reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

reklama
Jak się dowiedziałam że będą bliźniaki to byłam długo w szoku- poprosiłam o zdjęcie i gapiłam się w nie przez kilka dni zanim to do mnie dotarło. Szczerze to mam nadzieje ze to bedzie cc- bo jedyne przed czym mam lęka to przed porodem naturalnym aż dwóch szkrabów:)
co do tego czy mam jakieś obawy- to która znas ich nie ma? Ale nie ja pierwsza i nie ja ostatnia będę mieć więcej niż jednego bobaska:)

Jeśli to twoja pierwsza ciąża to na 100% będziesz mieć cc - teraz juz nikt sie nie odważy odebrać porodu bliźniaczego u pierwiastki, 20 lat temu to i owszem ale nie teraz. Pozwalaja rodzić sn wieloródkom i to nie zawsze, więc sie nie obawiaj. Tyle że cc w ciązy bliźniaczej jest często już 36 tyg
 
Jak się dowiedziałam że będą bliźniaki to byłam długo w szoku- poprosiłam o zdjęcie i gapiłam się w nie przez kilka dni zanim to do mnie dotarło. Szczerze to mam nadzieje ze to bedzie cc- bo jedyne przed czym mam lęka to przed porodem naturalnym aż dwóch szkrabów:)
co do tego czy mam jakieś obawy- to która znas ich nie ma? Ale nie ja pierwsza i nie ja ostatnia będę mieć więcej niż jednego bobaska:)
Zrób sobie suwaczek:tak:
 
Mnie lekarze straszą ze mam się już na grudzień spakować:)Mają na uwadze ewent.pobyt na patologii- jak to stwierdzili: dzieci muszą mieć tez odpowiednia wagę żeby ciąże wcześniej rozwiązać:)Ale ogólnie mam się przygotować na wszystko:-(
 
Mnie lekarze straszą ze mam się już na grudzień spakować:)Mają na uwadze ewent.pobyt na patologii- jak to stwierdzili: dzieci muszą mieć tez odpowiednia wagę żeby ciąże wcześniej rozwiązać:)Ale ogólnie mam się przygotować na wszystko:-(
Nie straszą a uprzedzają. Ciąża bliźniacza to jednak z założenia ciąża trudna. Ale są dwujajowe?
 
Mnie lekarze straszą ze mam się już na grudzień spakować:)Mają na uwadze ewent.pobyt na patologii- jak to stwierdzili: dzieci muszą mieć tez odpowiednia wagę żeby ciąże wcześniej rozwiązać:)Ale ogólnie mam się przygotować na wszystko:-(
NIe martw się, lekarze chcą Cie przygotować a nie wystraszyć. Dbaj o siebie i maleństwa a wszystko bedzie dobrze;-)
Patologia nie jest taka straszna:tak:
 
Na 90% są dwujajowe. To że ciąża bliźniacza to nie przelewki to ja już zdarzyłam niestety zauważyć! Pierwsza ciąże kiedys straciłam w14 tyg.wiec teraz od dwoch kresek na tescie mocno na siebie uważam:)
 
Wg mnie lepij byc przygotowanym na wszelkie ewentualności niż potem byc zaskoczonym. W pracy kieruje sie dewizą "lepsza zła diagnoza niż jej brak". Dobrze że lekarze juz cią uprzedzają, bo do pewnych rzeczy trzeba sie przyzwyczaić, przemyśleć, zorganizować. A mnie też czeka planowe cc (drugie zresztą) więc wiem, że nie ma czego sie obawiać, a łatwiej się wykonuje cc planowo niż na "ostro" jako powikłanie porodu sn
 
Wg mnie lepij byc przygotowanym na wszelkie ewentualności niż potem byc zaskoczonym. W pracy kieruje sie dewizą "lepsza zła diagnoza niż jej brak". Dobrze że lekarze juz cią uprzedzają, bo do pewnych rzeczy trzeba sie przyzwyczaić, przemyśleć, zorganizować. A mnie też czeka planowe cc (drugie zresztą) więc wiem, że nie ma czego sie obawiać, a łatwiej się wykonuje cc planowo niż na "ostro" jako powikłanie porodu sn
Mądrze gada:tak:;-)
 
reklama
Jak tylko mi krwiaki znikły to pojawiła się we mnie radość....i żadne gadanie lekarzy mnie w sumie nie straszy- ciesze się ze są wobec mnie szczerzy i stawiają sprawę jasno- będę przynajmniej na wszystko przygotowana. Nawet musiałam wziasc pod uwagę zmianę szpitala, bo w tym którym chciałam rodzic nie ma oddziałów dla wcześniaków i odsyłają do sąsiedniego miasta.
 
Do góry