reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Hej dziewczny. Mam na imie Joanna i jestem w 6 tygodniu ciąży:-)
To moja pierwsza ciaza, wymarzona, udalo sie co prawda w pierwszym cyklu:-)
Jeszcze nie byłam u lekarza, mieszkam w UK a tutaj niestety tak szybko nie chca ciezarnych widziec. :-(
Od wczoraj boli mnie brzuch dosc mocno. I krzyż. Troche sie denerwuje, bo boli juz od 6h non stop, nie przeszło nawet po nospie. Jutro pojde do mojego rodzinnego, moze gdzies mnie wysla, cos poradza.

Koniecznie udaj się do lekarza, takie bóle w ciąży mogą być niebezpieczne.
Bóle brzucha na początku ciąży są normalne-są spowodowane rozciąganiem się macicy.
Pierwsze dni i tygodnie ciąży to intensywny rozwój i wzrost Twojego dziecka. Cały twój organizm reaguje na obecność tej małej istotki w twoim brzuchu, a szczególnie domek dziecka – macica. Staje się ona przytulnym mieszkaniem na całe 9 miesięcy. Ale żeby maluszkowi było wygodnie, musi rosnąć razem z nim. I ty to czujesz! Rosnąca macica rozciąga trzymające ją więzadła, zaczyna uciskać na inne narządy leżące w pobliżu, np. pęcherz moczowy. Teraz centrum twojego organizmu jest właśnie tutaj – w dole brzucha. To tutaj, pod wpływem zmian hormonalnych, dopływa najwięcej krwi, przez co narządy są obrzmiałe i bardzo tkliwe.
Możesz mieć wrażenie pełności w jamie brzusznej; uczucie „ciągnięcia”, szczególnie w pachwinach, lekkie skurcze macicy – podobne jak na miesiączkę, ale raczej bezbolesne. Objawy napięcia przedmiesiączkowego i ciąży są bardzo podobne – a to dlatego, że w obu przypadkach wzrasta gwałtownie poziom gestagenów, odpowiedzialnych za skurcze macicy, złe samopoczucie, bolące piersi, rozdrażnienie.
Mogą też pojawić się bóle niezwiązane z ciążą, np. zapalenie wyrostka robaczkowego, zaburzenia jelitowe, kolka nerkowa, co wymaga wizyty u specjalisty.
Jak wiadomo, w pierwszym trymestrze jest duże ryzyko poronienia, płód jest bardzo czuły na wszelkie czynniki zewnętrzne. Dlatego nie wolno bagatelizować pewnych sygnałów wysyłanych przez organizm. Jeśli bóle mają charakter bolesnych regularnych skurczy, należy udać się do ginekologa, który zdiagnozuje przyczynę dolegliwości i w miarę możliwości zastosuje leczenie. Każde krwawienie czy plamienie w ciąży, nawet jeśli nie towarzyszy mu ból, wymaga konsultacji lekarskiej! To może być objawem zagrażającego poronienia!
 
reklama
cześć dziewczyny:)
no więc ja też póki co będę marcóweczką-piszę póki co bo to na razie moje obliczenia:)
do ginekologa zapiszę się jutro ale od kilku dni już patrzę na moje dwie kreseczki:)
to było nasze pierwsze podejście i jakie trafione;)
od 3 lat jesteśmy małżeństwem i nie śpieszylismy się z tą decyzją.
ale ostatnio kilka osób postraszyło mnie, że to nie tak łatwo.... no i udało się w pierwszych miesiącach starań hihi
mam nadzieję , że wszystko będzie ok czego Wam i sobie życzę!
pozdrawiam!
p.s. zastanawiam się kiedy komu powiedzieć.. czy czekać czy mamie powiedzieć szybciutko-niedługo ma urodziny/na początku sierpnia/ .. ale czy to nie będzie za szybko...mama nie utrzyma tego w tajemnicy.. hm.. jakie dylematy:))
 
Witam nowe marcowki! Obysmy jak najdluzej wszystkie tu pisaly, a przynajmniej do konca marca hahaha!

Scarletka - to mamy ten sam problem z przesadnym rozmiarem, choc watpie, zebys miala wiekszy niz ja. Poki co spotkalam tylko jedna dziewczyne z rozmiarem wiekszy niz moj. Kupowanie stanikow zawsze bylo moim koszmarem, poki nie odkrylam firmy Panache, teraz rewelka, choc wlasnie przez moj rozmiar mialam problemy z karmieniem piersia - dziecku sie nie miescil w buzi sutek z otoczka i nie potrafil sie biedny dobrze przyssac :(
 
speranza witamy w naszym gronie:-) u nas jak na razie wiemy tylko ja i m. nikomu się nie chwaliliśmy, nie chcemy zapeszyć
Morrigan ja spotykam kobitki z większym biustem od siebie, ale mi już z miseczką D jest z nimi nie za komfortowo, a w poprzedniej ciąży nosiłam aż E:szok: tym razem będzie to samo, od razu mi wybiło cyce. jeśli chodzi o kupowanie staników, to ja mogę tylko osobiście, bo mało co na mnie pasuje, muszę wszystko zmierzyć. mały mam obwód pod biustem (ok 70-75cm) a miseczki są duże i nawet jak dopasuje sobie miseczkę, to dół na mnie wisi, a jak dopasuję dół, to mi się z misek wylewa:wściekła/y:
 
O rany, dziewczyny, ale wy macie tempo pisania :)
Muszę nadrobić zaległości z weekendu.
W piatek był grill u znajomych w sobotę wesel kuzynki a w niedzielę poprawiny.
Nie miałam czasu się tu pojawić.
Ale ma to też swoje plusy. Nie miałam czasu się zamartwiać i jestem spokojniejsza i zrelaksowana.

Witam nowe koleżanki :)
 
hej dziewczyny,

Apropo duzych rozmiarow biustonoszy ja kupuje je tutaj: www.intimo4you.com


W tabeli romiarow jest napisane jak nalezy sie zmierzyc i mozna smialo kupowac, w krakowie sa tez dwa sklepy a Panie super doradzaja. Maja staniki juz od 65cm pod biustem.

Pozdrawiam,
 
reklama
Do góry