reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Jak sobie przypomne poprzedniej ciaze to spokoju mialam tylko 5,6 miesiac :(
A w którym to tygodniu?
U mnie raz lepiej raz gorzej, wymioty kilka razy dziennie albo wcale, mdli i śmierdzi bez przerwy [emoji12] ale nastawiam się że jeszcze trochę przede mną, dopiero 8 tc. W sumie najbardziej mnie męczy że nic mi nie smakuje [emoji12]
 
reklama
A w którym to tygodniu?
U mnie raz lepiej raz gorzej, wymioty kilka razy dziennie albo wcale, mdli i śmierdzi bez przerwy [emoji12] ale nastawiam się że jeszcze trochę przede mną, dopiero 8 tc. W sumie najbardziej mnie męczy że nic mi nie smakuje [emoji12]

Nie pamietam dokładnie coś koło 17tc puściło a potem koło połowy września wróciły czyli gdzieś koło 27tc
 
To tak samo jak ktos ma urodziny w grudniu i ma np. 26 lat a nie 27 tak jak jego rówieśnik, ktory urodził sie w styczniu tego samego roku :D
 
A ktos powiedzial, ze to niecertyfikowany lekarz? :O

Certyfikowany raczej nie ustaliłby wizyty na 11+1 żeby badać przeziernosc [emoji6] to ciut za wcześnie. Chyba, ze zarodek będzie już miał określona długość.
Poza tym ja tylko napisałam, żeby robił to certyfikowany lekarz. Z tego co czytam to masa dziewczyn ma robione to usg w swoich gabinetach gdzie lekarze nie maja ani sprzętu odpowiedniego ani certyfikatu do tego.
 
O rany jaka dyskusja o język polski [emoji23][emoji23][emoji23]
11 tygodni SKOŃCZONE to zaczęty dwunasty tydzień. Jeśli spytasz, który tydzień ciąży - to dwunasty, niezależnie, czy to 11+0,1,2,3,4,5 czy 6. Jeśli chodzi o dokładny wiek ciąży to właśnie podaje się skończone tygodnie +dni.
Pierwszy tydzień ciąży trwa teoretycznie przez pierwsze 7 dni. Nie ma tygodnia „zerowego”. Dlatego ośmiodniową ciąża byłaby drugim tygodniem. I dlatego 11+dni to dwunasty tydzień.
Jeszcze bardziej sprawa się komplikuje jeśli chodzi o miesiące ciąży VS miesiące kalendarzowe [emoji23]
To jest ten sam „problem” który mają dzieciaki ucząc się datowania na historii, czemu rok 1900- któryś to DWUDZIESTY wiek a nie DZIEWIĘTNASTY? I czemu teraz mamy dwudziesty pierwszy? No właśnie z tego samego powodu, dla którego ciąża 11+ 1 to będzie 12. Tydzień.
Teraz jasne? :)

A i żeby się nie pogubić polecam aplikację, która będzie to liczyła (ja mam preglife)
IMG_3741.jpg

Na panelu głównym ładnie wyświetla jaki jest wiek ciąży (który to tydzień oraz skończone tygodnie), który miesiąc (kalendarzowy i ciążowy), trymestr oraz tydzień po tygodniu jaka powinna być wielkość dziecka.
IMG_3740.jpg
IMG_3742.jpg
 
reklama
Po prostu rzecz w tym, co autor ma na myśli. Jeśli mówimy o skończonych tygodniach to jest inaczej i jeśli mowa o zaczętym tygodniu to tez będzie inaczej. Dlatego nie bez powodu używa sie precyzji np. 6t5d. Skonczonych 6 tygodni, zaczęty 7 ale jeszcze nieskończony.
 
Do góry