reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

🍁Październikowe kreski ! 🍎

Jeszcze mi konta nie usunęli..
Zrobiłam ostatnio pakiet na trombofilie według zaleceń ginekologa.
Dostałam wyniki, czy któraś z Was pomoże mi to zrozumieć :(
Wizytę mam w poniedziałek u ginekologa, to będę konsultować.
Masz mutacje MTHFR czyli powinnaś przyjmować witaminy metylowane, foliany
I pai 1 w homozygocie, i tutaj właśnie zalecenia są różne, niektórzy lekarze twierdzą że to nie jest istotna mutacja a inni zlecają acard i heparynę.
Ja mam pai 1 hetero i kilku lekarzy mi powiedziało że to nie jest wskazanie do acardu/heparyny
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź. W poniedziałek idę do ginekologa. Sprawdziłam poniższą bazę:

Link do: Baza lekarzy - Fundacja Trombofilia i Zakrzepica

I na szczęście jestem umówiona do ginekologa, który jest w tej bazie wymieniony, także mam nadzieję że pokieruje co mam zrobić. Mam nadzieję że heparyna nie będzie potrzebna, bo i tak nie będę umiała sobie wbić igły..

Poza tym umówiłam się do swojego lekarza pierwszego kontaktu i wezmę skierowanie do hematologa oraz genetyka.
Tu się nic nie martw będziesz umiała! Jak za pierwszym razem pójdzie to potem już z górki i mówię to ja największa panikara jeśli chodzi o igły :)
 
Dziękuję za odpowiedź. W poniedziałek idę do ginekologa. Sprawdziłam poniższą bazę:

Link do: Baza lekarzy - Fundacja Trombofilia i Zakrzepica

I na szczęście jestem umówiona do ginekologa, który jest w tej bazie wymieniony, także mam nadzieję że pokieruje co mam zrobić. Mam nadzieję że heparyna nie będzie potrzebna, bo i tak nie będę umiała sobie wbić igły..

Poza tym umówiłam się do swojego lekarza pierwszego kontaktu i wezmę skierowanie do hematologa oraz genetyka.
Waska, a co to w ogóle za badanie, którego wyniki wkleiłaś? I czy poroniłaś juz kiedyś?
 
A ja mam inne pytanie do was, czuję że coś mnie rozkłada, czy w okresie starań nie bierzecie np ibuprofenu czy dopiero od dwóch kresek odstawiacie zakazane leki?

A tak pozatym to ja też się czuję jakbym była w ciąży 🙈 mam ochotę na słodycze a nigdy nie jem, strasznie mi się spać chce i mam jakąś mgłę mózgową 🙉
 
Masz mutacje MTHFR czyli powinnaś przyjmować witaminy metylowane, foliany
I pai 1 w homozygocie, i tutaj właśnie zalecenia są różne, niektórzy lekarze twierdzą że to nie jest istotna mutacja a inni zlecają acard i heparynę.
Ja mam pai 1 hetero i kilku lekarzy mi powiedziało że to nie jest wskazanie do acardu/heparyny
Bardziej mnie zastanawia czy to może być f
Tu się nic nie martw będziesz umiała! Jak za pierwszym razem pójdzie to potem już z górki i mówię to ja największa panikara jeśli chodzi o igły :)
Igieł się nie boję. Tylko jak po cesarce miałam brać clexane 20 dni, to nawet 10 zastrzyków nie zrobiłam. Płakałam i nie umiałam wbić tej igły.. I odpuściłam.
 
Bardziej mnie zastanawia czy to może być f

Igieł się nie boję. Tylko jak po cesarce miałam brać clexane 20 dni, to nawet 10 zastrzyków nie zrobiłam. Płakałam i nie umiałam wbić tej igły.. I odpuściłam.
Może poproś lekarza, żeby Ci pomógł i pokazał jak to poprawnie robic, bo to na prawdę wbrew pozorom nic trudnego :)
 
Nie powinno to mieć żadnego znaczenia :)

Szczerze mówiąc według mnie nie za bardzo jest się do czego przyczepić w tych badaniach.
Dla mnie wszystko jest ładne.

Jak się uprzeć to można sobie podciągnąć wit. D czy ferrytynę, a tsh próbować obniżyć do 1 bo czasem lekarze mówią, że lepiej ale to poniżej 2 też jest dobrze. Tak jak i ferrytyna niby spokałam się z tym, że najlepiej jak wynik 50-75, a ja miałam 9 xD (dowiedziałam się o tym w ciąży) ... także tak
Dziewczyny, jakie dawki wit. łykacie?
Zeby była na poziomie przynajmniej 40 ?
czy u mężczyzn też jest ważny wyższy poziom?
 
reklama
A ja mam inne pytanie do was, czuję że coś mnie rozkłada, czy w okresie starań nie bierzecie np ibuprofenu czy dopiero od dwóch kresek odstawiacie zakazane leki?

A tak pozatym to ja też się czuję jakbym była w ciąży 🙈 mam ochotę na słodycze a nigdy nie jem, strasznie mi się spać chce i mam jakąś mgłę mózgową 🙉
a ile jesteś po owulacji ?
Jeśli to objawy to test wyjdzie 😁🤞
 
Do góry