reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

A to ja sie moge pochwalic ze juz 2 tygodnie temu grillowalam :) Final'nie zlapal nas deszcz, ale to dopiero po konsumpcjii :)


A tak wogule to wam powiem ze czasem zazdroszcze tych mdlosci i takich fizycznych objawow ciazy,
wiem GLUPIA jestem, ale tak chcialabym sie troche 'pomordowac'

Ja jakies tam mdlosci mam czy dobre spanie
-- ale ja tak czasami mialam przed ciaza ze 2 - 3 tyg spalam na okraglo - bez powodu, czy czesto mialam mdlosci.
Teraz to pewnie gdyby nie okres to bym nawet nie wiedziala ze jestem w ciazy, bo tamte dolegliwosci mialam teraz troche sie nasilily ale nie tak zle.

też tak mam, lekarka się ze mnie śmieje że zamiast się cieszyć że mam łatwą ciąże to ja się martwię :)
po prostu trochę mnie to zdziwiło, zawsze ciężko znosiłam różne kobiece dolegliwości, więc spodziewałam się kumulacji objawów w ciąży a tu praktycznie nic
ale chyba faktycznie pozostaje się cieszyć i liczyć że dalej wszystko będzie tak gładko szło
 
reklama
Aguga Na twoje pytanie zaraz nasunął mi się widok dziecka jak rozsypuje zabawki, mąż rozrzuca rzeczy dookoła, harmider dookoła i ty jako jedyna osoba która ma się tym wszystkim zająć. Moje ciśnienie podskoczyłoby w kosmos. :-) Mi zawsze podnosi go mama. Niezawodna jest. Pożyczyć? ;-)

Główny nacisk w łagodzeniu niedociśnienia tętniczego samoistnego kładzie się na postępowanie niefarmakologiczne:
-zapewnienie odpowiedniej podaży płynów w ciągu doby (ok. 2-2,5 litra na dobę);
-zwiększone spożycie soli w diecie;
-unikanie obfitych posiłków;
-zwiększenie aktywności fizycznej - wskazane uprawianie czynnego sportu, np. pływania, dużo ruchu na świeżym powietrzu; spanie z górną połową ciała uniesioną o ok. 20o, co powoduje zmniejszenie diurezy nocnej (ilości moczu oddawanego w nocy) i zapobiega hipotonii w godzinach porannych,
-masaże i hydroterapia.

O i jeszcze świeży sok z buraków właśnie wyczytałam.
Ja mam niskie ale nigdy mi to nie przeszkadzało. Teraz w ciąży jak czuję się bardzo słabo to się kładę a jak nie mogę to coś jem. Niestety kawa najszybciej pomaga. A też nie jestem jej fanką.
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny a jak mieszacie to masełko z tymi wszystkimi dodatkami typu czosnek, papryka itp?jakoś podgrzewacie je trochę żeby było miękkie?
 
też tak mam, lekarka się ze mnie śmieje że zamiast się cieszyć że mam łatwą ciąże to ja się martwię :)po prostu trochę mnie to zdziwiło, zawsze ciężko znosiłam różne kobiece dolegliwości, więc spodziewałam się kumulacji objawów w ciąży a tu praktycznie nicale chyba faktycznie pozostaje się cieszyć i liczyć że dalej wszystko będzie tak gładko szło


Hehe ja to zawsze mialam autodestrukcyjna osobowosc :)
Ze sklonnoscia do masochizmu :DD:D:D:D



-----------------------
A odnosnie depilacjii to ja woskiem normalnie - mi starcza raz na 5-6 tyg.
Dawniej zawsze charatalam nogi na 'znieczuleniu %%towym", a teraz ze nie mozna to sie trocu balam, bo slyszalam ze nie polecane, ze moze bardziej bolec.
Mnie tylko pierwszy ruch bolal wiecej, pozniej juz spoko - to moze przez adrenaline :D
 
Ostatnia edycja:
Aguga o nie probowalam, a jaka papryke?? I tak normalnie do masla i wymieszac??

co do płci to mi nie zalezy, oby zdrowe

Aven z cisnieniem z I trymestrem jest tak ze powinno byc nizsze niz zwykle. Moze kontroluj sobie np 3 razy dziennie o stalych porach (ja mialam takie zalecenie) i zapisuj. Najwyzej zadzwonisz do gina.
 
Witam sie i ja.

Co do depilatorow sie nie wypowiem bo zawsze balam sie ich uzyc:-) Niedawno kupilam sobie epilator laserowy, ale jak jestem w ciazy nie uzywalam go bo sie boje. W zasadzie nie czytalam czy mozna go uzywac czy nie, moze ktoras z Was sie orientuje?
zapominajka i Netika kciuki trzymane i dajcie znac co i jak

edit,
zaraz bede musiala zrobic sobie kanapke z takim czosnkowym maselkiem mniam mniam, a co do plci to wczesniej chcialam dziewczynke teraz chlopca:)
 
Ostatnia edycja:
Pesca ,ale się uśmiałam .Wyobraziłam sobie tą sytuację i na pewno ciśnienie miałabym za wysokie wtedy.Mamę możesz pożyczyć w ciężkich chwilach kiedy nie mam siły nawet pomyśleć :laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:
Anja ja czekam aż masełko jest miękkie ,w miseczce do tego masła wyciskam 2-3ząbki czoasnku i dodaję papryki sypanej, czasami natkę pietruszki i mieszam ,smaruję bułki i do piekarnika wrzucam
 
Jutrzenka tak taką zwykłą paprykę mieloną dodaję,

Mi obojętne czy będzie chłopczyk czy dziewczynka.Szkoda byłoby mi nawet 20zł wydać na taki test ,nawet o tym nie myślę aby zdrowe było
 
Aguga stałaby nad tobą gdybyś leżała ledwo żywa i wypominała ci lenistwo. Chyba nie zapomnę jej do końca życia jak po intensywnych wymiotach zarzucała mi że ja swoje dziecko zagłodzę. :eek:
Naprawdę bardzo mi pomaga ale czasem doprowadza mnie do szału. :-)
 
reklama
Anja wystarczy je wczesniej wyjac.
Ja jak nieraz robie tak w biegu bo nie ma czasu na czekanie to nozem albo widelcem na mniejsze kawalki dziele a jak potem dosypiesz sol i czosnek to zaraz latwo to wymieszac bo maslo mieknie. Ja gniote wszystko widelcem.

Aguga ale ostrą czy słodką ;-). I w jaiej ilości?
A pieczenie na grilu polecam, jest super szybko, szkoda pradu na piekarnik dodatkowo. Dostownie chwila i gotowe jak dobrze grill rozgrzany
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry