reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Cześć Pączki :)

Wczoraj ból mi odpuścił i jak na razie nie wraca ufffffffff
Przetrwamy jakoś z Julką te 10 dni i chyba zrobimy sobie sobie wkrótce trochę wolnego od pracy..
Nie nadążam za tym tempem, nie mogę odstawać a nie mogę też tak na wariata jak przed ciążą harować..
Bynajmniej na zwolnionku nikt już nie będzie o nic pytał :D
Bo póki jestem, to "wykorzystać na maxa", a ja muszę myśleć o naszej Julci ;)

Bosa nie pytałam lekarza, bo żeby go zapytać musiałabym pójść na wizytę.. Na tej najbliższej spytam, czy w razie czego moge do niego dzwonić :)
Maruda do szpitala to ja w ostateczności ;)
 
reklama
Kochane pomóżcie ... macie jakieś sprawdzone sposoby na ból zęba?
Od wczoraj mnie strasznie boli :-( Poszłabym wyrwać do dentysty ale za tydzień mój ślub i rana na pewno mi sie nie zagoi ... ale boje sie też że spuchnę na twarzy od tego zęba :-(
A w ogóle to można u dentysty mieć znieczulenie w ciąży? :eek:
 
Hejjj wszystkim ;))))

Kochane pomóżcie ... macie jakieś sprawdzone sposoby na ból zęba?
Od wczoraj mnie strasznie boli :-( Poszłabym wyrwać do dentysty ale za tydzień mój ślub i rana na pewno mi sie nie zagoi ... ale boje sie też że spuchnę na twarzy od tego zęba :-(
A w ogóle to można u dentysty mieć znieczulenie w ciąży? :eek:


Lokatkozdania są podzielone, ale denstysta bedzie wiedział co robi, mozesz tez to skonsultowac ze swoim ginem. Mi na ból zeba pomaga płukanie 3 razy dziennie DENTOSEPT'em i mozesz sprobowac pokruszyć Apap i dać paluszkiem na bolący ząb i miejsce ktore miejscowo znieczuli chociaz dla ulgi...


Olaa Olaaa gdzie jest Olaaa... czy Ty kochana wiesz ze jeszcze tylko weekend ii wizytaaa ;))))
 
Lokata- koniecznie do dentysty bo moze Ci sie wdac infekcja i ropa a to nie leczy sie tak łatwo w ciązy. Kazdy dentysta powinien Cie przyjąc z miejsca bo jestes pod szczególna ochrona. Bez dyskusji marsz do dentysty!!!!!!!!!! Myśl o dziecku!!!!!! Ja mam takiego lekarza ktory nie wyrywa zębów a skoro mówisz ze Cie boli to jest szansa ze Ci go puki co zatruje i będziecie go leczyć!! tak jak dziewczyny pisza sa znieczulenia mozna w ciazy stosowac- oni juz tam beda wiedzieli jakie.

Malinka- masz racje, mysl o Julci. Koniecznie zwolnij tempo- wyjdzie Wam to tylko na dobre:)
 
Ostatnia edycja:
Lokata - z tego co mi wiadomo to są znieczulenia dla ciężarnych ale nie są one tak dobre jak te zwykłe znieczulenia dlatego nie poleca się ich do wyrywania zębów (już obczajałam ten temat w obawie przed moimi ósemkami) ... ale zapytac można ...w sumie ciąża już bardziej zaawansowana to może i ktoś zdecyduje się na wyrwanie ... jak ja o tym wspomniałam mojemu ginowi i dentystce to za głowe się łapali i kazali się modlić by przetrwać do końca ciąży bez potrzeby wyrywania ... nie wiem który ząb cię boli ale: 1. środkiem tymczasowym przeciwbólowym może być Tantum Verde - on niby jest na gardło ale działa lekko znieczulająco w miejsce gdzie psikasz; 2. jeśłi masz problem z ósemką i masz wytworzoną kieszeń z dziąsła to kup igłę, strzykawkę i wodę utlenioną... i po każdym jedzeniu przemywaj to miejsce dokładnie - cienka igła pozwoli ci się dostać w zakamarki pod dziąsłami. Tyle ode mnie...ale chętnie się dowiem jak tobie poradzą z tym wyrywaniem. PS. Miałam wyrywanego jednego zęba (przez chirurga bo paskudne są moje ósemki) i następnego dnia już nie było opuchlizny... ale to chyba kwestia indywidualna...

Malinka
- tak jak Milutek mówi... musisz myśleć o Julci więc odpoczywaj :-D hihi... mówi to ta co sama duużo pracuje...ale teraz się powymądrzam skoro jestem chwilowo na L4 :-D
 
witam z ranka!
ja się tylko melduje i spływam, bo mam od groma roboty, a zjazd na uczelni od dzisiaj do niedzieli. jakoś się trzeba wyrobić:/ bosheeee im dalej tym bardziej mi się nic nie chce.
Anetka współczuję i kuruj mi ten swój domowy szpital:(
lokata
ja tez uważam żebyś się skonsultowała z dentystką. jak już nie chcesz jechać, to przynajmniej zadzwoń i popytaj co w takiej sytuacji możesz brać. mam nadzieję, że uśmierzysz swój ból
malinka dokładnie, myśl o sobie i o Julci, teraz wy jesteście najważniejsze, a jakieś tam papierki poczekają:)
 
Dzięki za szybkie odpowiedzi! Kochane jesteście! :*
To jest 7 czyli największy ząbek, poza tym jest nieco ukruszony :(
Tylko wiecie co, zastanawiam sie nad jednym ... przed wyrwaniem robią RTG by zobaczyć jak wygląda korzeń zęba ... a w moim przypadku nici! :(
Chodzę do chirurga szczękowego ... bardzo dobry dentysta ... raz rwał mi ząbka, trwało to 5 sekund ... i opuchlizny nie było, tylko nie wiem czy tym razem też by tak było :/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kochane pomóżcie ... macie jakieś sprawdzone sposoby na ból zęba?
Od wczoraj mnie strasznie boli :-( Poszłabym wyrwać do dentysty ale za tydzień mój ślub i rana na pewno mi sie nie zagoi ... ale boje sie też że spuchnę na twarzy od tego zęba :-(
A w ogóle to można u dentysty mieć znieczulenie w ciąży? :eek:
A to na pewno taki zwykły ząb Cię boli.. Tak głupio pytam - bo ja przed moim ślubem miałam też straszny ból - do tego 'pięknie' spuchłam :baffled: I okazało się, ze to wyżynająca się 8.. :szok: Kazali zapłącić za zdjęcie rentgenowskie.. ale w końcu nic mi nie pomogli.. Może gdybym się uparła to by mi ten nadprogramowy ząbek usunęli.. ale zdrowy jest - więc odradzili!! A na opuchliznę smarowałam takim płynem dziąło, okolice ząbka. Opuchlizna zeszła - ale czy od tego czy po porstu przestał się wyżynać.
DENTOSEPT płyn 100ml | Jama ustna, zęby | Jama ustna, zęby | i-Apteka.pl
NIE WIEM CZY TO MOŻNA W CIĄŻY!!!

A jak 7 - to moze być iciskany ze środka prze nawet nie wysuniętą 8!!!
Dobra - lece do apteki i trochę przewietrzyć - bo i mnie w mieście nie mogła dostać witaminek!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry