reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

🍁Październikowe kreski ! 🍎

A ja mam inne pytanie do was, czuję że coś mnie rozkłada, czy w okresie starań nie bierzecie np ibuprofenu czy dopiero od dwóch kresek odstawiacie zakazane leki?

A tak pozatym to ja też się czuję jakbym była w ciąży 🙈 mam ochotę na słodycze a nigdy nie jem, strasznie mi się spać chce i mam jakąś mgłę mózgową 🙉
mnie jak rozłożyło po owulacji to brałam tylko tabletki na gardło te bez ibuprofenu i psikałam do nosa 😂😂 jak już to zażyłam Apap. Wkręcałam sobie, że szkodzę. Oczywiście okres przyszedł
 
reklama
@penguinlicious
Wszystkiego Najlepszego 🎈 i oczywiście dążenia by w końcu pojawiły się ⏸️

Happy Birthday Dad GIF by Positively Ghostly
 
Jak na 6 dni przed okresem to super krecha 😍 gratulacje i leć be betę 🩷🤞
chodzi o witaminę D?
U mnie było tak.

1. W czerwcu pierwszy pomiar i poziom 21. Od jakiegoś czasu przyjmuje prenatal primo, które mają w sobie witaminę D w dawce 2000, na opakowaniu jest napisane, żeby nie suplementowac dodatkowo. Nie przyjmuje więc nic więcej z witaminą D.
2. Drugi pomiar - koniec sierpnia. Czyli dobre 2,5mies później. Wynik 24. Zakładam, że prenatal nie podnosi mi witaminy D i włączam suplementację vigantoletten 2000 dodatkowo (tabletki). Zwracam uwagę, by zawsze przyjmować je do tłustego posiłku. I tak ok. 4-5tyg. Potem zmieniam na dr jacobs w kropelkach (D+K) i przyjmuje jakies 2 kropelki dziennie (czyli dalej ok. 2000 jednostek) tez do tłustego posiłku.
3. Kolejny pomiar teraz, ok. 7tyg od ostatniego. Poziom 40.7, czyli wzrost o ok. 15 w 1,5mies.

Wniosek: mój poziom podniósł się po suplementacji 2000 vigantoletten, a potem dr jacobs w kropelkach. Ok. 15 jednostek w 1,5mies. Witamina D w kropelkach ponoć lepiej się przyswaja. I ważne, żeby ją stosować do posilku z tłuszczami, bo ona się w tłuszczach rozpuszcza.

Jeśli macie duże niedobory to lekarz może przypisać witaminę D w postaci leku w większej dawce i wtedy się przyjmuje jedną tabletkę z np. 30 000 jednostek raz lub dwa razy w tygodniu. Przy suplementacji tak dużymi poziomami witaminy D konieczna może być dodatkowa suplementacja witamina K.
 
Do góry