reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Pierwszego karmiłam 10 m , drugiego 6m . Ale powiem wam ze tez z Wielką radością odstawiłam ich od piersi . Trzecie w planach tez jest choć 6m. Ale życie wszystko zweryfikuje. Dłużej na pewno nie.
 
reklama
Herbata zielona albo yerba mate. :)
Yerba mate zawiera dużo kofeiny, wy daje mi się ze więcej niż kawa

f2w390bvgn194jcu.png
 
Właśnie dzwoniłam do lekarza dowiedzieć się o winiki , TSH na poziomie 1,5 , przed ciążą 2,3 opłacało się sobie samemu zwiększyć dawkę, myślałam, że będzie dużo , dużo ponad normę .
Teraz zaczełam brać normalnie jedną tabletkę, ale dwa dni w tygodniu biorę dalej po półtora
A z ilu do ilu zwiększyłas?
Ja byłam na wizycie dosłownie tuż przed zajściem w tym cyklu i sam mi zwiększyl bo miałam 2,5 z 75 na 100 więc zostawiłam narazie tyle muszę zbadać tsh jak zjedziemy z wakacji
 
U mnie dopiero 4+5, w poniedziałek beta była ponad 800, więc niebawem powinno się coś dziać ;) Chyba, że ta ciąża będzie zupełnie inna,bo podobno bywa i tak..
No właśnie ja też trochę czekam wcześniej miałam od 5 i od 6 Tc do połowy choć teraz jest zupełnie inaczej niż w dwóch poprzednich które były niemal identyczne dlatego tak trudno mi uwierzyć że to ciąża [emoji12]
 
Dziewczyny, ja mam pytanie do tych, które biorą luteine podjęzykowo. Jak Wy sobie z nią radzicie? Nie wymiotujecie? Ten smak Wam pasuje?
 
Yerba ma zdecydowanie mniej od kawy. Ok 30-40 mg na 200 ml kiedy kawa ma ok 70 mg (rozpuszczalna) - parzona ma o wiele więcej.
Byłam pewna że jest na odwrót bo yerba pobudza mnie o wiele bardziej. Właściwie to kawa wcale mnie nie pobudza, ale ja pije 2 rozpuszczalne z mlekiem dla samego smaku :)
Dopóki mi nie szkodzi pije kawę. Oprócz tego biorę 2-3 tabletki magnezu na dzień.
Oglądałam kiedyś w tv program o kawie i mowili, że kawa sama w sobie zawiera więcej magnezu niż jest w stanie wypłukać.

Ja dopiero wstalam z łóżka, w nocy tradycyjnie nie mogłam spać... chce zjeść śniadanie i niestety w lodówce nie ma sera plesniowego, wczoraj zjadłam całe opakowanie :(

f2w390bvgn194jcu.png
 
Byłam pewna że jest na odwrót bo yerba pobudza mnie o wiele bardziej. Właściwie to kawa wcale mnie nie pobudza, ale ja pije 2 rozpuszczalne z mlekiem dla samego smaku :)
Dopóki mi nie szkodzi pije kawę. Oprócz tego biorę 2-3 tabletki magnezu na dzień.
Oglądałam kiedyś w tv program o kawie i mowili, że kawa sama w sobie zawiera więcej magnezu niż jest w stanie wypłukać.

Ja dopiero wstalam z łóżka, w nocy tradycyjnie nie mogłam spać... chce zjeść śniadanie i niestety w lodówce nie ma sera plesniowego, wczoraj zjadłam całe opakowanie :(

f2w390bvgn194jcu.png
Unikaj sera plesniowego, sama położna w Norwegii kazała mi nie jeść, mimo że mają do tego luźne podejście.
f2w3gov37znp1hsr.png
 
reklama
Byłam pewna że jest na odwrót bo yerba pobudza mnie o wiele bardziej. Właściwie to kawa wcale mnie nie pobudza, ale ja pije 2 rozpuszczalne z mlekiem dla samego smaku :)
Dopóki mi nie szkodzi pije kawę. Oprócz tego biorę 2-3 tabletki magnezu na dzień.
Oglądałam kiedyś w tv program o kawie i mowili, że kawa sama w sobie zawiera więcej magnezu niż jest w stanie wypłukać.

Ja dopiero wstalam z łóżka, w nocy tradycyjnie nie mogłam spać... chce zjeść śniadanie i niestety w lodówce nie ma sera plesniowego, wczoraj zjadłam całe opakowanie :(

f2w390bvgn194jcu.png
Myslalam, ze sera plesniowego nie powinno sie jesc w ciazy? Mam opakowanie w lodowce i ciagnie mnie, zeby otworzyc :)
 
Do góry