reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

hmmm..ostatnio zielona pije bo czerwona się skończyła :-) a zieloną mogę? :-) kurka wodna...macie gdzieś jakiś szczegółowy wykaz co można a czego nie? :-)
 
reklama
zieloną też czasem piję, ale nie w nadmiarze. wszystkiego nie idzie sobie odmówić. teraz tak ciepło, że pić się chce tylko zimnego, ale jak upały ustąpią, to będę pić owocowe jak już pisałam, dobra w ciąży jest herbatka bezteinowa, zdrowa i smaczna Roibos(przeciwdziała mdłościom), parzę sobie rumianek, melise i miętę.
 
ja w sumie piję tylk0 jedną dziennie zieloną z maliną więc jak inne pija sobie kawkę to myślę że taka jedna mi nie zaszkodzi :-) ale z czerwonej zrezygnuję :-)
 
na pewno nie zaszkodzi, a jak lubisz herbatkę, to kup tego roibosa i rudej na te mdłości też proponuję, może ciut zostaną złagodzone
rooibos-astra-25szt_1439.jpg
 
Ostatnia edycja:
zielona herbatke,melise,owocowki mozna.
Na mdlosci pije herbatke imbirowa, moze nie likwiduje ale troszke pomaga.

wkleje kawalek ze strony lekarz do ktorego chodze (chyba moge sobie skopiowac?? :) )

Nie wolno jeść: orzeszków arachidowych, ostryg, makreli, rekina, marlina, ryby piły-duża zawartość ołowiu, (ograniczyć białego tuńczyka nie więcej niż 1x/tydzień), polskiego wiejskiego sera twarogowego z niepasteryzowanego mleka-ryzyko Leptospirozy (feta, brie, mozzarella, camembert, serów typu blue) serów pleśniowych białych i żółtych, serów owczych, jajek na miękko (można na twardo), majonezu ze świeżych jajek. Nie jeść podrobów, wątróbki, mięsa konserwowanego azotanem sodu : peklowane szynki i bekon. Nie jeść grzybów.
Unikać nadmiaru witaminy A.
Można jeść: krewetki, łososia, mintaja i suma (zawierają mniej ołowiu niż poprzednie).
Toxoplazmoza: unikać potraw z niedogotowanego mięsa, ryb, drobiu, potraw z grila oraz owoców morza. Warzywa i owoce muszą być dokładnie umyte i obrane. Kuwety kota czyścić w rękawiczkach, prace w ogrodzie należy wykonywać w rękawiczkach.
Unikać sauny i gorących kąpieli. Kąpać się pod prysznicem a nie w wannie
Na wymioty można stosować herbatę imbirową (ginger tea), imbir kandyzowany, tabletki imbirowe.
Na infekcje grzybicze mozna stosować leki p/grzybicze np. Nystatyna tabletki dopochwowe (w irlandii wycofana) lub Clotrimazol globulki dopochwowe ( w irlandii dostepny bez recepty odpowiednik to Canesten pessary po 100mg 1x na noc przez 6 dni) oraz clotrimazol krem ( Canesten cream lub thrush cream dostepne bez recepty w irlandii), płukanki dopochwowe np. tantum rosa są dostępne w polsce bez recepty.
Bezpieczne w ciąży są Paracetamol w każdej postaci np: Panadol, Lemsip max, Paralink 3x1 gram na gorączkę. Na zgagę jest Rennie lub Gaviscon.

Można pić kawę ( nie więcej niż 4 filiżanki/ dobę) i zieloną herbatę.

pewnie jest tego wiecej na innych stronach :-D jak znajde cos ciekawego to wkleje
 
dzięki ruda ... bo ja to kompletnie niezorientowana jestem :-) i dziewczyny jak możecie to wklejajcie takie informacje :-) ale powiedzcie mi jedno jak to jest z fetą - no bo teraz np hochland wypuścił taką fetę z bazylią i oliwkami i jest ona z mleka pasteryzowanego... to można czy nie? :-)
 
wiesz kochana ja uważam, że jak zjesz raz na jakiś czas, to ci się nie nie stanie, byle nie przesadzać. ja tego w pierwszej ciąży nie wiedziałam i wszystko po troszku jadłam więc nie popadajmy w histerie jak nam się zdarzy w sałatce zjeść 2 kwadraty fety;-)
 
Witam Was serdecznie!!!!!

Straszne mam zaległości w czytaniu,a w sobote wyjeżdzam na wesele szwagra do Lublina i wracam dopiero we wtorek!! :-(Kiedy nadrobie te zaległości to nie wiem....

U mnie też upał niemiłosierny ,chodze z córcią na basen,wczoraj przepłynełam nawet 3 długości basenu. Czuję się świetnie,nie mam już żadnych dolegliwości.Do nie dawna bolał mnie brzuch.

Kochane wpiszcie mnie na liste mamuś marcowych ,prosze.Termin mam na 9 marca.
imiona już wybrałam. Jeśli będzie chłopczyk to Igor,a dziewczynka Amelka.:-)

Zmykam do kuchni upiec bułeczkę drożdzową,a po południu zmykam z córcią na basen.Pozdrawiam
 
reklama
Do góry