reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

🍁Październikowe kreski ! 🍎

reklama
Co do mutacji w PAI-1 to niestety najgorszy wariant. Mam taki sam wynik. Konsultowałam ze swoim ginem z kliniki, on twierdzi, że to nie jest wskazaniem do heparyny czy acardu.
Z tego co czytałam ta mutacja może prowadzić do problemów z implantacją zarodka i poronień.
Mnie to bardzo zaskakuje, bo ja teraz byłam u innego lekarza z innej kliniki z innego miasta i tak samo powiedział, że przy tej mutacji pai-1 4G homo dostanę heparynę i acard po owulacji i oczywiście jak będę w ciąży no to do końca tak jak poprzednio
 
Mnie to bardzo zaskakuje, bo ja teraz byłam u innego lekarza z innej kliniki z innego miasta i tak samo powiedział, że przy tej mutacji pai-1 4G homo dostanę heparynę i acard po owulacji i oczywiście jak będę w ciąży no to do końca tak jak poprzednio
No ja generalnie muszę zmienić lekarza, bo on nie jest nastawiony na szukanie przyczyny tylko na hajs ;)
 
No ja generalnie muszę zmienić lekarza, bo on nie jest nastawiony na szukanie przyczyny tylko na hajs ;)
Zdecydowanie do zmiany! Ja tu w ogóle doznałam teraz szoku , bo za konsultacje z usg, recepta 300 zł zapłaciłam i jeszcze mam monitoring w przyszłym tygodniu w cenie, a lekarz bardzo sympatyczny i zdaje się być na prawdę spoko 🙈 W Warszawie to za wejście do gabinetu tyle płaciłam 😂 Chociaż narzekać nie mogę, bo akurat lekarka do której tam chodziłam nie raz mnie przyjęła za darmo czy jakieś badanie mi w cenie konsultacji zrobila, ale no jednak normalnie konsultacja z usg 500+
 
Ostatnia edycja:
Co do mutacji w PAI-1 to niestety najgorszy wariant. Mam taki sam wynik. Konsultowałam ze swoim ginem z kliniki, on twierdzi, że to nie jest wskazaniem do heparyny czy acardu.
Z tego co czytałam ta mutacja może prowadzić do problemów z implantacją zarodka i poronień.
Dziękuję za odpowiedź. W poniedziałek idę do ginekologa. Sprawdziłam poniższą bazę:

Link do: Baza lekarzy - Fundacja Trombofilia i Zakrzepica

I na szczęście jestem umówiona do ginekologa, który jest w tej bazie wymieniony, także mam nadzieję że pokieruje co mam zrobić. Mam nadzieję że heparyna nie będzie potrzebna, bo i tak nie będę umiała sobie wbić igły..

Poza tym umówiłam się do swojego lekarza pierwszego kontaktu i wezmę skierowanie do hematologa oraz genetyka.
 
reklama
Co do mutacji w PAI-1 to niestety najgorszy wariant. Mam taki sam wynik. Konsultowałam ze swoim ginem z kliniki, on twierdzi, że to nie jest wskazaniem do heparyny czy acardu.
Z tego co czytałam ta mutacja może prowadzić do problemów z implantacją zarodka i poronień.
ale to co w takim wypadku? Starać się i może za którymś razem się uda? :( czy jakie są zalecenia?
 
Do góry