reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

jesli chodzi o farbowanie wlosow to ja slyszalam ze raczej w drugim trymestrze sie powinno wtedy nie szkodzi dziecku no i zeby nie wdychac tego smrodu otworz sobie okno albo nawet posiedz na balkonie tez planuje pofarbowac swoje odrosty ale poczekam jeszcze z miesiac:)
 
reklama
Co słyszałyscie dziewczyny na temat farbowania włosów w ciąży??bo tyle jest zabobonow na ten temat a nie wiem co moze faktycznie zaszkodzic..??

Z farbowaniem włosków nie ma obaw. Na wszelki wypadek spytałam lekarza, bo ja swoje rozjaśniam belejażem hollywoodzkim, a to jest w sumie ok. 5 godzin w oparach farby/rozjaśniacza. Gin powiedział, że jedyne co mnie może wstrzymać to ewentualne mdłości z powodu zapachu farb, a poza tym - mam chodzić do fryzjera i dbać o siebie, bo będę miała wtedy lepsze samopoczucie.
No i faktycznie - odrosty mam teraz niezłe, bo mdłości były takie, że nie wyobrażałam sobie siedzenia z farbą na łepetynie. Ale na sobotę już się umawiam, bo czuję się lepiej. Zrobię belejaż, uczeszę się jakoś bajerancko i od razu humor będzie lepszy.

Poza tym mam już wyniki badań (nie ma to jak szwagierka-analityczka, wyniki z dostawą do domu :-)). I liiiiipaaaaa - nie miałam toksoplazmozy :crazy:. Szkoda. Ale pozostałe wyniki super! I tak ma pozostać!
 
mi wszystkie badania tego typu jak tokso, hormony, lekarz zlecił po poronieniu. Wszystko robiłam na NFZ. Tokso tez nie przechodziłam, natomiast wyszła mi niedoczynnosc tarczycy tsh..Ale problem zażegnany, chociaz bede na lekach do konca swego zywota:-)
 
Kurcze, dziewczyny - nagle zaczęłam się strasznie dziwnie czuć. Już raz tak miałam. Nagle jakby zdrętwiała mi trochę twarz, zrobiło mi się gorąco i zimno naraz i jakbym miała wewnętrzne drgawki - cała w środku dygoczę. I ręce mi się trzęsą. Co to może być, cholera?!
 
w związku z tym ze w lutym byłam w ciazy i poroniłam, teraz ostrożeniej podeszłam do tematu powiadamiania..
Rodzice bardzo sie ucieszyli a zwłaszcza ojciec,ktory bardzo przezywał tamto poronienie..
Mój M był w niebowziety:-)
a co do jego rodzinki to brak słów...
jego ojciec stwierdził ze to nie po jego mysli:rofl2: fajnie co??tak jak bysmy mieli sie pytac jemu o zdnanie:confused2:
Mama mojego m stwierdziła ze moglismy poczekac zebym chociaz z brzuchem szła do ołtarza ( mam wesele w lipcu przyszłego roku)
A to nie jest kwestia wyboru, to sie czuje, potrzebuje...bardzo mi brakowało mojej dziecinki ktora za niedługo byłaby na swiecie i musiałam ponownie spróbowac..
niektórzy tego nie rozumieja, dla nich liczy sie opinia innych..smutne:-(
 
nie wiem moze zadzwon do lekarza albo wybierz sie do rodzinnego lepiej dmuchac na zimne moze nic powaznego a moze tylko zwykle przeziebienie nie wiem
 
Witam was dziewczynki z rana jak z rana :-) już prawie południe :-D
Ja dzisiaj mam dobre samopoczucie,hmm praktycznie cały czas dobrze się czuję z czego jestem bardzo zadowolona :-D a wam dziewczyny z mdłościami bardzo współczuje :tak:
Ja też bym chciała iść coś zrobić z moimi włosami,przydałoby mi się je podciąć i zrobić balejaż ale nie wiedziałam czy nam wolno, no ale skoro mówicie że można no to pomyśle o zabukowaniu wizyty u fryzjera :-D
Jakie plany na obiad dziewczyny macie dzisiaj :-) Ja nie mam pojęcia :eek:
 
najważniejsze, że masz wsparcie we własnych rodzicach. a pozostali - pewnie jak ochłoną, to też zmienią zdanie. chociaż rozumiem, że to może zaboleć. ja obawiałam się reakcji rodziców mojego m. na szczęście zostałam pozytywnie zaskoczona.
 
reklama
jeśli chodzi o farbowanie włosów, to słyszałam, że dziecku nie szkodzi, za to moja koleżanka niestety wyszła z włosami pomarańczowymi (miały być czekoladowe). podobno to kwestia hormonów. czasami tak organizm reaguje. dlatego ja postanowiłam wstrzymac się z tym do okresu po porodzie.
 
Do góry