reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Bosonozka, ja duzo o tym czytalam, jest nawet specjalne forum...
Czytalam opowiesc pary, ktorzy musieli z tego skorzystac...i co? i krew byla zle pobrana, czy tam przechowywana... i sa w trakcie procesu o zwrot kasy...ale te banki maja takie zabezpieczenia w kontraktach, ze szok.
Jesli mam byc szczera to naprawde niewiele jest miejsc, ktorym mozna zaufac.
Nie zawsze tez mozna z tej opcji skorzystac. Nawet jesli ktos zachoruje.... U nas wiec 'Nie'.

(Naprawde polecam poczytanie forum, wystarczy wpisac w wyszukiwarce).

Jutro ide do lekarza i na usg...i mam taki stres wielki, ze lepiej nie gadac. Wmawiam sobie, ze serduszko nie bedzie bilo.
 
reklama
Jutro ide do lekarza i na usg...i mam taki stres wielki, ze lepiej nie gadac. Wmawiam sobie, ze serduszko nie bedzie bilo.

Wypluj to i nie wmawiaj tego sobie! Wszystko na pewno jest w porządku. Trochę więcej optymizmu. Większość z Was uważa i ma obawy, że coś jest źle i będzie nie tak. A tymczasem 95% ciąż przebiega prawidłowo.
 
hej mamuski

ja zupelnie nie na temat ( kurcze i nie wiem czy sie nie powtorze- bo niedalam rady przeczytac wszystkich waszych postow)
czy uzywacie juz jakis kremow na rozstepy? Mi aptekarz zalecil unikanie wszelkich kremow w 1 trymestrze (nawet normalnego kremu do twarzy) Ostatnio kupilam sobie oliwke nivea- bo czuje ze skora potrzebuje jakiegos nawilzenia- podobno jest bezpieczna w ciazy..

do tego wszystkiego dochodza moje rozwazania na temat zazywania kwasu foliowego.. gdzies wyczytalam ze stosowany za dlugo zwieksza ryzyko jakiejs choroby ( kurcze niemoge odnalezc artykulu w ktorym o tym pisano) Zaleca sie stosowanie kwasu do 12 tygodnia- a potem witaminki...tylko , ze chyba kazde witaminki dla ciezarnych zawieraja kwas...
taki mam metlik- a podobno w ciazy jest sie madrzeje..

...cholercia ten nasz stan "odmienny"
 
Harshka gupolaku co Ty wymyślasz!!!! Wypluj to! Nastaw się, żeby zobaczyć, z ciekawością, podekscytowaniem i nie wyobrażaj sobie nic :*
Na pewno będziesz ryczeć jak bober jak zobaczysz te maleńkie fikające pytki ;)

A co do tego banku - to im więcej czytam tym mniej wiem :/
 
Witam, ja dzisiaj znowu mega zmęczona, w nocy spać nie mogłam a rano musiałam przed 7 wstać :baffled: , teraz oczy mi się zamykają :no:

Harsharani nie stresuj się za bardzo, ja też cały czas martwiłam się, że serduszko nie będzie biło, albo ze coś tam będzie nie tak, a wszystko jest oki, u Ciebie też będzie :tak:

My nawet nie zastanawiamy się nad krwią pepowinową, jesteśmy na nie :no:

A co do teściów, to ja jakoś nigdy nie miałam problemu z mówieniem tato i mamo, mimo, że ponad 6 lat mówiłam do nich pan/pani. Zresztą niestety moja teściowa zmarła w zeszłym roku :-(, więc został mi tylko teść.


Oki zmykam, znowu narobiłyście mi ochoty na frytki :szok:
 
Co do banku krwi pepowinowej to przedewszystkim nas poprostu na to nie stac,po za tym słyszałam ze bywa zle pobrana i wtedy jest problem,a kiedys ten temat był poruszany w TV w jakims porannym programie i wypowiadała sie prezenterka ktora skorzystała z banku jak był dopiero ''w powijakach'' i po latach okazało sie ze medycyna w wiekszosci wypadkow jeszcze nie jest w stanie wykorzystac tej krwi,tz wiadomo ze moze pomoc ale nie wiadomo jak to ''uzyc''.Moze bez składu to opisałam ale to tak na szybko :)
Harsz ja tez tak miałam,wierz mi to sa niepotrzebne nerwy,bedzie dobrze,jeszcze sie poryczysz z radosci :)
 
do tego wszystkiego dochodza moje rozwazania na temat zazywania kwasu foliowego.. gdzies wyczytalam ze stosowany za dlugo zwieksza ryzyko jakiejs choroby ( kurcze niemoge odnalezc artykulu w ktorym o tym pisano) Zaleca sie stosowanie kwasu do 12 tygodnia- a potem witaminki...tylko , ze chyba kazde witaminki dla ciezarnych zawieraja kwas...

