reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Futrzakowa na 15 ale u mnie zawsze są opóźnienia więc obstawiam ok 17;)

Dziewczyny ratunku niech ktoś przygarnie mojego okropnego brata chociaż na tydzień plizzz, robi mi tu jakieś wyrzuty że powiedziałam mamie że coś tam zjadł mojego. Wiem że to dziwnie brzmi ale on ciągle coś wyjada a sam mało co kupuje a co ja jego żywicielem jestem??? Często wołam go na obiad to on nie nie dziękuję a później bierze łyżkę i z garnka wyjada!!!e cos mam i idę po to a tam pusty słoik w lodówce stoi! Ciągle sprasza kumpli którzy dniują i nocują. Wczoraj np. wyszłam do łazienki przed snem w samych majtkach i podkoszulku a tu z jego pokoju wychodzi syn mojej szefowej i się patrzy (bo to najlepsi koledzy). Wyszedł dopiero rano! No masakra. Dzisiaj mu zwróciłam uwagę to powiedział że muszę się kontrolować jak chodzę po domu i że brakuje mi samokontroli. Do tego jeszcze pali papierosy i smród leci i do mnie czego on oczywiście nie czuje... Do tego używa wszystkiego w domu i sam sie nie dokłada. Przepraszam, wczoraj demonstracyjnie kupił zgrzewkę papieru toaletowego. I nic mu nie mogę zrobić bo mieszkanie jest wspólne. Oczywiście zajął największy pokój a mi zostały dwa małe w których nie ma jak się urządzić! Sprzątać mu się jeszcze nie zdarzyło bo ma wymówkę "alergia na kurz" więc z tej okazji to nawet wanny umyć nie może! A mi na prawdę z dnia na dzień jest coraz ciężej a mój mąż nie jest jakąś jego sprzątaczką ani pomywaczką! A nic sie nie odezwie bo mu głupio bo to on się tu wprowadził do nas... Nie wiem co mam zrobić, płakać mi się chce...
 
reklama
W Warszawie ceny usg są bardzo wysokie. Z tego co widziałam to przy usg ciąży bliźniaczej do standardowej ceny doliczane jest 100 zł.
Ja kolejne usg będę miała w 20 tc. Mam je robione bezpłatnie w ramach programu Zdrowie, Mama i Ja.
Za darmo ale robione przez bardzo dobrego specjalistę :)

Zastanawiam się czy nie zrobić sobie dodatkowego usg ok 25 tc, właśnie takiego super wypasionego 3d, 4d z nagrywaniem wszyskiego na płytkę. Wtedy dzieciaczki są już duże i wszystko ładnie widać. Poza tym słyszałam, że takie usg właśnie w tym czasie pomaga wykryć ewentualne wady np serca czy innych narządów i w razie czego można już w brzuszku rozpocząć leczenie.
Więc takie usg to nie tylko przyjemność ale też zadbanie o zdrowie maluszków.
Słyszałyście coś o tym? Co na ten temat sądzicie?

Ewi82 strasznie Ci współczuję! Potwór a nie brat! Pogadaj z nim.
Ustalcie jakieś zasady wspólnego funkcjonowania! Podzielcie się obowiązkami.
Alergia na kurz! Też mam! Sprzątam i żyję! Może sprzątać wszystko poza wycieraniem kurzy!
Poza tym może sprzątać w jednorazowej maseczce
x_rotflx.gif


Ale się wpieniłam!
pala.gif
 
Ostatnia edycja:
Ewi - koniecznie musicie pogadać i ustalić jakieś zasady... wyobraź sobie jak bardoz to będzie uciążliwe za kilka tygodni...już nie mówiąc co będzie po porodzie...wtedy nie będziecie mieli z mężem kompletnie czasu na sprzątanie!!!! musicie coś z tym zrobić i to teraz!

oleniolek
- nie wiem jak to jest z wykrywaniem wad w 25tyg ale 25 tydzień to dziciątko może być już dość duże że usg może nie wyjść atrakcyjne... chyba troszkę szybciej wartoby iśc żeby nagrać piękny filmik... no i powtórzę to co Vetka pisała... jeśli lekarz jest dobrym diagnostą to 2D spokojnie starcza do wykrycia ew wad.
 
Dzień Dobry!!!!!!

Wysprzątałam mieszkanie,ugotowałam kapuśniaczek,musze jeszcze coś wymyślic na drugie danie....ale najpierw muszę jeszcze zrobić się na bóstwo(co nie będzie łatwe)bo za godzine odwiedzi nas Natalki pediatra.

Bosa,ja nie wyobrażam sobie noworodka bez pieluszki.Masakra jakaś.
Życzę Ci miłego pobytu,a będziesz miała trochę czasu dla siebie ?

Ewi, ja bym skopała tyłek takiemu bratu...
oleniolek,warto zrobić usg połówkowe,lekarz sprawdza wszystkie narządy i przepływy.
 
A no proszę a ja słyszałam, że dziecko w 25tc na usg będzie wyglądało lepiej niż w 20tc.
Hmmmm...pewnie ile osób tyle opinii.

"Vetka pisała... jeśli lekarz jest dobrym diagnostą to 2D spokojnie starcza do wykrycia ew wad."
- absolutnie się z tym zgadzam!


aneta Usg połówkowe robi się w 20tc? Jeżeli tak to jestem już na nie zapisana i mam dokładnie za dwa tygodnie.
Zastanawiam się nad dodatkowym usg, takim nadprogramowym
 
Jedna ma bigos, druga kapusniaku nagotowala, a ja tu biedna nie mam kapusty :( a samolot do pl najblizej w sobote.
Ale mi w brzuchu burczy. Maly zaraz bedzie brykal, bo glodny. chce utuczyc mamusie. Poczekam z pol godziny i zrobie mozzarelle z pomidorkiem :)
A jutro fasolke po bretonsku bedziemy gotowac. Do pracy mi sie chce :( jak leze to mi rwa nie dokucza, ale jak pochodze z pol godziny to juz ja czuje, a paracetamol nie pomaga :/
 
a ja na wszystko co kwaśne mam mega blle na sama myśl robi mi sie niedobrze za to wszystko co słodkie mniam mniam pochłaniam

ale sie uśmiałam z mojego ema rano jak wrócił z pracy :
wczoraj jak wychodził to mówie mu że teraz mam chwile dla siebie i bobasa bo nie czułam ruchów od rana wiec trzeba sie skupic później wysłałam mu smsa że własnie dostałam 3 kopniaki no wiec on wchodzi rano do wyrka i mówi że cała noc rozmyślał w pracy że ja już czuje kopniaki a on nie i że mu sie przypomniało jak moja mama gadała że ja sie strasznie wierciłąm a stary przykładał reke i była cisza no emek wymurzdzył że jak ja taka w brzuchu byłam to może być dziewusia i doznał szoku bo on nastawiony jest na chłopca a jego mina bezcenna jak to mówił
 
reklama
Do góry