reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Nie jest chyba tak źle...przy wypisie nie było dużo i wydaje mi się, że w miarę ok przybiera..zresztą faktycznie niech lekarz się wypowie. Na zapas się w każdym razie nie zamartwiaj:)
U mnie byli ostatnio znajomi z 5,5 miesięczną niunią, która waży ok 7kg i jest to ponoć w normie...mój mały przy niej wyglądał jak kluseczka.
 
reklama
usiadłam i na spokojnie to przeanalizowałam i jestem troszkę spokojniejsza..mieliśmy taki czas, że przez 3 tyg mały przybrał 1050g(karmiłam tylko cycem), a później z kolei 3 tyg i tylko 300g na plusie:-((był już też na mm)..spokojnie poczekam na wizytę u lekarza i zobaczymy
 

wernkika
jak sądzisz, to są zęby?

raczej tak; w miejscu dolnych jedynek ma takie białe wystające zgrubienia. Na dodatek apetyt słabszy więc juz się może nawet szykują do przebicia.

Im więcej ciałka tym więcej mamy do kochania:) Ja się cieszę, że mój Krzyś ładnie przybiera na wadze-ma apetyt i je. Niektóre dzieciaczki nie mają apetytu i to jest dla rodzica problem...

No właśnie. Antoś niby do szczuplasków nie należy- waży 6800 (w dniu wypisu 3600) ale ostatnio bardzo mało je. Pomijam, że wdzień nie może patrzec na cycka (chyba, że ew. parę łyków przy zasypianiu) ale nawet z butli nie bardzo chche pić. Wczoraj od 10 do 21 wypił może 400 ml i to liczone razem z porcją przed spaniem. Normalnie wciągał w dzień 600- 700.
Mojego chrześniaka mama opowiadała wczoraj, że jak Kubie zęby szły to 3 dni przed każdym prawie nie jadł. Więc to może jednak to.
 
Majuska ja Ciebie pamiętam:-)
Panziorka moim zdaniem waga jest ok,nie masz się czym martwić,mojej znajomej córa ma prawie 7 miesięcy i 8 kg,raz maleństwo mniej przybiera raz więcej:-)
Wernkika jakbym o moim Antosiu czytała,to samo prawie nie je od 2 dni na cyca w dzień alergia i butla ledwo po 60 ml co 2,5 do 4 godz,piąstki ciągle w buzi,mało śpi w ciągu dnia.
 
Heloł,ale tu cicho!
U nas oki mała rośnie i jest cudowna,śmieje sie,gada po swojemu.Też ostatnio marudzi przy piersi,wyrywa się,jedynie w nocy jakos jej to idzie ...
Ważyła w zeszłym tygodniu 5300,także w normie ,ma 64cm,ubrania na 68 są na styk :tak::-).
Pozdrowienia dla wszystkich mamuś i ich dzieciaczków!!!
 
Cześć :)
Zawsze udzielałam się na forum regionalnym, ale moje dzieciątko też z października i fajnie poczytać jak inne dzieci się rozwijają :)
Więc mam synka Mateusza, urodzony 5.10.2012r.
Na szczepieniu 3 stycznia ważył 7,7 kg więc teraz może dobijać do 8 kg:) Ubranka na 74 cm już nosimy.
Coraz częściej śmieje się w "głos" i piszczy.
Bardzo lubi wodę - chodzimy na naukę pływania dla niemowlaków (już 2 lekcje za nami) i bardzo mu się na basenie podoba.
Wydaje mi się, że też zaczyna ząbkować. Ślini się na potęgę, wkłada do buzi wszystko co się da i w miejscu dolnych jedynek dziąsła są bardziej białe niż w innych miejscach.
Najprawdopodobniej mały ma skazę białkową. Jestem już 3 tyg na diecie eliminacyjnej, ale jego skóra się nie poprawia, za to kupki są już lepsze. W niedziele go ochrzciliśmy, niestety połakomiłam się na kawałek ciasta i widzę, że już ciemieniuszka na główce się pojawiła i czoło wysypało się krostkami :( trudno, mój błąd. Walczymy, ale damy radę :)
Pozdrawiam wszystkie mamusie i słodkie dzieciaczki :)
 
Słuchajcie, jak można pomóc takiemu maluszkowi jak ząbkuje? babka aptece mówiła, że te wszystkie żele sa od 6 miesięcy i dała mi tylko jakies kropelki homeopatyczne...
Może jakieś gryzaki godne polecenia?

Edit: Pogrzebałam troche i znalazłam info, ze calgel jest od 3 miesiąca. Stosował ktoś?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry