reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Witam wszystkie te już, i te jeszcze przyszłe, mamusie:-)
Ja również należę do październikowych mam, ale jakoś do tej pory nie udzielałam się zbytnio na tym forum, lecz na innych (szczególnie na forum zielonogórskim). Póki co jestem w takiej sytuacji, że minął mi termin porodu - terminowo powinnam była urodzić 11.10... 9.10 miałam wizytę u gina i pierwsze KTG i generlanie nic nie wskazuje na to, abym niebawem miała urodzić; ja sama również jakoś specjalnie nie czuję tego, by ciąża miała się jakoś na dniach rozwiązać - nie mam praktycznie skurczy, od czas do czasu lekko zakłuje mnie brzuszek i tyle, a młody jak szalał wcześniej, tak i szaleje dalej :-). Lekarz na 16.10 wyznaczył mi kolejną wizytę i drugie badanie KTG - zobaczymy, czy tym razem coś więcej powiedzą nam przeprowadzone badania, bo normalnie już się z mężem doczekać nie możemy.:-) Pokoik dla młodego gotowy, tylko lokator jakoś się do niego nie spieszy:confused:

Tak się zastanawiam, czy na kol;ejnej wizycie u gina (to będzie 40 tc i 2 dzień), jeżeli nic nie będzie wskazywało na zbliżający się poród, powinnam poprosić o skierowanie do szpitala? Kiedy generalnie lekarz powinien mi takowe wystawić? Może któraś z was jest w podobnej sytuacji? ;-)
 
reklama
Pisalam z takim zapytaniem do jednego z adminow, ale nie dostalam odpowedzi, a nigdzie nie widzialam info, zeby nie mozna bylo swojej strony zamieszczac... Widzialam posty innych uzytkownikow, w ktorych tez byly takie informacje... Jak nie mozna, to wykasuje :)
 
Ja jestem w podobnej sytuacji, od 38t pod stałą kontrolą (ktg, usg, wizyty). W 40t ktg codziennie, 15.10 mam wizytę. W naszym szpitalu zaczynają działać 8 dni po terminie z OM. U mnie to był 10.10.
 
Witam z deszczowego Krakowa!

Melduję, iż nadal jestem w dwupaku:) Mimo, że ostatnie dni były bardzo pracowite przez przeprowadzkę to nic nie ruszyło ;/ w piątek byłam na wizycie kontrolnej u gin, ale o tym napiszę w odpowiednim wątku.

Fasolek gratulacje!
izabela podziwiam! Ja z brzuchem już ledwo ogarniam sprawy mieszkaniowe a co dopiero z dwójką maluszków (układanie, sprzątanie...)dobrze, że M pracowity . cieszę się, że kapucha pomogła:)

Faktycznie jakoś tak cichawo się tu zrobiło przez te ostatnie dni...może to cisza przed burzą:)
 
elusl witaj na końcówce. Niestety ja się jeszcze nie wypowiem na temat przenoszenia. Póki co 39 tydzień.
izabela dzidziuś w końcu mnie zaskoczy, czuję, że szykuje dla mnie jakąś niespodziankę. Zresztą ona od początku ciąży robi wszystko po swojemu i nie zwraca uwagi na mamusię ;-)
super, że kapusta zadziałała. Oby tak dalej!
Elutka może to będzie bomba z opóźnionym zapłonem? Narobiłaś się teraz a za kilka dni na porodówkę? Nic straconego.

Ja dzisiaj dla odmiany trochę zwalniam z obrotami. Może ten przekorny dzieciak na to zareaguje ;-)A jutro jak nic nie ruszy to ja ruszam z produkcją pierogów. Przynajmniej czas trochę zleci.
 
Ostatnia edycja:
witam .. Nie udzielam się tu u Was specjalnie ,ale poszukuje mam w podobnej sytuacji do mojej-czyli tych "przeterminowanych" :-D bo już powoli nie wyrabiam ..nie mogę się doczekać porodu termin miałam na 12 a tu dalej nic ..Mam pytanie czy wasze maluszki też się mniej ruszają??bo moja mała coś ostatnio leniwa sie zrobiła,a ze termin już minął to sobie wkręcam różne historie :(.
 
elusl, kamii, spokojnie, nie wy pierwsze jesteście po terminie:tak: O ewentualnym terminie indukcji zawsze decyduje lekarz, ja mam ustalony na 41t2d, ale liczę, że do tej pory coś się jednak ruszy samo.
 
Erde, dzieki za otuche :) generalnie to moja pierwsza ciaza ,wiec moze stad tak sie stresowac zaczynam, mimo iz gin powiedzial, ze martwic to sie zaczniemy, jak do nastepnej wizyty czyli do 16.10 sie nie rozwiaze... Pytanko, czy twoj lekarz prowadzacy wysyla cie do szpitala na patologie ciazy? Bo jak ma byc wywolanie porodu, to pewnie tak, tylko ile po terminie? Jejciuniu jak ja bym chciala juz urodzic :) i to tak sama z siebie...
 
reklama
kamii150 w ostatnim okresie maluszki się troszkę mniej ruszają, to zupełnie normalne. Nie mają już nawet za bardzo miejsca w brzuszku na brykanie:)jestes dopiero 2 dni po terminie, także spokojnie...obserwuj i kontroluj, będzie ok:)
 
Do góry