reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Cześć Kobietki!U nas nawet pogoda względna więc jadę zaraz do nowego mieszkania rozprawiać się z drugą wykładziną i plamami na niej,wezmę sobie vanish do pomocy;-).No i jeszcze do pracy zawieźć zwolnienie,do przychodni dostarczyć ubezpieczenie zaległe i na Pocztę odebrać paczkę a jeszcze zakupy musimy zrobić i to chyba tyle zadań na dziś.Odezwę się jak wrócę wieczorem.
 
reklama
Cześć Kobietki:)
Trochę milczałam bo jakoś nie miałam natchnienia. Od paru dni jest lepiej i nie śpię już po 14 godzin na dobę:)
Chodzę raz w tygodniu na basen i polecam wszystkim- super relaks. Trochę sobie ćwiczę. Podobno pływanie żabką jest wskazane w ciąży.

Czytałam trochę o porodach i zainteresował mnie problem ochrony krocza. Znalazłam wiele informacji o masażu krocza i ćwiczeniach mięśni Kegla. Podobno powinno się zacząć od II trymestru. To moja pierwsza ciąża a większość z Was jest już po pierwszym a często i drugim porodzie. Ćwiczyłyście? Ktoś robił masaże i udało się zapobiec nacięciu?


antylopka
chodzi mi własnie o temp wody, ja zawsze sie kapałam w gorącej wodzie ze az parowało w łazience, a teraz niestety trzeba w chłodniejszej. Wiem ze kapiel przy skurczach pomaga ale gdzies czytałam albo mi kotos mowilo tych goracych kapielach tylko teraz juz nie pamietam.


Mam jeszcze pytanie o to farbowanie włosów bo sobie kupilam farbe do wlosow z amoniakiem bo miala swietny kolor a inne te bez amonikau to takie ciulowe odcienie, czy takich tez uzywacie ?
Ja też kupiłam farbę ale doczytałam że jest amoniak i zdecydowałam że poczekam do II trymestru albo najlepiej zapytam jutro lekarza:) Biedny człowiek, studiował medycynę a tu musi się znać na fryzjerstwie:)

Hejka,własnie odkryłam waszą stronke i chciałabym sie przyłączyć:-).Mam termin na 1.10.
Witaj Pati:) Gratulacje!

Z liśmi kapusty nie próbowałam:-D ale takowej pod ręką nie mam.Obyło się bez tabletek. Musiałabym praktycznie brać co drugi dzień. Na początku ciaży mogłam spać za dnia a teraz nie zasnę:zawstydzona/y:

Z objawów ciażowych to pobolewanie brzucha, lekka zgaga... za to wróciła mi chęć na miesko, choc też nie w kazdej postaci. I rosołek bym zjadła:tak:

Ja prawie przez 3 tygodnie prawie wyłącznie na owocach. Ale ze 3 dni temu przed snem naszedł mnie smak właśnie na rosół- nie miałam jak spełnić marzenia a wczoraj wymyśliłam kurczaka z rożna i był pyszny. Tak więc chyba wszystko wraca do normy chociaż wydaje mi się że jeśli nie biorę udziału w przygotowaniu posiłku to raczej wszystko ok. Gorzej jak coś dłużej pachnie, paruje, gotuje itp.
Bosss jakbym zjadła taki rosołek z makaronem:zawstydzona/y:[/QUOTE]
Też mi się zachciało 3 dni temu:)

U mnie hitem są ogórki zielone :D
To też mój ulubiony smak ostatnio!!!
 
kasikd, ja zaczęłam już ćwiczyć mięśnie kegla, w pierwszej ciąży odpuściłam. Ale teraz boję się, że już w ogóle będę miała mega problemy z nietrzymaniem moczu:zawstydzona/y: i staram się sumiennie ćwiczyć:-) Krocza nie masowałam w pierwszej ciąży, nacięli mnie ale na szczęście tylko trochę. Mało którym pierworódkom udaje się uniknąć nacięcia krocza - w pl to standard niestety.... Teraz przy drugim porodzie chciałabym tego uniknąć, ale nie będę się upierać, chciałabym tylko trafić na fajną położną, która by mi krocze nacięła już w ostateczności. Obiecuję sobie, że będę regularnie masować krocze, ale różnie mi to wychodzi:zawstydzona/y:

