reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2008 - wątek główny

Witam miłe Panie.
Mazdaga, gratulacje! Ale się uwinęłaś :) czekamy na zdjęcia i na relację z porodu :)

Kasiu, niech będzie szybko i mało boleśnie! Choc pewno juz nie pamiętasz o bólu przytulając swoją Kruszynkę :)

mrowa, święta racja, każdy musi przemyśleć sobie to na swój sposób i zdecydować samemu.

Ja szczepiłam małą wg kalendarza, szczepionkami obowiązkowymi. Długo miała żółtaczkę, poza tym do wielkoludów nie należała więc nie chciałam jej dodatkowo osłabiać dawką 6 w 1. Z dodatkowych to zaszczepiliśmy na pneumokoki jakieś 3 tyg temu, planujemy tez meningokoki za jakiś miesiąc. U dwulatka wystarczy juz tylko 1 dawka. Na pneumo i meningo miałam nie szczepić, ale pogadałam z moją pediatrą, a wiem że to mądra babka i ufam jej. Szczepionka przeciw pneumo pomaga zwłaszcza gdy dziecko często choruje na zapalenia dróg oddechowych i uszu (my z tych usznych). A co do meningo to wydaje się że zakażenia będą coraz częstsze, bo zachód obowiązkowo szczepi sie na nie juz od kilku lat, a wiadomo że bakcyle chcąc wygrać w procesie ewolucji, będą się rzucać na słabsze populacje. Poza tym na sepsę umarła córeczka naszej koleżanki z lutówek, to też działa na wyobraźnię, niestety :(
No i jeszcze z dodatkowych zaszczepiliśmy HIB.

A ja po ktg, podłączali mnie 2 razy bo za pierwszym maluch miał jakieś dziwne skoki tętna, potem juz było ok. Szyjka zgładzająca się, miękka, rozwarcie na palec, jakby podac oksytocynę to byśmy spokojnie się urodzili. A że półtora tyg do terminu, to czekamy :)
 
reklama
Nie pisze nic więcej bo nie mam czasu, ale uwaga:

Kasia_S urodziła Julkę o o 14.06, wszystko w jak najlepszym porządku z nimi obiema. Julka ma 55 cm i waży 3310 g :-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
 
KASIA GRATULUJĘ CÓRECZKI,ŻYCZĘ DUŻO ZDRÓWKA, SZYBKO WRACAJ DO SIEBIE I WRACAJCIE DO DOMKU !!!!!!!!
 
Mazdaga Serdecznie Gratuluje:-D:-) - Nie ma to jak szybka akcja.
Kasiu serdecznie gratuluje wreszcie sie doczekałas swojej Juleczki:)
Hehe a my juz tu Weronike rozpakowałysmy a ona pewnie je pysznego torcika u tesciowej:-D:-D:-D

Co do szczepionek to takze uwazam ze wiekszosc z nich to tylko wymysł firm farmaceutycznych no i jak pisała Mrówa reklama robi swoje.
Ciotka mojej kuzynki jest asystentką ginekologa i za przepisanie np tabletek anty danej firmy,bądz innych leków kolo dostaje duza kase,a czasem funduja mu nawet wycieczki np.w zeszłym roku był na Cyprze za free.Musiał tylko wypiasc okreslona ilosc recept na dany lek.
Uwaga ale tez nie mówie ze wszyscy lekarze tak robią,, ale nie oszukujmy sie jak ktos ma korzysci to czemu miałby tego nie robic
Ja osobiscie skorzystam tylko ze szczepien podstawowych oferowanych przez NHS chyba ze bede z dzidzią na wakacje gdzies wyjerzdzac to sie wtedy zastanowie

 
faktycznie ja bym chciała mieć worek pieniędzy żeby płacić za to wszystko co ma chronić moje dziecko
moja Zuzie często męczy czkawka i serce mi sie kraje jak widzę jak sie męczy :wściekła/y:
 
Kasiu_s gratuluję zdrowej córeczki!!!!
Dużo zdrówka dla Was obu i wracajcie do nas szybciutko!
:-) :-):-):-):-):-):-)
 
reklama
Do góry