reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Papcia a widziałaś co pisałam wcześniej? Ciesz się, że nic Ci nie pękło :/ Mi na samej górce pękło, ale mam nadzieję, że dzięki tej medeli wyleczę szybko i nie będzie problemu z karmieniem.. a na wklęsłe sutki są nakładki specjalne :)
 
reklama
Witam jestem nowa ,ale teraz ak czytam powoli Wasze posty to az zal ,ze wczesniej tu nie trafilam ...mamjednak nadzieje ze przyjmiecie mnie i bede mogls zz Wami wymieniac sie problemami ,ktorych niestety mam w calej ciazy wiele(zdrowotnych niestety).....tak wiec witam Was przyszle mamusie
 
Malina bepanthenem smaruj a ja nie mam wklęśnietych tylko za krótkie do tych osłonek na piersi do karmienia
 
juliaidario - witamy:-) rozgość się ... no i jak sama zobaczysz problemów tu co nie miara:-) więc na bank ktoś coś doradzi albo podniesie na duchu:-)

papcia
- a czemu takie nastawienie że masz sutki za krótkie? przecież dziecko nie ssie sutka a całą brodawkę bierze do buzi? sam sutek nie ma przy karmieniu znaczenia.

a medela słyszałam jest rewelacyjna na brodawki ...tak przynajmniej mówi moja kumpela co ma 2,5miesięcznego smyka:-)
 
Futrzak no wiem tyle że jak sobie przyczepiłam to nie ma szans żeby ona przez te osłonki pociągła żeby to ładnie weszło z osłonką brodawek
 
dziewczynki .....ja niestety tez mam wklesle sutki i tez mam z tym problem ,ale ponoc wlasnie sa nakladki specjalne do kupienia.........obrzeki straszne takze ,ktore kompletnie nie przechodza po nocy..ciagle panikuje i robie badania;/lecz najgorsze w tym ze od dwoch miesiecy lecza mnie na zatoki rozmaitymi lekami i takze antybiotykami ..cala ciaze mam mnostwo wzzietych leko.....lekarze mowia ze konieczne ale pewnie wiecie jak to jest i ile obaw..............:(mam nadzieje ze tak jak mowia z dzieckiem bedzie wszytsko dobrze .....a czy ktoras z Was ma dostala np.jakas wysypke o ja niestety tak wlaczylam dwa tyg.poki co zeszla lecz co jakis czas skora cala swedzi niestety nadal ....to poki co tyle odemnie.....
 
Ja tak z innej beczki, nie wiedziałam gdzie sie wpisać. Czy któraś z naszych marcowych mamuś mająca termin na 9.03 leży na patologii w bielańskim?? Bo właśnie takowej mamuni odeszły wody i pewnie bedzie się za chwilę sypać. Czy to aby nie jedna z nas?? Kurde też już bym chętnie pękła.
 
Futrzak no wiem tyle że jak sobie przyczepiłam to nie ma szans żeby ona przez te osłonki pociągła żeby to ładnie weszło z osłonką brodawek

no ale ja nadal nie wiem co mają same sutki do całych brodawek? będę szczera... mocna jestem tylko w teorii:-) ale miałam spotkanie z panią od laktacji (jakaś trójmiejska rewelacja ta pani podobno:-) ) ... i po spotkaniu z nią i po obejrzeniu różnych przypadków nie widzę takich problemów jak za małe piersi czy wklęśnięte sutki ... w dużej większości przypadków są to jakieś mity którymi straszą kobiety... a przy prawidłowym przystawieniu dziecka nie ma bata żeby się nie udało ... największą przeszkodą jest bariera psychiczna bądź właśnie stres ... najważniejsze by mieć z taką położną laktacyjną kontakt w razie problemów! i będzie dobrze dziewczyny:-)

juliaidario
- ja akurat większych problemów w ciąży nie miałam ale jak to mi gin powtarzał ... lepiej wziąść antybiotyk i się leczyć niż chodzić nieleczonym. Wiadomo duża ilość leków przeraża ale tak na pewno jest lepiej:-) no i w końcu XXI wiek leki o niebo bardziej bezpieczne i przystosowane dla kobiet w ciąży:-)
a swędząca skóra to może być pierwszy objaw robiących się rozstępów... hmm...a ta wysypka to gdzie?
 
i jeszcze co do tych osłonek to też krąży taki mit że są one bardzo pomocne i żeby mieć je w szpitalu a podobno nic bardziej zgubnego ... i tak na prawdę takich osłonek potrzebuje może 0,5% dziewczyn a zaczyna używać duuużo więcej ... co niestety nie jest dobre ze względu na ssanie maluszka
 
reklama
ja podobnie jak futrzakowa, nie wiem co maja krótkie sutki do brodawek... dziecko i tak wyciąga sutki podczas ssania niesamowicie. moja koleżanka po kilku miesiącach karmienia miała 1,5 cm sutki, tak jej dziecko wyciągnęło. najważniejsze to właśnie by maleństwo nauczyło się dobrze zasysać, a nie powinno być problemów.

o własnie futrzak, ja tez słyszałam, że nie ma co od razu na nakładki sie nastawiać, to tylko ostateczność!
 
Do góry