Ja znowu przeziębiona jestem, nos mam zawalony, ciężko oddychać:baffled: żeby mnie tylko nie rozłożyło:-)
 
netika- ja też nie chcę się upierać i za wszelką cenę nie dać się nacinać ale myślę że jeśli są jakieś minimalne szanse to warto się zastanowić czy trochę nie pomasować:)
Czytałam też wypowiedzi że niektóre kobiety się zapierały i albo z dzidziusiem było coś nie tak- bo poród przedłużony albo ostatecznie pękły tak że pewnie wolałyby byś nacięte:( Wszystko w granicach zdrowego rozsądku!!!

Idę jutro na wizytę. Okazało się że mój Ukochany będzie ze mną:) Pierwszy raz zobaczy i usłyszy nasze Maleństwo:) Boję się, żeby tylko wszystko było dobrze!!!

Jeszcze oglądaliśmy wczoraj wózki i model Bebe Confort Elea 2012 3 w 1 jest super. Składa się szybko i do mikro rozmiarów. My bardzo dużo podróżujemy a mamy sportowe coupe więc na nadmiar miejsca nie narzekamy:) Myślę że zmieści się do każdego bagażnika a nawet i na tył samochodu. Któraś zna ten wózek?
 
u nas nie nacinaja bez potrzeby uwazaja ze to niepotrzebna ingerencja i jesli juz to czekaja az samemu sie peknie bo ponoc szybciej sie goi:confused:ja ma rozeznania nie mam bo skonczylo sie na kleszczach wiec teraz wszystko przedemna heheh wyjdzie w tzw "praniu" nie nastawiam sie na nic bo juz wiem ze plan porodu swoje a zycie swoje;-):-)
 
Antylopka ,przewertowałam ksiązki i:

Co podręcznik to inne dane
LAMPY WYSYŁAJĄCE PROMIENIE CIEPLNE

Źródłem promieni cieplnych, które stosuje się w kosmetyce, są lampy Minina, soluks, podczerwone (spotykane określenia: IR, infrarouge, infrared).

1.1 LAMPA MININA

Jest to mała lampa składająca się z parabolicznego reflektora, w którym umieszczona jest żarówka węglowa o mocy 50-100 W, wykonana ze szkła uwiolowego, niebieska, filetowa lub czerwona (może być też biała i zielona). Działa uspokajająco, przeciwbólowo, łagodząco. Naświetla się tą lampą z odległości 20-50 cm, przez 10-30 minut. Żarówkę niebieską lub fioletową stosuje się przy odmrożeniach, naciekach trądzikowych, czyrakach i bliznach. Poza tym stosuje się lampę Minina w celu rozgrzania skóry przed masażem, gdyż ułatwia to wnikanie w skórę tłustych kremów, lub przed oczyszczaniem skóry dla rozgrzania i rozpulchniania: przy skórach cienkich, wrażliwych-niebieską żarówką, przy bladych-czerwoną.

Wskazania do naświetlania lampą Minina:
1. Żarówka niebieska lub fioletowa - ma działanie łagodzące, kojące, przeciwbólowe, zmniejsza przekrwienie czynne; zastosowanie
- w odmrożeniach twarzy,
- przy trądziku różowatym (rosacea),
- przy rozszerzonych naczyniach krwionośnych (teleangektazja),
- przy nerwobólach ,
- w celu rozgrzania skóry przed czyszczeniem,

2. Żarówka czerwona - wywiera działanie cieplne i powoduje rozszerzenie powierzchownych naczyń krwionośnych ; zastosowanie:
- w odmrożeniach (z wyjątkiem twarzy),
- w celu szybszego wchłonięcia nacieków zapalnych,
- w ropniach mnogich pach przy czyraczności,
- wywiera korzystne działanie na blizny,
- przy cerze tłustej i bladej w celu rozgrzania skóry, przed zabiegiem czyszczenia.

Przeciwwskazania do naświetlania lampą Minina:
- niewydolność krążenia,
- czynna gruźlica płuc,
- skłonność do krwawień,
- stany gorączkowe,
- ostre stany zapalne skóry i tkanek miękkich,
- stany ogólnego wyniszczenia organizmu.

