reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Dziewczyny ja już pisałam o immuglubuline 4 tygodnie temu. Każda ciężarna, nie zależnie która to ciąża ma prawo przyjąć między 28 a 30 tc imuglobuline. Od stycznia jest za darmo, przedtem kosztowała 300zl Jest rozporządzenie na stronie nfz. Mój lekarz prywatny wypisuje mi skierowanie do podania. Z tym dzwonię 2 tygodnie wcześniej do szpitala lub przychodni do której chce iść, że będę chciała przyjść i mi zamawiają. Ja to omijam bo biorę na KOPERNIKA w Krakowie, tam nie trzeba dzwonić. Lista miejsc gdzie podają jest na stronie nfz. WAŻNE: W DNIU ZASTRZYKU trzeba mieć ważny nie starszy niż 3 dni oryginał odczyn Combosa czyli że nie ma przeciwciał. To działanie profilaktyczne, jak ktoś nie chce to nie musi brać, gdyby dziecko miało minus to dają po porodzie. Moja lekarka mówi żeby brać bo czasem zdarzają się mikrouszkodzenia łożyska pod koniec ciąży i robi problem. Nie dajcie się zbyc. Nie trzeba mieć giną na NFZ
Wlasnie wiem jak pisalas..dlatego dzis pytalam na wizycie..bo mam prawie 24 tc..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Brzuch mi sie napina znowu ze 3 razy dziennie twardnieje
Trzy razy to jest bardzo przyzwoita liczba :) ja mam takie dni ze cały czas jak stoję mam twardy. Jak się kładę to zaraz skurcze jeszcze się zaczynają przy każdej próbie zmiany pozycji. Noce mam najtrudniejsze, bo i twardnienia i skurcze, ale napewno do tego dochodzi pełny pęcherz, w nocy wstaje nie mniej niż 4 razy plus młody w nocy bardzo fika. Najlepsza dla nie pozycja jest pół siedząca...:/
 
Trzy razy to jest bardzo przyzwoita liczba :) ja mam takie dni ze cały czas jak stoję mam twardy. Jak się kładę to zaraz skurcze jeszcze się zaczynają przy każdej próbie zmiany pozycji. Noce mam najtrudniejsze, bo i twardnienia i skurcze, ale napewno do tego dochodzi pełny pęcherz, w nocy wstaje nie mniej niż 4 razy plus młody w nocy bardzo fika. Najlepsza dla nie pozycja jest pół siedząca...:/

U mnie wieczory najgorsze. Teraz właśnie leżę od godziny i sam twardnieje co jakis czas
 
Msue i Pilades... no to ja w takim razieobie ufff...odetchne... a wy odpoczywajcie więcej... ja lykam aspargin na razie raz dziennie.. skurcze lydek mialam codziennie juz..ale przeszły
 
A jak się chodzi do ginekologa prywatnie ? To tez można dostać takiego skierowanie na zastrzyk na NFZ ?
Tak, mnie lekarz wyslal do szpitala w ktorym pracuje i tam maja mi pobrac krew i dostaje skierowanie. A pozniej po wynikach umawiam sie na zastrzyk

Glowa mi dzisiaj pęka a do tego ból pleców.. ledwo zyje...
 
Hej, ja tez od kilku dni mam problem z twardym brzuchem[emoji17] staram się jak najwiecej odpoczywać ale chwilami robi się naprawdę nieprzyjemnie. W środę mam lekarza, porozmawiam z nim
 
te szczepionki zaczynaja mnie przerażać [emoji17]
IMG_0670.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0670.JPG
    IMG_0670.JPG
    264,3 KB · Wyświetleń: 356
reklama
Do góry