reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Szok, ze lekarka nie dała ci Eutyroxu przy takim wyniku w ciąży. Może spróbuj iść do innej. Ja wiele już endokrynologów przerobiłam, aż dostałam się do najlepszej we Wrocławiu wg opinii, która wyprowadziła mnie z bardzo złego stanu i ona mi każe poniżej 1 trzymać tsh w ciąży. Koleżanka, która nigdy się nie leczyła i nie robiła tsh teraz jest w ciąży (termin na luty), wyszło jej tsh 4 i od razu jej dali eutyrox w dawce 75 to tez to był dobry lekarz prywatnie w Warszawie.
Przestraszyłas mnie teraz I sprawdziłam nie 4.5 a 3.7 mam też wysokie, ona twierdzi że może mi się zmienić żebym zaczekala już zostały 3 tygodnie zrobić badanie i dopiero zadzwonić i ewentualnie wtedy brać. Myślisz że powinnam zacząć już?
 
reklama
Proszę nie pisz jej takich bzdur, ze tsh nie jest w ogóle istotne, bo to nie prawda. Lekarz endokrynolog interpretuje te wyniki razem z ft4, owszem, ale tsh tak czy siak w ciąży powinno się mieć najlepiej w granicach 1-1,5. Tez się leczę od 10 lat na niedoczynnosc.

@carox idx do endokrynologa i tak, on dobierze Ci dawkę, żeby troszkę to tsh obniżyć. Tsh w ciąży często wzrasta, mi w poprzedniej urosło do 5,5, to była ciąża stracona. Teraz tego bardzo pilnuje. Nie czytaj głupot na forach tylko słuchaj lekarza :)
Dokladnie! Ja tez lecze sie na niedoczynnosc od przeszlo 7 lat i lekarz zawsze patrzy na tsh i ft4.. jak tsh skacze powyzej 2 to podnosi mi dawke.. to bardzo wazne szczegolnie w ciazy
 
Przestraszyłas mnie teraz I sprawdziłam nie 4.5 a 3.7 mam też wysokie, ona twierdzi że może mi się zmienić żebym zaczekala już zostały 3 tygodnie zrobić badanie i dopiero zadzwonić i ewentualnie wtedy brać. Myślisz że powinnam zacząć już?
3.7 w ciazy to niedopuszczalne dla mojego lekarza, moim zdaniem powinnas isc do innego endokrynologa!
 
Dziewczyny czy u Was w ciąży żyły też staly się bardziej widoczne? Piersi i brzuch to wiadomo, ale chodzi mi o inne części ciała, np. ręce lub nogi... bo u mnie to masakra... nie są nabrzmiałe czy uwypuklone, tylko stały się jakoś tak mega widoczne na nogach i rekach właśnie...
 
Przestraszyłas mnie teraz I sprawdziłam nie 4.5 a 3.7 mam też wysokie, ona twierdzi że może mi się zmienić żebym zaczekala już zostały 3 tygodnie zrobić badanie i dopiero zadzwonić i ewentualnie wtedy brać. Myślisz że powinnam zacząć już?
Broń Boże, nie chciałam Cie przestraszyć, bardziej pomoc. Ona chce czekać 3 tygodnie na co? Aż bardziej wzrośnie? Bo samo z siebie jak ma spaść? Ja nie mogę Ci powiedzieć czy masz brać leki, nie jestem lekarzem, ale sugerowałbym konsultacje z jakimś innym jeszcze.
 
Dziewczyny czy u Was w ciąży żyły też staly się bardziej widoczne? Piersi i brzuch to wiadomo, ale chodzi mi o inne części ciała, np. ręce lub nogi... bo u mnie to masakra... nie są nabrzmiałe czy uwypuklone, tylko stały się jakoś tak mega widoczne na nogach i rekach właśnie...
Tak, tez. To w ciąży normalne :)
 
A czy lekarz ginekolog dobiera dawkę leku na tarczycę? Wyszło mi TSH 3,450, a miesiąc temu miałam poniżej 2,5. Wizytę mam 5 września. Myślicie, że powinnam się udać wcześniej?
Ginekolog niedoborze ci dawki leku na tarczycę u mnie ginekolog nawet nie wypisywał skierowania do Endo tylko kazał iść do lekarza rodzinnego który wypisał skierowanie do endokrynologa
U mnie też wszystkie żyły widać wszedzie
 
Broń Boże, nie chciałam Cie przestraszyć, bardziej pomoc. Ona chce czekać 3 tygodnie na co? Aż bardziej wzrośnie? Bo samo z siebie jak ma spaść? Ja nie mogę Ci powiedzieć czy masz brać leki, nie jestem lekarzem, ale sugerowałbym konsultacje z jakimś innym jeszcze.
To nie był endrykrynolog tylko ginekolog, ona wszystkie moje znajome i z rodziny prowadziła najlepsza w Tarnowie, tysiące już ciaz prowadziła... Kazała za 4 tyg powtórzyć badania tsh I ft4, nie miałam tego ft4, już mam w domu ten euhtorax I jeżeli nie spadnie to mam zacząć brać, bo ja nigdy nie miałam problemu z tarczyca. Powiedziała że duohastab mógł mi zaburzyc wynik, żebym przynajmniej tydzień nie brała przed badaniem a teraz kończę ostatnie opakowanie i koniec.
 
reklama
Tyle czekania i w końcu jest ten dzień... o 12:20 dziś prenatalne. Nie mogę się doczekać i tez bardzo się boje, nie wiem co tam się działo przez miesiąc z krwiakiem i dzieckiem, a brzuch często mnie bolał. Oby było ok, tak o tym marze... i żeby moc zacząć chodzić trochę i moc cokolwiek robić. Dam znać popołudniu, bo od lekarza jedziemy jeszcze na obiad do restauracji skoro już wyjdę z domu po miesiącu...
 
Do góry