reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dziewczyny ja już pisałam o immuglubuline 4 tygodnie temu. Każda ciężarna, nie zależnie która to ciąża ma prawo przyjąć między 28 a 30 tc imuglobuline. Od stycznia jest za darmo, przedtem kosztowała 300zl Jest rozporządzenie na stronie nfz. Mój lekarz prywatny wypisuje mi skierowanie do podania. Z tym dzwonię 2 tygodnie wcześniej do szpitala lub przychodni do której chce iść, że będę chciała przyjść i mi zamawiają. Ja to omijam bo biorę na KOPERNIKA w Krakowie, tam nie trzeba dzwonić. Lista miejsc gdzie podają jest na stronie nfz. WAŻNE: W DNIU ZASTRZYKU trzeba mieć ważny nie starszy niż 3 dni oryginał odczyn Combosa czyli że nie ma przeciwciał. To działanie profilaktyczne, jak ktoś nie chce to nie musi brać, gdyby dziecko miało minus to dają po porodzie. Moja lekarka mówi żeby brać bo czasem zdarzają się mikrouszkodzenia łożyska pod koniec ciąży i robi problem. Nie dajcie się zbyc. Nie trzeba mieć giną na NFZ


Czy ja to dobrze rozumiem ? Ja mam grupę rh- minus mąż na inną grupę krwi ale też ma rh - minus , i ja mam prawo 28-30 TC przyjąć ta imugloboline ? Też mogę w Kopernika w Kraków ? Hmm nigdy lekarz mi o tym nie mówił ja nie pytałam . Ale zapytam jak pójdę na wizytę .
 
reklama
No u mnie malopolska okolice Krakowa od pół godziny wreszcie pada deszcz , ale też okropnie wieje.... Powietrze się zmieni ufff.... W nocy mają być burze
 
Jeśli oboje macie minus dziecko będzie minusowe.Nic nie przyjmujesz.
Imuglobulina jest wtedy gdy matka ma minus a ojciec plus, wtedy jest ryzyko że dziecko będzie mieć plus i wejdzie w konflikt z matką.
Link do: Grupy krwi




Czy ja to dobrze rozumiem ? Ja mam grupę rh- minus mąż na inną grupę krwi ale też ma rh - minus , i ja mam prawo 28-30 TC przyjąć ta imugloboline ? Też mogę w Kopernika w Kraków ? Hmm nigdy lekarz mi o tym nie mówił ja nie pytałam . Ale zapytam jak pójdę na wizytę .
 
Mamusie dziś wyszłam ze szpitala.Do końca nie zgodziłam się na te sterydy,a nospy to całą górę spłukałam w toalecie.Zero bólu brzucha czy skurczy a no-spą 3razy na dobę ...szok! Wyniki badań super i wszystko wróciło do normy.Bardzo mnie to cieszy.


To super że lepiej się czujesz..


A przypomnisz mi co się stało że szpital ? Skurcze i ból brzucha czy coś innego ?

Też bym nospy nie lykaka ale to kwestia indywidualna każdej z nas.

A sterydy rozumiem na bobaska na rozwój płuc tak ?
 
Mamusie dziś wyszłam ze szpitala.Do końca nie zgodziłam się na te sterydy,a nospy to całą górę spłukałam w toalecie.Zero bólu brzucha czy skurczy a no-spą 3razy na dobę ...szok! Wyniki badań super i wszystko wróciło do normy.Bardzo mnie to cieszy.

Super ..cieszymy sie, ze jest okey, ja tez troche tabletek przeciwbolowych.. wyrzucalam jak bylam po cc
 
Jeśli oboje macie minus dziecko będzie minusowe.Nic nie przyjmujesz.
Imuglobulina jest wtedy gdy matka ma minus a ojciec plus, wtedy jest ryzyko że dziecko będzie mieć plus i wejdzie w konflikt z matką.
Link do: Grupy krwi


Ooooo dziękuję za pomoc i Informacje. To dlatego lekarz się śmiał na początku wizyt jak zobaczył grupy krwi , że zadko spotykane żebyśmy mieli oboje rh- minus :cool2:

Ja to zielona jestem od Was się dużo dowiaduje :rolleyes:
 
reklama
Do góry