reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

A powiedz jeszcze Mina ile twój smyk zjada chodzi mi ile razy dziennie i jak dużo ?
Mój w przedszkolu ma śniadanko, obiad z dwóch dań i jeszcze podwieczorek przychodzi do domu i odrazu jest głodny i musi zjeść domowy obiad a do wieczora jeszcze ze 2 razy musi zjeść. Jakoś tak strasznie dużo zjada. Na szczęście lubi wszystko owoce , warzywa nawet surowe, zupki, drugie dania.
A najlepiej mu wchodzi chlebek z masłem i ketchupem :tak:

Mamy 4- latków powiedzcie ile ważą wasze dzieci bo mój 17 kg

Moja też je w przedszkolu wszystkie posiłki ,w domu tak samo jak u patrycji 22,i obowiązkowo po obiedzie każdego dnia lody
 
reklama
o rodzenstwie swoim dzieciom powiem 4 kwietnia, Wiktoria pewnie pojdzie za mna na usg, a Adas... dla niego to bedzie abstrakcja

patrycja - moja ma 4 i pol roku i wazy 23 kg i ma 118 cm

a jaki masz telewizor? chyba że projektor!? bo ja mam plazmę 42" i jest w sam raz. Teściowa nam kupiła żeby wnusio mógł bajki w fajnej jakości oglądać. Na początku byłam przeciwna bo mieliśmy 21' całkiem dobry ale mąż mnie przekonał i teraz jest ok.
mialam tak samo, ze nie chcialam duzego tv, a jak kupilismy to zmienilam zdanie. Mamy 106 cm (nie wiem ile to cali) i sie fajnie oglada szegolnie z napisami jest wygodnie, bo nie trzeba sie na nich skupiac jakos bardziej
 
Paulawawa oczywiście,że najważniejsze aby tv działał.Mały,duży aby obejrzeć to co się chce u nas na szczęście są dwa bo chyba wścieku bym dostały jakbym nie mogła obejrzeć seriali.
Mój m prawie 6lat a waży 19kg i jakies 115cm ma wzrostu
 
Dziewczyny mam propozycje może założymy oddzielny wątek np. "Rodzeństwo naszych październikowych maleństw" albo jakiś inny tytuł.
Będziemy mogły się dzielić jak powiedzieliśmy dzieciom o fasolkach, później jak starszaki powitały maleństwa w domu, na pewno będzie problem z zazdrością starszaków i jeszcze wiele innych problemów.
Co wy na to ?
 
Ja narazie mojej nic nie mówię,chociaż korci mnie bardzo,no ale poczekam jeszcze trochę,bo jednak po stracie inaczej się na to patrzy.Wydaje mi się za bardzo by przeżyła,jakby coś się stało fasolce...Ale już nie mogę się doczekać jak jej powiem i pójdziemy razem na zakupki maluszkowe :-).
Moja też chodzi do p-la od 8.30 do 15.30.przedszkole uwielbia,z jedzeniem-czasem je czasem nie,ale w domu i tak zawsze zjada 2gi obiad więc nie jest żle.
 
A powiedz jeszcze Mina ile twój smyk zjada chodzi mi ile razy dziennie i jak dużo
z przedszkola przychodził głodny mimo, że tam wszystko zjadał, aleja widziałam te ich porcje..
Rano śniadanie, zupa mleczna, albo kluski na mleku, albo kasza manna, zacierka. coś na gęsto. normalna miseczka jak dla dorosłego
2 śniadanie kanapeczki z bułeczki 2 bułeczki albo 1 średnia bagietka
zupa praktycznie taka porcja jak my
2 danie normalnie jak my: ziemniaki, mięso, makaron itd. Ziemniaki bardzo lubi więc ze 2 łyżki, 4-6 klopsików (robię takie małe kuleczki)
potem owoc, lub marchewka w rękę obowiązkowo w całości,
kolacja ulubiona to 2 kromki tostów z wędliną i ketchupem
między czasie zmieści pieczyw chrupki ryżowe lub paluszki.
Słodyczy praktycznie nie jada, mimo że mam w domu. Wafelka jak zje 2/3 to święto na wsi
Waży 24 kg wzrost nie wiem 115cm. Wygląda jak na zdjęciu które dodałam na grupie. Szczupły ale żylasty, jest prędki i silny.
Do zerówki (na 4h) to bierze 3 soczki jabłuszkowe 200ml w kartonikach i ok 8 szt pieczywa chrupkiego żytniego bo lubi.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny macie jakieś domowe sposoby na przeziębienie w ciąży? Czuję się koszmarnie, boli mnie głowa, gardło i ten okropny katar-nos cały czerwony, bolący już od smarkania, ciężko mi oddychać bo jest cały zatkany:( Już wariuje, bo chciałam sobie zrobić ciepłe mleko z miodem i z czosnkiem to wyczytałam gdzieś, że czosnek w ciązy wolno ale tylko w niewielkich ilościach. Herbata z sokiem z malin też widziałam, że na innych forach odradzają bo maliny szkodzą. Już sama nie wiem co mi wolno a co nie, żeby nie zaszkodzić maleństwu:(
 
reklama
Dziewczyny mam propozycje może założymy oddzielny wątek np. "Rodzeństwo naszych październikowych maleństw" albo jakiś inny tytuł.
Będziemy mogły się dzielić jak powiedzieliśmy dzieciom o fasolkach, później jak starszaki powitały maleństwa w domu, na pewno będzie problem z zazdrością starszaków i jeszcze wiele innych problemów.
Co wy na to ?

Jak najbardziej jestem za.
Poczekam na inne opinie i założę :tak:

Dziewczyny macie jakieś domowe sposoby na przeziębienie w ciąży? Czuję się koszmarnie, boli mnie głowa, gardło i ten okropny katar-nos cały czerwony, bolący już od smarkania, ciężko mi oddychać bo jest cały zatkany:( Już wariuje, bo chciałam sobie zrobić ciepłe mleko z miodem i z czosnkiem to wyczytałam gdzieś, że czosnek w ciązy wolno ale tylko w niewielkich ilościach. Herbata z sokiem z malin też widziałam, że na innych forach odradzają bo maliny szkodzą. Już sama nie wiem co mi wolno a co nie, żeby nie zaszkodzić maleństwu:(

Czosnek to naturalny antybiotyk i owszem jak ze wszystkim trzeba uważać, ale myślę, że ząbek to nie jest duża ilość.
Poza tym miód, cytryna, herbatka, herbatka malinowa. Kiedyś czytałam, że po kąpieli można spody stóp musztardą nasmarować, i chwilę potrzymać.Potem ciepłe skarpetki i do łóżka.
Gorczyca wyciąga.
 
Do góry