reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze porody Czerwcówkowe

reklama
Dzięki Kochane,
a teraz odpowiadam na pytania :-D
Iza - zwykłe podpaski raczej nie wystarczą, przynajmniej przez pierwsze kilka dni. U nas w szpitalach dają te podkłady bez ograniczeń, nie wiem jak u was.
Monia, u mnie z łożyskiem to były jaja - wyszło samo, hahaha. Położna (widać, że z dużym doświadczeniem w zawodzie) sama była mocno zdziwiona:szok:, aż wołała inne, żeby zobaczyły. Chyba musiałam tak mocno przeć, że wyleciało zaraz za Karolinką, hahaha. Nacinania praktycznie nie czułam- one robią to "na skurczu" i pewnie dlatego nie czuje się tego. Wyjmowania szwów bałam się strasznie - czekając na korytarzu pod zabiegowym cała się spociłam tak, że musialam ponownbie iść pod prysznic :zawstydzona/y:. Ale nie było źle. Bolało tylko odrobinkę.
A z tym utrzymaniem higieny w czasie połogu to sprawa nie taka tragiczna. Wystarczy jak najczęściej "podmywać się" i wymieniać podkłady a potem podpaski. Nie jest tak źle, da się wytrzymać :laugh2:. Dlatego warto mieć majtki albo z siateczki wielorazowego użytku, albo te jednorazowe. Bo przez zwykłe, nawet bawełniane, nie dochodzi tyle powietrza co przez siateczkowe. A położne zalecają "wietrzenie" krocza. Ale to brzmi :-D:-D:-D
 
Monika
dzięki wielkie za ten opis. Boże, jak to dobrze mieć osobę która potrafi odpowiedzieć na takie szczegółowe zapytania z praktyki.

Powiedz jak możesz jeszcze czy te siateczkowe majty pod ciężarem tego podkładu nie spadają? No bo one właściwie to one size są. Ja je mierzyłam - były super, ale raz że w ciąży a dwa że bez dodatkowych... hm... atrybutów :-D
 
Efilo pozwol ze ja ci napisze z mojego doswiadczenia.... co prawda nie po porodzie ale po bardzo podobnej operacji tez musialam nosic takie majtki i pomimo "dodatkowego" obciazenia to one nie spadaja. W ogole sa super, bardzo wygodne. Wydaje mi sie ze choc jak piszesz sa one size to jak je naciagniesz tak leza jesli wiesz o co mi chodzi. Ja nawet jak wychodzilam ze szpitala to dostalam kilka par do zabrania do domku i odlozylam je sobie na " w razie potrzeby" zatem mam jeszcze kilka nowych par w domu. U nas sie jednak ich nie kupuje samemu bo zawsze daja. Mam nadzieje ze odpowiedzialam na twoje pytanie....
 
No pewnie, że tak. Dzięki wielkie!

bo ja się bałam że to tylko na zdjęciach tak fajnie wygląda.

mam też jednorazówki takie z fizeliny czy co to tam jest. ale one są badziewne :baffled:
 
efilo te z siateczki naprawde sa fajne i nawet zle nie wygladaja;-):tak::szok::-D jedyne co to np po calym dniu ich noszenia rozciagaja sie troche i robia sie takie "ciapy":-D ale nie jest zle. Mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi!
 
Dziewczyny a co to za gatki? ja takich nie mam, bo myslalm ze to jednak jakis wymysl na sile-ale skoro tak zachwalacie...czy to trzeba miec-chodzi mi czy to jest cos co naprawde sie przyda i uzyje?
 
Izka tak u nas trzeba je miec! Ale nie musisz sie martwic bo u nas w szpitalach je daja za darmo a nawet chyba ich nigdzie nie idzie kupic.... Zobaczysz jak urodzisz to przywioza ci taki wozek jakby i tam sa te mega podpaski, takie jak nasze mamy urzywaly 50 lat temu:) te wielkie bez siateczki:-D:szok: i te majtki i dadza ci takie skrpety z gumka na dole do chodzenia:tak:
 
reklama
WOW-to dobrze, bo ja nawet nie wiedzialam o istnieniu tych super sprzetow, za mega podpaskami sie troche rozgladalm ale nie widzialam specjalnie. To dobrze ze nie musze juz o tym myslec :-) Monia-Ty zawsze mnie podnosisz na duchu :-)
 
Do góry