reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Dzięki za szybkie odpowiedzi! Kochane jesteście! :*
To jest 7 czyli największy ząbek, poza tym jest nieco ukruszony :(
Tylko wiecie co, zastanawiam sie nad jednym ... przed wyrwaniem robią RTG by zobaczyć jak wygląda korzeń zęba ... a w moim przypadku nici! :(
Nie zawsze robią rtg. Moj mi nie robił nigdy a ostatnio zęba z połowy mojemu M sklepał:)i teraz ma ładny uśmiech bo to była 4:) Ja sie bede upierac- idz do dentysty on Ci doradzi co i jak:)
 
reklama
Milutek - z tego co mi wiadomo jeśli myśli się o wyrywaniu (ups: WYJMOWANIU jak poprawił mnie dentysta) zębów to rtg trzeba zrobić chociażby żeby wiedzieć jaki jest układ korzeni bo czasem one tak zachodzą na siebie że bez rtg możnaby krzywdę zrobić
 
hej:-)leczyłam zęby w ciąży. Istnieje specjalne znieczulenie dla kobiet w I trymestrze, myk polaga na tym, że bardzo szybko przestaje działać bo szybko "ucieka" z organizmu.Bywa tak, że jeszcze w trakcie zabiegu wraca czucie - niestety. W kolejnych trymestrach stosuje się już zwykłe znieczulenie - wg mojej stomatolog nie szkodzi dziecku.Pani dr powiedziała mi też, że zdecydowaniej lepiej podać znieczulenie w ciąży niż narazić mamę na strach przed bólem, który może wywołać stres i skurcze, dlatego jeśli przyszła mama boi się bólu wybór jest oczywisty. A i na jakieś dwa tyg przed terminem miałam robioną ósemkę, nie podano mi znieczulenia bo ponoć może to już w tym momencie wywołać skurcze, ale jakoś to przeżyłam, było lepiej niż się spodziewałam. Muszę też dodać, że kilka dni przed tym jak dowiedziałam się o ciąży miałam podane zwykłe znieczulenie dentystyczne. Gin zapewniał, że nie zaszkodziłam dziecku co okazało się prawdą:-)pozdrawiam:-)
 
Milutek - z tego co mi wiadomo jeśli myśli się o wyrywaniu (ups: WYJMOWANIU jak poprawił mnie dentysta) zębów to rtg trzeba zrobić chociażby żeby wiedzieć jaki jest układ korzeni bo czasem one tak zachodzą na siebie że bez rtg możnaby krzywdę zrobić
Futrzaczku rozumiem...ale czy wyrywanie nie jest ostatecznością????? Moj nigdy sie na to nie godził- taką ma metodę pracy i wszystko starał się leczyć- dzięki temu mam swoje piątki i szóstki:) Poza tym ja sie strasznie martwie bo moja kolezanak tak sobie chodziła z bolącym zebem, zatruwała go lekami i dostała krwotoku z nosa w srodku nocy i szłą jej ropa z zęba do mózgu. Ale to nic bo nie dosc ze musiała z nim jeszcze chodzic pare dni na antybiotyku bo sie tak rwac nie da jak jest taka infekcja to miała tydzien w plecy- bo wogole nie spała.

Dlatego martwie sie o naszą Lokate i jej maluszka:(
 
Ostatnia edycja:
lokata - idź idź! niech dentysta spojrzy co tam się dzieje i na pewno doradzi co i jak! bo przecież nie może cały czas boleć!

Milutek - tak ostatecznością...ale lokata mówiła o wyrywaniu:-) dlatego chyba temat rtg? :-) ... mi to nawet ósemki chcą leczyć ...ale chyba dam je wszystkie do wyrwania...bo mam bardzo podatne zeby na wszelkie paskudztwa:/ a ósemki chyba nie potrzebne do życia tym bardziej że mi krzywo rosną:-D
 
Ostatnia edycja:
witajcie kobietki.
futrzakowa-wiesz,w sumie odradzaja spania na brzuchu w póżniejszym okresie ciąży-chodzi o krążenie krwi,ażeby nie zaburzac tego procesu.
 
lokata - idź idź! niech dentysta spojrzy co tam się dzieje i na pewno doradzi co i jak! bo przecież nie może cały czas boleć!

Milutek - tak ostatecznością...ale lokata mówiła o wyrywaniu:-) dlatego chyba temat rtg? :-) ... mi to nawet ósemki chcą leczyć ...ale chyba dam je wszystkie do wyrwania...bo mam bardzo podatne zeby na wszelkie paskudztwa:/ a ósemki chyba nie potrzebne do życia tym bardziej że mi krzywo rosną:-D
Tak- napisała ze by go wyrwała ale ja przynajmniej mam tak ze to co ja chce nie znaczy ze mam mieć. Pare razy szłam tak do mojego dentysty i mówiłam wyrywamy- a on mi a niby czemu jak jest do wyleczenia itp:):)Śmiał sie do mnie wtedy ze sa teraz takie metody ze rwanie to naprawdę ostateczność. Mam nadzieje ze u Lokaty nei bedzie tak źle:)):):)

Co do spania na brzuchu to mi już czasem doskwiera spanie nawet na plecach:)
 
witajcie kobietki.
futrzakowa-wiesz,w sumie odradzaja spania na brzuchu w póżniejszym okresie ciąży-chodzi o krążenie krwi,ażeby nie zaburzac tego procesu.

no ale ja mam mały brzuch to jeszcze sobie śpię na nim:-) a później to i na wznak nie można i na prawym boku nie można... więc tylko na lewym! jakiś obłęd:-(

Milutek
- ja to nigdy nie idę z myślą wyrwania ... za duży strach:-) hehe:-) niech mi leczą do upadłego...zresztą chodziłam(przed ciążą) do dentysty raz na miesiąc/dwa żeby na bieżąco wszystko korygować/leczyć i usuwać może dlatego nigdy nie myślałam o wyrwaniu:-) niestety z ostatnią ósemką miałam szcękościsk więc usunięcie konieczne!
 
reklama
Chciałabym się dołączyć do przyszłych mamuś marzec 2011. Miałam ciężkie lato i dopiero teraz wyszukałam ten wątek jak czuwałam nad Kubulkiem jak nocką wymiotował. Też niestety mam problemy i to z dwoma zębami i oba zaczęły mi szczelać w ciąży. Z jednego wypadła mi plomba i na drugi dzień mi się na pół połamał i tak się kruszy po trochę, a drugi sam się częściowo złamał jak jadłam bułkę hihi. Ale teraz mi nie do śmiechu bo czasem mnie pobolewają ale jakoś wytrzymuję a po jakimś czasie przechodzi. Boję się iść do denta bo mam rozżedzaną krew i boję się że jak wyrwie mi tego skruszonego zęba to ciężko będzie zatamować krwawienie. Ale wiem, że w końcu mnie tak przypili że pójdę mimo wszystko. Mam w pogotowiu paracetamol bo w ciąży można go sporadycznie wziąść i mam nadzieję że przeczekam.:baffled:
 
Do góry