reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze sprawy...

reklama
marta mi się wydaje że 06 do 0,7 ml - ale nie jestem pewna i lekarzem też nie jestem :-(
tak masz połączyć proszek z wodą i zamieszać
aga jesteś ???? Ty dawałaś kubusiowi może pomożesz ???

marta u mnie na syropie tak jest napisane :


Należy koniecznie stosować się do dawkowania określonego na podstawie masy ciała dziecka i w ten sposób określić odpowiednią dawkę wyrażoną w ml roztworu doustnego.

Dawka 15 mg/kg masy ciała co 6 godzin
Łatwy przelicznik: masa ciała x 0,15 = ilość leku PedicetamolŽ w ml, np.: 10 kg x 0,15 = 1,5 ml


Dawka 10 mg/kg masy ciała co 4 godziny
Łatwy przelicznik: masa ciała x 0,10 = ilość leku PedicetamolŽ w ml, np.: 10 kg x 0,10 = 1,0 ml

Zalecana dobowa dawka paracetamolu wynosi około 60 mg/kg mc./dobę, która podawana jest w 4 lub 6 dawkach na dobę, np. 15 mg/kg mc. co 6 godzin lub 10 mg/kg mc. co 4 godziny. Jeżeli przy zalecanym dawkowaniu co 6 godzin, pożądane działanie nie zostanie osiągnięte w ciągu 3-4 godzin, preparat może być podawany co 4 godziny. W takim przypadku należy podawać dawkę 10 mg/kg mc.

ale to paracetamol a nie antybiotyk
 
Ostatnia edycja:
Wychodzi 60,70mg

Bietka leki mają różne miarki.Nie mozna brać z paracetamolu.Po drugie nalezy równiez miarka dołączoną do leku podawać bo różne mają te miarki...
 
Ostatnia edycja:
Bietka jest łyżeczka dołączona na 2,5 ml ( rozmieszałam to już)
Gosiu powiedziała mi tylko że co 12 g mam mu podowac i kupiłam biogaje priobiotyk
 
reklama
Witam się i ja!
Ja się wyłamię i powiem,że od wczoraj mam dobry humor,dzieciaki też nie marudzą.
Wczoraj był tort cappuccino,to chyba taki jak Bietka chciała.Obiecuję,że potem zdjęcia wstawię,była moja teściowa i bardzo cieszyłam się,że przyszła,że nie zapomniała.Nawet zadzwoniła,że troszkę się spóźni,nie przyniosła prezentu,ale wcale nie o to chodzi,ważne że była i przyniosła butelczynkę winka domowej roboty.Za to siostra m mnie olała,nawet nie zadzwoniła,a wiedziała i była zaproszona,ale ciul z nią!!!
Potem m mi zrobił taką no wiecie ten tego nocną niespodziankę!

Bobo jak to dobrze,że twój tata jest bezpieczny!!!
Anisiaj mnie też czasami żołądek strajkował nawet po suchej bułce,bidulko!!!
Martuś przykro mi ,że Oliś tak cierpi a ty razem z nim!!!Tulam Was!!!Do tego antybiotyku powinniście dostać inhalacje,kup sobie taki inhalator w aptece,to koszt około 140-200 zł,a lekarz zapisuje do tego odpowiedznie kropelki czy płyny,które podaje się razem z solą fizjologiczną.Poza tym ten twój pediatra to chyba idiota,bo nie zapisuje dawkowania leku!!!A ten proszek to się rozrabia z odpowiednią ilością wody.To powinno być napisane na ulotce lub opakowaniu czy buteleczce.Powinno też być napisane czy po rozrobieniu trzymać lek w lodówce czy nie,bo to ważne.
Małgosiu ciebie też przytulam!!!
Joweg pisz na priv,pomogę,doradzę jak będę umiała najlepiej!!!


Miłego dnia dziewczynki!!!

Martuś zabierz Olinka od tego konowała jeszcze przed szczepieniem,najlepiej idź z nim gdzieś prywatnie do pediatry jeszcze dziś,by diagnozę potwierdzić lub zaprzeczyć,bo ten idiota mógł źle dziecku lek zaordynować,szkoda maluszka i was przy okazji!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry