reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Wasze dzieci też siee tak obracają? Miałam tak parę dni temu że niee czułam prawie córki, noc niee przespana, stres, czułam tylko lekkie wypinaaniee zupełnie w innych miejscach co zawsze. Po 2 dniach obróciła się i ruchy były takie jaak zawsze. Dzissiaaj znów ta pozycja której nienawidzę!! Lekkie napięcia czuujee w boku i pod pepkiem(normalnie to w okolice pępka wbijaa mi niee wwieem czy kolana czy ramiona alee czuć i widać wielkie coś plus rączki na główce w okolicy szyjki) DZISIAJ prawie nic tylko te napięcia... Oszaleje... Myślę że na codzień lezy glowkowe alee bokieem a teraz tyłkiem i lekko przechylona ale kto to wie... To normalne? Waży juzz pewnie około 1700 czy 1800. Jutro będe zaczynała 32 tydzień

Ja również tak mam :) w zeszłym tygodniu mały wariował jak szalony. Praktycznie co chwile coś czułam. A potem w weekend spokój. Musiałam naprawdę poleżeć żeby cokolwiek poczuc. Dzisiaj znów szaleje i byłam tez na wizycie i wszystko Ok wyglada :)
 
reklama
https://mamaginekolog.pl/zmniejszyc-ryzyko-smierci-lozeczkowej/
Dziewczyny fajny artykuł .
Warto się z nim zapoznać - myślę , że szczególnie przydatny dla kobiet , które pierwszy raz zostają mamami .
Chociaż pewnie większość z was już go czytała [emoji3]
Najbardziej spodobał mi się punkt 10 mówiący o zapobieganiu SIDS -należy szczepić dziecko 🙂

A tak poza tym dużo cennych wskazówek, szkoda tylko że nie zwrócono w nim za bardzo uwagi na wiek dziecka. Różnica jest ogromna ( w wieku do 12 miesięcy) pomiędzy noworodkiem, polroczniakiem a roczniakiem. Inna motoryka, inny cykl snu i inne potrzeby.
Dziewczyny, nie bójcie się. Po prostu obserwujcie dziecko a intuicja Wam wszystko podpowie.
Wraz z rozwojem zmieniają się potrzeby dziecka a wy będziecie potrafiły na nie reagować.
Oczywiście wiedzy czy opinii nigdy za mało... Ale pamiętajcie żeby każda z nich dzielić przez 10 i na bieżąco modyfikować do swoich i dziecka potrzeb.
Będziecie na prawdę wiedzieć co jest najlepsze.
Nawet później, już na etapie wychowawczym .... Ja dość szybko zaczęłam iść " pod prąd" bo wiele teorii pseudo naukowych nijak się miało do zadanej rzeczywistości. Na etapie edukacji szkolnej, też byłam w opozycji do opinii niektórych pedagogów - efekt jest taki że mój 12 latek jest w zupełnie w innym miejscu niż jego rówieśnicy. Zaczynają zauważać to również pedagodzy którzy wcześniej twierdzili że powinnam postępować inaczej 😉
 
Wczoraj byłam na Usg (28+6) Młode ustawione już głowa w dol. Co ciekawe tak ustawione że to co " najważniejsze" pokrywane🙂
Buzia schowana w moje biodro.... Próbowaliśmy chyba wszystkiego i jedynie co pokazało to ucho 🙈
Płeć niewidoczna, bo zasłonięte piętą 😂
A do tego odwrócone jest brzuszkiem w kierunku mojego kręgosłupa więc nawet ciężko rączki czy nóżki było zobaczyć (nam amatorom zdjęcia usg)



... Mój partner wyszedl z gabinetu z mina obrażonego dziecka 😂😌🙈😎😀😂
Waga około 1300
 

Załączniki

  • IMG-20200114-WA0003.jpg
    IMG-20200114-WA0003.jpg
    61,3 KB · Wyświetleń: 58
Wczoraj byłam na Usg (28+6) Młode ustawione już głowa w dol. Co ciekawe tak ustawione że to co " najważniejsze" pokrywane🙂
Buzia schowana w moje biodro.... Próbowaliśmy chyba wszystkiego i jedynie co pokazało to ucho 🙈
Płeć niewidoczna, bo zasłonięte piętą 😂
A do tego odwrócone jest brzuszkiem w kierunku mojego kręgosłupa więc nawet ciężko rączki czy nóżki było zobaczyć (nam amatorom zdjęcia usg)



... Mój partner wyszedl z gabinetu z mina obrażonego dziecka 😂😌🙈😎😀😂
Waga około 1300
Śliczne ucho 😍
 
A właśnie dziewczyny - na ostatnim usg mała była ułożona główkowo i zastanawiam się czy to możliwe żeby jeszcze się przekręciła głowa do góry? To 33+2 tydzień ciąży
 
Hej, jaki laktator elektryczny polecacie? Nie wiem czy się w ogóle przyda, więc wolałabym, aby nie był droższy niż 200zł
Pozdrawiam. W ogóle to mija pierwsza ciąża i bardzo się boje karmienia i laktoterroru w szpitalu. Mam plan spróbować, ale nie się zmuszać dlatego też wolałabym mieć przy sobie jakieś własne MM jakie mogę zabrać w razie w?
 
A właśnie dziewczyny - na ostatnim usg mała była ułożona główkowo i zastanawiam się czy to możliwe żeby jeszcze się przekręciła głowa do góry? To 33+2 tydzień ciąży
Myśle, ze mozliwe. Moja bebisia leży poprzecznie (32tc) i ginekolog powiedział, że ma jeszcze czas żeby zmienić zdanie 😜
 
Myśle, ze mozliwe. Moja bebisia leży poprzecznie (32tc) i ginekolog powiedział, że ma jeszcze czas żeby zmienić zdanie 😜
Ufff 🙈 to moja pierwsza ciąża. Na usg w 31 tygodniu wyszło właśnie zw glowkowo leży a teraz czasami czuje ze przekręca się głowa i świdruje mnie w okolicach żeber 😅 mam wizytę u lekarza w poniedziałek wiec tez się dopytam dodatkowo a póki co się nie martwię - najważniejsze żeby była zdrowa ❤️
 
reklama
A ja dzisiaj z nieplanowaną wizytą u ginekologa .
Bolał mnie dół brzucha i kłuł . Stwierdziłam , ze nie ma co czekać tylko lepiej to sprawdzić .
Pojechałam i ginekolog przyjęła mnie bez problemu .
Na szczęście okazało się , że z dzieciątkiem wszystko ok . Szyjka , twarda, zamknięta - chociaż się skróciła z 4 cm na 3,3 i dostałam luteinę dopochwowo.
Dodatkowo okazało się , ze mam mały zastój w jednej nerce , bo mała mi na nią naciska .
U mnie tez nie ma zdjęć - jak ginekolog chciał zrobić odwróciła się do niego pupą i było po temacie .
U mnie 29+ 4 przewidywalna masa 1400 gram.
 
Do góry