reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

reklama
Ja immunoglobulinę dostałam po drugim.porodzie o teraz po amnio.Dostane ponoć jeszcze raz ok 28tc.
Można też zrobić odpłatnie koszt od 150 zł do nawet 400 (tak mówiła znajoma) i to pewnie zależy od kliniki.
 
Potwierdzam, ja co prawda pierwsza ciąż ale biorę w 28tc ale lekarka mówiła że przy każdej ciąży się bierze.


To nieprawda z tym zastrzykiem! Ja jestem w trzeciej ciąży i mam już skierowanie na podanie zastrzyku w szpitalu na 10 lipca (bezpłatnie na NFZ). Miałam zastrzyk z immuno po pierwszym porodzie i po łyżeczkowaniu. Teraz dostanę w 28+0 i po porodzie chyba też.
 
A gdzie to jest napisanr...w jakims rozporzadzeniu ?? Na co sie powolac..? Skad te info...

Ja dostalam zastrzyk po 2 cc
Znalazłam coś takiego: Link do: MZ: immunoglobuliny anty-RhD dla kobiet w ciąży RhD-ujemnych - Serwis Ginekologia i położnictwo

Numer zarządzenia tu: Link do: NFZ wprowadza nowe świadczenie gwarantowane dla kobiet w ciąży - Z URZĘDU

Mi skierowanie wystawiła lekarka, do której chodzę prywatnie, ale ona w tym szpitalu, do którego mnie skierowała pracuje na oddziale.

W necie piszą, że każda ciężarna z grupą krwi rh- ma podanie immunoglobuliny w ciąży gwarantowane z NFZ (także pierwsza ciąża).
 
Dziewczyny ja już pisałam o immuglubuline 4 tygodnie temu. Każda ciężarna, nie zależnie która to ciąża ma prawo przyjąć między 28 a 30 tc imuglobuline. Od stycznia jest za darmo, przedtem kosztowała 300zl Jest rozporządzenie na stronie nfz. Mój lekarz prywatny wypisuje mi skierowanie do podania. Z tym dzwonię 2 tygodnie wcześniej do szpitala lub przychodni do której chce iść, że będę chciała przyjść i mi zamawiają. Ja to omijam bo biorę na KOPERNIKA w Krakowie, tam nie trzeba dzwonić. Lista miejsc gdzie podają jest na stronie nfz. WAŻNE: W DNIU ZASTRZYKU trzeba mieć ważny nie starszy niż 3 dni oryginał odczyn Combosa czyli że nie ma przeciwciał. To działanie profilaktyczne, jak ktoś nie chce to nie musi brać, gdyby dziecko miało minus to dają po porodzie. Moja lekarka mówi żeby brać bo czasem zdarzają się mikrouszkodzenia łożyska pod koniec ciąży i robi problem. Nie dajcie się zbyc. Nie trzeba mieć giną na NFZ
 
Znalazłam coś takiego: Link do: MZ: immunoglobuliny anty-RhD dla kobiet w ciąży RhD-ujemnych - Serwis Ginekologia i położnictwo

Numer zarządzenia tu: Link do: NFZ wprowadza nowe świadczenie gwarantowane dla kobiet w ciąży - Z URZĘDU

Mi skierowanie wystawiła lekarka, do której chodzę prywatnie, ale ona w tym szpitalu, do którego mnie skierowała pracuje na oddziale.

W necie piszą, że każda ciężarna z grupą krwi rh- ma podanie immunoglobuliny w ciąży gwarantowane z NFZ (także pierwsza ciąża).
O dzięki..
Czytam i tam jest..." o ile nie wykryto u kobiety przeciwcial antyRhD"

Przeciwciala sa badane ze 2 razy w ciąży...wiec jak sa przeciwciala to nie ma zastrzyku...

Co nie zmienia faktu ze moja gin na nfz wprowadzila mnie w blad... bo stwierdzila ze to tylko dla pierworodek

A lekarz prywatny ma dyzury w szpitalu gdzie ide na cc to zobacze co on mi powie...ale bede juz lepiej przygotowana :)
 
reklama
Do góry