Kochana nic się nie przejmuj :) Kwas foliowy to nic innego jak witamina - jaka witamina szkodzi??. Tylko taka, która jest "przedawkowywana".
W folikach i innych preparatach jest go 0,4mg, natomiast nie zaleca się przekraczania dziennej dawki 1mg.
A my nie jesteśmy w stanie zjeść czegoś, by złapać jeszcze 0,6mg ;)
Najlepiej brać kwasa do zakończenia budowy wszystkich narządów, czyli gdzieś do 16-18 tygodnia.
Potem one już tylko się udoskonalają :)

A co do rozstepów to jak szukałam jakiegoś kremu, to na wszystkich było napisane, że od 4 miesiąca :)

:DDDD Szukając inspiracji pokojowych wpadłam na http://www.franckowski.pl/?p=132

Ps. Przecież już po żniwach prawda?? A mnie oko coś boli i swędzi na jęczmień buuu..
Idę spać to może nie zakwitnie ;)
 
Ostatnia edycja:
dzieki ziewczyny, rzeczywiscie bez sensu nerwy. Zaraz sobie je rozladuje na K. :-D

Tulip, dziewczyny pisaly wczesniej duzo o kremach na rozstepy. Szczerze mowiac ja zalecam stosowac od momentu gdy sie dowie o ciazy...
Podobno idzie to genami,czyli jesli masz miec to i tak bedziesz miala...ale przynajmniej skora bedzie mogla wrocic do swojego normalnego stanu pozniej, bo te kosmetyki maja duzo skladnikow nawilzajacych i natluszczajacych.
No i masowanie tez pomaga.
Osobiscie polecam ci wejsc na jakies forum lub strone z recenzjami kosmetykow (damska torebka, wizaz) i tam poszukac co ludzie o nich pisac, bo w sumie...ceny i skutecznosc sa baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo rozne.
ja uzywam Palmers i Bio-oil. tylko jestem w UK. Ogladalam jakis program tutaj (chyba 'how to look good naked') i wyszlo, ze wlasnie one sa najlepsze na rozstepy...
Duzo osob chwali kremy Mustela, ale one sa drogie... Wiem, ze rossmanowski tez fajnie dziala...

Ktos inny jeszcze polecal kapiele z olejkiem z pestek winogron...ale wiadomo...kapiele niezbyt wskazane w ciazy...

I badz tu czlowieku madry... :no:

W ogole jeszcze jak bylam w Polsce to bardzo czesto kupowalam naturalne kosmetyki (olejki etc). Nie bede reklamowac zadnego sklepu, ale trafilam na bardzo fajny i zawsze dostawalam probki. Zaczelo sie od tego,ze chcialam kupic naturalne maslo kakaowe (mam generalnie wrazliwa skore i wszelkie problemy z nia zwiazane)... No i sie wciagnelam.
Nie uzywam w ogole balsamow typowo sklepowych, bo dla mnie one sa pelne smieciowych wypelniaczy (nie chce brzmiec snobistycznie, mialysmy kosmetyczke na wrzesniu i ona nam pokazala, ze te 'polprodukty' sa o wiele skuteczniejsze i o wiele tansze).
 
Harsharani, mam to samo!!!!! AAAAAAAAAA, dzisiaj juz dzwoniłam do przychodni położniczej, żeby się umówić na dodatkowe USG przed 17tyg hehe ale się nie dodzwoniłam i jutro znowu spróbuję...200zyla to nie aż tak dużo, szczególnie, że cała opieka jest za darmo. Kurcze, przecież mi totalnie odbije jak będę musiała do października czekać, na pierwsze USG.......człowiek tak sobie zaczyna wkręcać, że masakra.
Ale tak sobie myśle, że nasze mamy nie chodziły na usg i jakoś dałyśmy radę i one też i jakoś wtedy się wiedziało, że jest ciąża........chociaż tutaj ci psychopaci nawet badania gin nie robią, tylko krew pobierają do różnych rzeczy.
ok ładu i składu brak, czyli ciążowa paranoja :)

kremy całą ciążę stosowałam codziennie (jakiś balsamo olejek dla kobiet w ciąży firmy Ziaja) i rozstępów nie było nic a nic, ale za to na cyckach się zrobiły jak dostałam nawału mlecznego, bo nie dały rady z takim przyrostem :D
bueh w ogóle jestem ostatnio totalnie rozwalona, chociaż płaczliwy humor trochę się złagodził (chyba pomogły zakupy, a dalej jestem w transie ;)))) więc pare dni (aż się okaże, że jestem spłukana) będę wesoła :)

ogólnie ściskam i pozdrawiam wszystkie biedne mamuśki, co im od ciąży na łeb pada :D
 
reklama
Do góry