cycem... a dziecku moze tez o mame chodzic...lub o pieluche... może cos uwiera...moze metka od ubranka drapie...?
Od razu powiedziala ze zrobie sobie problem... w 1 tyg najlatwiej nauczyc dziecko ze cyc to do jedzenia a nie smoczek.. juz pisalam...
Jak tylko dzidzia przestaje ssac to paluszkiem po brodzi posmyrac... i albo je dalej...albo ze 2 razy lyknie. I znowu przestaje ..no to sie najadlo... wyciagamy cyca.... nie czekamy jak dosnie z cycem w buzi.... i u nas takie cos sie sprawdziło 2 razy....logicznie brzmialo....
Też jestem tego zdania [emoji4]
 
Dziewczyny ! Szyjka po usg na jednak 3.91 cm A nie 2 jak twierdzili po ręcznym sprawdzaniu. Zamknięta bez cech niewydolności :) nadal mi twardnieje troszkę brzuszek ale oni mówią ze jest dobrze :) jutro wychodzę :D

Edit. Mała jednak zostanie jeszcze w moim brzuszku i to jest najwazniejsze ! <3
 
Ostatnia edycja:
Ja jeszcze odnośnie tych zakupów aptekowych. Nie wiem jakie Wy macie doświadczenia, ale wydaje mi się że te majtki poporodowe to lepiej kupić rozmiar większe niż nosi się na codzien. A no i widziałam że któraś zamawia te majtki w kształcie bokserek, nie wiem czy to będzie wygodne ;) ja wolę zwykle wyglądające jak figi.
O widzisz a mi te bokserki bardzoej do gustu przypadły i przyznaję, że po cesarce dłuugo z nich korzystałam bo wszystkie inne mnie urażały w bliznę.
Generalnie noszę rozm.36
wtedy wzięłam 4szt L/XL z canpola
i teraz taki sam zestaw zamawiam.
Screenshot_2018-07-23-14-29-05.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-07-23-14-29-05.jpg
    Screenshot_2018-07-23-14-29-05.jpg
    60,7 KB · Wyświetleń: 477
Gdzieś czytałam i chyba to już pisałam w sprawie dmuchania w chusteczkę. Zapalamy świeczkę najpierw gasimy ustami, potem nosem, potem jedna dziurka i druga dziurka. I przez zabawę uczymy tego dmuchania aby płomień zgasł. :)
Tak tak..mi pisalas bo ja mam problem z synem ... tylko kataru nie mial jeszcze... a od tamtego czasu pewnie zapomniał...
 
Dziewczyny ! Szyjka po usg na jednak 3.91 cm A nie 2 jak twierdzili po ręcznym sprawdzaniu. Zamknięta bez cech niewydolności :) nadal mi twardnieje troszkę brzuszek ale oni mówią ze jest dobrze :) jutro wychodzę :D
Oooo....jaka bardzo dobra wiadomość [emoji1][emoji1][emoji1] super. Cieszę się razem z Tobą [emoji4]
 
Wrzucam Wam moja listę zakupów w z apteki gemini.
Dużo tego może za dużo ale wolę za dużo niż później przepłacać. Opierałam się na różnych listach wyprawkowych, część sprawdziłam na srokao. Zamieściłam się idealnie w 500 ;-)

Co do Aspiratora doczytałam że ma znacznie większa moc ssąca od konkurencji ( 60 kPa) nie miały 40 kPa .

Sorry za jakość ale robiłam zdj telefonem. Zobacz załącznik 880394Zobacz załącznik 880395Zobacz załącznik 880396

Ale super że coś takiego wrzucacie dziewczyny, wcześniej tez widziałam jakieś linki.
Ja zielona w tej sprawie, tylko ubranka mam prawie, ale rzeczy apteczne, ciężko.
To się super przyda. Dzieki wielka, ogromna pomoc:D:):)
 
reklama
Nie kumam.... mam slaba wyobraźnię....
Jak mąka z tylka dziecka ma osiasc na płucach ?? O to chodzilo... bo niejasno jest napisane...." mala.moze posiadac na.pluca".... nie.kumam...rozwiniesz teorie ?
Wiesz co nie chce mi się rozwijać tego z 5 mam wysmialo ta teorię i wystarczy. Jeśli macie ochotę dalej drążyć temat to bardzo proszę ale bezę mnie [emoji6]jeśli uważacie to za głupotę to zignorujcie a nie rozstrzasajcie ja zazwyczaj tak reaguje jak czytam coś z czym się nie zgadzam.
 
Do góry