reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Nie Masalka spokojnie :* Dzisiaj pierwszy raz użyłam, żeby sobie nie wysmarować biustonosza, bo ta maść na brodawki jest żółta. Wcześniej nie używałam, bo jak już coś wyciekło mi z cycka to w absolutnie minimalnej ilości.. a to pęknięcie nie wiem od czego :/

Kurde nie wiem, co z tym puchnięciem, wizytę mam 16ego dopiero..
 
reklama
aaa, juz myslalam, ze taka produkcje masz i sie przestraszylam, ze u mnie nic:)) Oby szybko sie wygoilo.... podobno warto tez smarowac to mlekiem z piersi bo ma takie wlasciwosci... i zdejmij stanik, skora bedzie lepiej oddychac:)
 
Kurcze nio powiedział mi ze nic innego nie ma... ale zobaczymy co jutro powie... zapytam o ten lek... Vetko co Ty o tym myślisz... chce mnie położyc na oddział na to zebym była pod ich okiem czy w takiej sytuacji bierze się pod uwage przedwczesny poród?? A mowisz ze generalnie się bierze na obrzeki zastoinowe w niewydolnosci serca lub nerek, a ja chyba nic takiego nie mam....
1. Hydrochlorotiazyd to diuretyk czyli lek moczopedny stosowany głównie w w/w przeze mnie stanach ale jak widacteż w obrzekach zastoinowch w ciąży (bo tak takich puchnięcie sie nazywa)
2. Tialorid jest lekem o podobnych właściowaściach (tez moczopędny, trochę inna grupa) więc może też mozna go zastosowac u ciężarnej-tego nie wiem, musi o tym zdecydować doświadczony lekarz
3. Tak w takiej sytuacji bierze sie pod uwage wczesniejsze rozwiązanie porodu, ale nie musi sie wcale tak stać. SPOKOJNIE. Ale faktycznie to Twoje nabieranie wody powinno chyba juz w tym momencie nadzorowane na oddziale szpitalnym, wraz z pomiarem białka w moczu i 2xdziennie pomiarem ciśnienia krwi
ALE BEZ PANIKI, masz jak widać dobrego lekarza. Daj znać co ci jutro powie

Malinko- waż się codziennie wieczorem i zapisuj wagę, jesli różnica wyniesie 1 kg po między pomiarami dzwoń do lekarza, ale wydaje się że u ciebie obrzeki da sie opanować dietą i lekami wspomagającymi, no i lada dzień mozesz się rozsypać i jest to w 100% w terminie
 
Ostatnia edycja:
Koncia, ja tez w szpitalu zamierzam zostac tylko jeden dzien ;) dobrze, ze pieluchy tetrowe mam w jednym kolorze, bo dopiero bym sie zastanawiala,ktore wziac ;-) amokrych chusteczek mam 5 rodzai, cale szczescie zdecydowalam, ktore zabieram ;)

Masala, to ja zapraszam na buleczki :) link z przepisem wstawie do odpowiedniego watku. M. jak wstal i je zobaczyl: o, ale fajne paczki. Na obiadek czekamy wlasnie :)
 
Hej kochane!

Niestety jestem tu od kilku dni dość rzadko bo niestety ciągle jest coś do zrobienia a jak uda mi się tu wejść i zobaczyć co u Was to już nie mam sił odpisać...:zawstydzona/y::-( ale widzę ,ze nikomu mnie nie brakuje:zawstydzona/y: więc czuję się usprawiedliwiona. A tak na poważnie to naprawdę sama do siebie mam pretensję,że tak Was zaniedbuję ale niestety zaraz sesja, w domu jest co robić i ledwo żyję...

Milutek słyszę ma się dobrze i jest już ze swoimi kruszynkami cały czas ;-) nic tak nie cieszy!!

MAlinka...widzę ,że wizytę mamy w tym samym dniu...ale ja też puchnę...najbardziej dłonie i nadgarstki co prawda ale jak biorę ten cyclo3forte to faktycznie widzę różnicę...a Tobie On nie pomaga??


Lecę dopakować torbę do szpitala bo kilka waszych rozmów przeczytałam i co nieco mi brakuje. I postaram się odzywać częściej!!

Buziaki dla WAS!!!
 
Clif widzę poprawę, ale to nie tak, że całkiem schodzi, po prostu nie puchnę tak, że aż boli :/

Vetka w 3tyg przyszło mi 7kg.. Patrzę na kartę i poprzednie ważenia wychodziły, że w ciągu miesiąca było 3-3,5kg..
 
reklama
Clif widzę poprawę, ale to nie tak, że całkiem schodzi, po prostu nie puchnę tak, że aż boli :/

Vetka w 3tyg przyszło mi 7kg.. Patrzę na kartę i poprzednie ważenia wychodziły, że w ciągu miesiąca było 3-3,5kg..
Czyli ok 2 kg w ciągu tygodnia czyli pewnie ok 1 litr wody na tydzień a jeden kg dzidzi+ krwe + wody płodowe i in. Jest to jeszcze w normie, choć nieprzyjemne bo obrzeki to nic miłego. Waż się codziennie, jesli w tej chwili przyrosty będą większe niż 1 kg dziennie to dzwoń do ginekologa lub jesli nie jest to mozliwe to na położniczę IP. Trzymaj koniecznie diete bezsolną, jedz zielona pieruszkę-działa tez diuretycznie, naturalnie i łagodnie.
 
Do góry