reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Koncia i Papcia- mój mąż jak jechał do urzędu to tylko z naszym aktem ślubu i tyle..ciekawe z tym aktem urodzenia.

Papciu ja tez musialam załatwiać papiery w innym mieście- znaczy sie ja miałam o tyle dobrze ze mi mężuś za wszystkim jeździł.

Vetka dzięki- już lecę czytać:)
 
reklama
A co do załatwiania w innym mieście... Można wniosek złożyć w swoim urzędzie (trzeba mieć jakieś papiery dziecka: wypis ze szpitala, książeczkę zdrowia), a oni prześlą do odpowiedniego urzędu. Akt urodzenia dostanie się pocztą, tylko że trwa to troszkę dłużej (około 2 tygodni).
 
Koncia-mi 9 lat temu wystarczył akt małżeństwa o dowody osobiste - coś sie zmieniło przy rejestracji dziecka w takim razie?

Nic się nie zmieniło, ja się po prostu urodziłam w Gdyni, a dziecko w Poznaniu. Jestem też panną, więc aktu małżeństwa nie mam, a chcieliśmy nadać dziecku nazwisko taty ;-)

M umówił nas do poradni preluksacyjnej i do pediatry. Ile latania z takim dzidziusiem. Jeszcze musimy załatwić becikowe, pieniądze z naszych ubezpieczeń, zwolnienie od lekarza dla M (opiekę nad małym) i chyba czas zaklepać żłobek :cool:

A młody zwalił dziś 2 wielkie kupy, jedna po drugiej! Aż mi się wszystko ubabrało jak odwinęłam pieluchę, tego jeszcze nie było, po prostu zawartość się wylała :-D A się zastanawiałam o co tyle krzyku :sorry2: I od razu grzecznie śpi. Jednak musiało go tam troszkę męczyć. Podałam mu kropelki i wygląda na to, że pomogły :tak:
No i obsikał położną przy badaniu, także zafundował nam wielkie pranie, bo łapaliśmy jego siuśki w rożek i pieluchy tetrowe, żeby nie osikał materaca :-p
 
Wpadam i wypadam :) Maluszek wisiał mi na cycku pół nocy z drzemkami na godzinkę, a rano mieliśmy mega zabawę :D Włączyłam piosenki na youtube (puszek okruszek, my jesteśmy krasnoludki, domowe przedszkole itd), śpiewałam mu i tańczyłam z nim, uśmiechy szły jeden za drugim aż w szoku byłam :D Najfajniejsze jest jak wodzi wzrokiem za zabawkami, a jak one wydają dźwięki to już w ogóle szał, mamy zabawkę z dźwiękami z farmy - uwielbia ćwierkanie ptaszka, a jak koń się odzywa to oczy ma wielkie jak 5zł hahahaha
Potem go nakarmiłam (miałam nadzieję, że się najadł) i chciałam z nim pospać, to udało się aż godzinkę i wrzask nie z tej ziemi, a cycki już dętki, więc nie pozostało mi nic jak zrobić butlę.. teraz śpi już chyba trzy godziny, a ja się wykąpałam, zrobiłam maseczkę, manicure, umalowałam się i ufryzowałam, przygotowałam wszystko do obiadku i przyjechał wreszcie eM, robi obiadek a ja oglądam powtórki seriali na dwójce.. Potem skoczę do położnej po jakąś magiczną herbatkę na laktację, ma niby cudownie zadziałać, zobaczymy..
Ze spaceru dzisiaj nici, bo słońce co prawda pięknie świeci, ale wieje zimny wiatr brr..

Fifi cieszę się, że Elunia tak ładnie Ci rośnie :) Duuuuuużo zdrówka dla niej :*

Koncia o jakiej opiece nad małym dla Twojego męża piszesz?? Mój miał dwa tygodnie opieki na mnie, nie wiedziałam, że na zdrowe dziecko też można..
 
malina, l4 na dziecko mozna wziac, tak w szpitalu mi powiedzieli,mam nadzieje,ze dostanie...jak nie, to wezmie tacierzynski, bo na mnie opieki nie moze, bo nie rodzina
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Oooo widzę ze dziś ruch większy niż w ostatnich dniach :) nareszcie!

Harsz dziś zaserwowalam sobie szarlotke na gorąco z lodami waniliowymi ,polewa z musu truskawek i bita smietanka. Potem zaszlam do mamy do pracy i zalapalam sie na tort z okazji narodzin jakiegoś dzidziusia-chyba na dziś starczy mi słodkości( choć mama cos wspomina o nalesniczkach na kolacje hmmm)

Papciu ja tak podejzewalam , ze ty nas opuscilas bo niemialas z kim śniadania zjeść :D
Koncia współczuje uzerania sie z urzędem,ja dlatego załatwiłam sprawy nazwiska przed porodem.

Fifronciu- super wieści ze nasz forumowy maluszek Elunia przybiera na wadze

Malinka- jestem w szoku, ze mały tak juz reaguje na zabawki!!

Ewi- cholercia to niezaciekawie brzmi ten masaż szyjki, to ja lepiej zaczne reguralnie lykac tego wiesiolka-choć juz podobno szyjke mam miękka

Wierka trzymaj sie ze mną i niespiesz za bardzo jeszcze dwa tygodnie mamy!!
 
Po tym rozwarstwianiu tylko krwiste gluty śluzu mi odchodzą!!! I gdzie ten poród??? Zaraz się wścieknę!!!

Tulip narobiłaś mi ochoty na ciastka. Zaraz jadę z mężem przedłużyc zwolnienie to go wyciągnę na pizzę i na ciastka i nie wiem na co jeszcze bo jestem zestresowana!!!
 
Ostatnia edycja:
A my wrocilismy od dentysty i bylo super!

Tak sobie czytam i czytam i widze, ze wiecej jest tu juz mam niz brzuchatych... :)

P.S.
Przegladalismy z K. ulotke dotyczaca cen na igrzyska olimpijskie w 2012.. Bo mozna juz kupowac bilety..I chyba ich pogielo... Tak wysokie, ze nie wiem kto sobie na nie bedzie mogl pozwolic.
Otwarcie- najdrozszy bilet za 2012 funtow!

Tulip, az mi ochoty tez narobilas...
 
Hars to mnie rozbawiłaś tym "u dentysty było super" hahaha brzuchatych tylko kilka na czele z Tobą i za Tobą mną hahahah czy jeszcze ktoś jest po terminie? Chyba Ruda i tyle...
 
reklama
Tulip to trza było do mnie dryndac że mam siadac z bułką przed kompa i zatłuke cie za tą szarlotke z lodami i tort jeny ja to chyba dzisiaj pękne od tego żarcia miałam iśc w kimono ale nie nie nie właśnie mi sie przypomniało że w lodówce mam placek z galaretką i babke jogurtową a dopiero co obiad zjadłam

Harsh ja tam też lubie do dentysty chodzić

Ewi cóż za gbur z tego lekarza żadenj przyjemności z tego gwałtu nie masz:)
 
Do góry