reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania a wyjazd Partnera za granicę

skontaktuj się z nim i po prostu zapytaj : czy chcesz mieć ze mną dziecko?
Jeśli powie tak to spytaj kiedy moglibyście rozpocząć starania
Jeśli nie to spytaj dlaczego.
Jeśli zacznie kręcić to powiedz, że chcesz mieć sprawę jasną i albo tak - albo nie.
Może to nie jest zły pomysł, bo ja znowu odwlekam ten moment na czas kiedy do niego pojadę a to znowu pewnie zejdzie z kilka tygodni, a moja psychika szaleje.
Wiesz za każdym razem kiedy próbuję poruszyć poważny temat i mam w głowie dużo mądrych słów to próby ich wyrażania jakoś nie wychodzą. Suma sumarum nigdy nie powiem wszystkiego co siedzi mi w sercu i głowie. I z pewnością to też nie pomaga.
 
reklama
Może to nie jest zły pomysł, bo ja znowu odwlekam ten moment na czas kiedy do niego pojadę a to znowu pewnie zejdzie z kilka tygodni, a moja psychika szaleje.
Wiesz za każdym razem kiedy próbuję poruszyć poważny temat i mam w głowie dużo mądrych słów to próby ich wyrażania jakoś nie wychodzą. Suma sumarum nigdy nie powiem wszystkiego co siedzi mi w sercu i głowie. I z pewnością to też nie pomaga.
pamiętaj tylko jak będziesz zwlekać z rozmową, będziesz się jej bała.. To czas będzie lecieć, a później może być za późno.
 
Może to nie jest zły pomysł, bo ja znowu odwlekam ten moment na czas kiedy do niego pojadę a to znowu pewnie zejdzie z kilka tygodni, a moja psychika szaleje.
Wiesz za każdym razem kiedy próbuję poruszyć poważny temat i mam w głowie dużo mądrych słów to próby ich wyrażania jakoś nie wychodzą. Suma sumarum nigdy nie powiem wszystkiego co siedzi mi w sercu i głowie. I z pewnością to też nie pomaga.
podczytuje watek i wiem ze może kijowo to zabrzmi ale zawsze możesz sobie wypunktować nawet w notatniku co chcesz powiedzieć. Jak mój mąż sobie nagrabi to tak robię bo wiem wtedy że nic mi nie umknie podczas rozmowy 😂
 
Przede wszystkim porozmawiaj z partnerem czy macie takie same priorytety. Facet już ma swoje lata jak i dziecko odchowane i może najzwyczajniej w świecie nie planować już dzieci. Lepiej teraz to ustalić niż po ślubie będziecie się kłócić bo Ty chcesz ,a on nie, aż w końcu dojdzie do rozwodu bo historia pamięta takie sytuacje. Co do pracy za granicą uwierz,że nie jesteś jedyną,która żyje w takim związku i szansę na dziecko są duże ,kwestia logistyki.😉
Dziękuję za słowa otuchy 😊
 
podczytuje watek i wiem ze może kijowo to zabrzmi ale zawsze możesz sobie wypunktować nawet w notatniku co chcesz powiedzieć. Jak mój mąż sobie nagrabi to tak robię bo wiem wtedy że nic mi nie umknie podczas rozmowy 😂
Właśnie miałam pisać, żeby @Peppcia sobie spisała co chce powiedzieć.

Autorko, dobrze, ze chcesz działać. Działaj!
 
@martimo @gorzka.kawa Dziewczyny pierwszy krok już za nami, rozmawialiśmy trochę (akurat zadzwonił 😉 ) i co prawda póki co tylko o naszej sytuacji życiowo-zawodowej ale to już jakieś ustalenia, co trochę porządkują tą rozsypankę. Jeżeli nic nie pojawi się ponownie w PL z pracą Partnera to tuż po nowym roku ja szukam pracy, a on mieszkania w Szwajcarii.
Kwestia dziecka...to dobry pomysł żeby sobie wszystko wypunktować i dokończyć to co zaczęliśmy 😉🫣
 
reklama
@martimo @gorzka.kawa Dziewczyny pierwszy krok już za nami, rozmawialiśmy trochę (akurat zadzwonił 😉 ) i co prawda póki co tylko o naszej sytuacji życiowo-zawodowej ale to już jakieś ustalenia, co trochę porządkują tą rozsypankę. Jeżeli nic nie pojawi się ponownie w PL z pracą Partnera to tuż po nowym roku ja szukam pracy, a on mieszkania w Szwajcarii.
Kwestia dziecka...to dobry pomysł żeby sobie wszystko wypunktować i dokończyć to co zaczęliśmy 😉🫣
Trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze!
 
Do góry