reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październik 2012

Hormony mam naszczescie uregulowane :)
Siostra jedzie za tydz/dwa do gina polskiego [sprawdzic czy juz moze sie starac o dzidzie] i myslalam wlasnie jechac z nia juz. :)

A wogule ostatnio juz sie nakrecilam na kolejnego bobasa :D
[tez mowilyscie o swoich planach dzidziowych niedawno :D]
 
reklama
Pesca - dziecko w wieku 5 miesięcy powinno jeść 3 x pierś, obiadek i deserek? a co z teorią że dziecko na piersi do 6 miesiąca ma byś tylko i wyłącznie na piersi? moja Lila póki co tylko na mleku a w sobotę kończy 5 miesięcy i póki ładnie przybiera to nie wprowadzam jej nic innego... w sumie dostaje trochę kaszki ale to po to żeby się nauczyła jeść pokarmy stałe z łyżeczki... dziś zjadła cale 30 ml:-D Ty się martwisz że Twoje dziecko za "grube" a ja się martwię że Lila za chuda bo w 25 centylu się plasuje:-D morfologie zrób koniecznie:tak:
Po ostatnim szczepieniu miał zrobioną morfologię i wyszło na to że ma anemię. Mam deja vu albo o tym pisałam. Teraz zrobimy ją jak skończy nam się żelazo. Rozrabiam je w letniej wodzie i podaję łyżeczką.
Od wczoraj ma jakiś dobry sen. Tfu tfu żeby nie zapeszyć ale śpi już ponad 2 godziny a jesteśmy w domu. Z tym karmieniem na żądanie to też można przesadzić, w końcu żołądek też można powiększać, tak mi się wydaje. Ale on odkąd dostaje słoiczkowe jedzenie nie je tak często z piersi. Pocieszam się tym, że ja byłam taka sama w jego wieku a teraz jestem szczupłą osobą.

Ja na razie nie czekam na okres, wręcz marzę o tym by jak najdłużej się nie pojawiał. Może jak skończę karmić piersią to się pojawi? Te dni miesiąca kiedy miałam okres były okropne i raczej cieszę się z tego, że go nie ma.
 
Po ostatnim szczepieniu miał zrobioną morfologię i wyszło na to że ma anemię. Mam deja vu albo o tym pisałam. Teraz zrobimy ją jak skończy nam się żelazo. Rozrabiam je w letniej wodzie i podaję łyżeczką.
Od wczoraj ma jakiś dobry sen. Tfu tfu żeby nie zapeszyć ale śpi już ponad 2 godziny a jesteśmy w domu. Z tym karmieniem na żądanie to też można przesadzić, w końcu żołądek też można powiększać, tak mi się wydaje. Ale on odkąd dostaje słoiczkowe jedzenie nie je tak często z piersi. Pocieszam się tym, że ja byłam taka sama w jego wieku a teraz jestem szczupłą osobą.

Ja na razie nie czekam na okres, wręcz marzę o tym by jak najdłużej się nie pojawiał. Może jak skończę karmić piersią to się pojawi? Te dni miesiąca kiedy miałam okres były okropne i raczej cieszę się z tego, że go nie ma.


ale mi chodziło o Twoją morfologię...bo pisałaś że często Ci słabo i masz mroczki przed oczami;-)
 
Aaa, i jeszcze mi się coś przypomniało:
Kiedyś poruszałyśmy temat powrotu do pracy i czy pracodawca może po powrocie nas zwolnić z pracy.

Zadzwoniłam do inspekcji pracy, i oto czego się dowiedziałam:

Jeśli pracodawca zatrudnia więcej niż 20 osób, to na skutek likwidacji stanowiska pracy (taki powód na wypowiedzeniu) może zwolnić mnie zarówno na urlopie wychowawczym, jak i w okresie rocznego obniżonego wymiaru czasu pracy (który z zasady powinien chronić młodą mamę).

Ja akurat jestem w takiej sytuacji (ponad 20 pracowników) i raczej czeka mnie likwidacja mojego stanowiska :/
Nie mniej jednak nie należy się martwić na zapas, czas pokaże :)
pozdrowienia :)

3mam kciuki byś nie straciła

tak się zastanawiam kiedy zacząć starania o pracę, bo niestety nie mam gdzie wracać(2 tyg.przed zajściem w ciążę straciłam pracę) a wiadomo, że dodatkowe fundusze przydałyby się..
dziewczyny, od kiedy wprowadzacie mleko następne i jakim systemem? bo ja się zastanawiam jak to powinno się odbyć-dawkować pół na pół przez jakiś okres czasu, czy jeszcze inaczej to powinno wyglądać??

słyszałam ze zmiana z 1 na 2 stopniowo ja piersia nadal karmie wiec jak z sztucznym nie wiem


Po ostatnim szczepieniu miał zrobioną morfologię i wyszło na to że ma anemię. Mam deja vu albo o tym pisałam. Teraz zrobimy ją jak skończy nam się żelazo. Rozrabiam je w letniej wodzie i podaję łyżeczką.
Od wczoraj ma jakiś dobry sen. Tfu tfu żeby nie zapeszyć ale śpi już ponad 2 godziny a jesteśmy w domu. Z tym karmieniem na żądanie to też można przesadzić, w końcu żołądek też można powiększać, tak mi się wydaje. Ale on odkąd dostaje słoiczkowe jedzenie nie je tak często z piersi. Pocieszam się tym, że ja byłam taka sama w jego wieku a teraz jestem szczupłą osobą.

Ja na razie nie czekam na okres, wręcz marzę o tym by jak najdłużej się nie pojawiał. Może jak skończę karmić piersią to się pojawi? Te dni miesiąca kiedy miałam okres były okropne i raczej cieszę się z tego, że go nie ma.

jas tez anemie ma. 18 szczepienie i dostane skierowanie na morfologie dla niego. ja dla siebie morfologie mam 14 bo oslabiona ostatnio sie czuje i dretwieja mi nogi i mam suchosc nocna gardla.


poza tym oki, jas juz powoli siada jak juz chyba pisalam. teraz sobie drzemie wiec mam czas dla siebie
 
Ja też muszę się wybrać na pobranie krwi bo niewyraźnie się ostatnio czuję. czy tylko ja tak się nie wysypiam? mam tak koszmarny problem ze wstaniem w łóżka... Nataniel budzi się raz, góra dwa w nocy ale i tak się nie wysypiam ...
 
Ja sobie ostatnio zrobiłam podstawowe badania tj. morfologia, mocz...bo też się różnie czuje. Często mam "mroczki" przed oczami i zdarzają się zawroty głowy, ogólnie jestem strasznie słaba i bałam się o anemię. Wyniki nie wyszły najgorzej, kilka rzeczy mam podwyższonych, ale to ponoć się unormuje jak skończę karmić.
vinga mnie zawsze popołudniu łapie kryzys, rano też mam problem ze wstaniem, ale mały skutecznie mi pomaga się obudzić:) Wiesz, tak na dobrą sprawę to ostatnio wyspałyśmy się tak naprawdę jeszcze będąc w ciąży i to też nie wszystkie z nas...a tak to raczej każda noc z min. jedną-dwoma pobudkami:)
 
ja ostatnio robię sobie popołudniowe drzemki z małym :) potrafi ze mną przespać nawet 3 godziny,a sam w łóżeczku 15-20 min.

mamy dziś mały sukces. Natanielowi wyszedł pierwszy ZĄBEK :-):-):-) normalnie cieszyłam się jak głupia jak go odkryłam :-)
 
reklama
Do góry