1.2 LAMPA SOLLUX

Rozżarzone włókno wolframowe znajdujące się w żarówce emituje promienie świetlne i podczerwone, w tym 30% promieni podczerwonych krótkofalowych , przenikających przez skórę do 30 mm w głąb. Dodatkowe wyposażenie lamp soluks stanowią filtry ze szkła uwiolowego w kolorach czerwonym, niebieskim lub fioletowym. Przez szkło uwiolowe czerwone przenikają promienie świetlne czerwone i podczerwone. Szkło uwiolowe niebieskie zatrzymuje promienie cieplne, przepuszcza zaś niebieskie świetlne. Filtr fioletowy przepuszcza promienie fioletowe. Lampą tą naświetla się z odległości 30-40 od tubusa (w zależności od indywidualnej wrażliwości pacjenta) przy naświetleniach miejscowych i z odległości ponad 100 cm przy naświetleniach ogólnych.

Wskazania do naświetlania lampą Sollux:
1. Filtr niebieski lub fioletowy - wskazania takie same, jak przy lampie Minina z niebieska żarówką, a ponadto:
- w celu złagodzenia podrażnień,
- przy skórach suchych i wrażliwych,
- przy złuszczaniu naskórka,
- po zabiegu oczyszczania skóry,
- przy zapaleniu nerwu trójdzielnego;
2. Filtr czerwony:
- przy stanach wysiękowych,
- przy uszkodzeniach skóry,
- przy źle gojących się ranach,
- w oparzeniach wywołanych działaniem fotochemicznych promieni ultrafioletowych,
- w trądziku pospolitym,
- przy czyrakach,
- przy bliznach,
- przy skórach suchych i grubych, w celu rozgrzania ich przed zabiegiem oczyszczania.

Przeciwwskazania do naświetlania lampą Sollux:
1. Filtr niebieski - jak przy lampie Minina;
2. Filtr czerwony:
- dermatologiczne: rozszerzone naczynka krwionośne, trądzik różowaty
- ogólnoustrojowe: nadczynność tarczycy, skłonność do krwotoków, nowotwory, nadciśnienie, miażdżyca, gruźlica.

1.3 LAMPA PODCZERWONA

Promienie podczerwone i świetlne widzialne wywierają działanie na zakończenie nerwów czuciowych, wywołujących poczucie ciepła. Promienie IR krótkofalowe, mimo że mają zdolność przenikania do 30 mm w głąb, są znacznym stopniu pochłaniane w warstwie do 10 mm i dlatego ulega ona silnemu roz
 
Widzę dziewczyny, że skończyła się cierpliwość dla odrostów :-) Ja idę jutro do fryzjera likwidować ścieżkę (teraz to już drogę) :-)

kasikd - trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę

Współczuję wszystkim przeziębionym i zakatarzonym, ja dla odmiany latam "jak kot z pęcherzem" , ale po drugiej turze uroseptu czuję, że jest szansa dla mnie :-)


w ramach obiadu rozmrażam wyprodukowana kiedys masowo fasolkę, no i mam rosołek, dorobię tylko lane kluseczki ... zapraszam chętne :-)
 
u mnie jednak nie obyło się bez lekarza Wiki doszła biegunka i gorączka jakiś cholerny wirus...a mnie łeb pęka....
 
reklama
Odrosty:wściekła/y: moje przekleństwo, przed ciążą robiłam je co 4 tygodnie a teraz.......myślałam że to ściema z tym farbowaniem, ale kiedy na ostatniej wizycie lekarka powiedziała mi że lepiej tego w I trymestrze nie robić załamałam się, dopiero w tym tygodniu będę robić i już się doczekać nie mogę, nigdy tak się nie cieszyłam z farbowania włosów:happy2: (nie ma nic gorszego niż odrost przy blond włosach) Moja Gin. powiedziała że w II i II trymestrze można już ze spokojnym sumieniem, tylko szczerze wciaż nie rozumiem w jaki sposób to może wpłynąć na dziecko?!

co za suwaczek mi się:wściekła/y: dodał chyba muszę to dopracować
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry