reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

A ja dzisiaj z nieplanowaną wizytą u ginekologa .
Bolał mnie dół brzucha i kłuł . Stwierdziłam , ze nie ma co czekać tylko lepiej to sprawdzić .
Pojechałam i ginekolog przyjęła mnie bez problemu .
Na szczęście okazało się , że z dzieciątkiem wszystko ok . Szyjka , twarda, zamknięta - chociaż się skróciła z 4 cm na 3,3 i dostałam luteinę dopochwowo.
Dodatkowo okazało się , ze mam mały zastój w jednej nerce , bo mała mi na nią naciska .
U mnie tez nie ma zdjęć - jak ginekolog chciał zrobić odwróciła się do niego pupą i było po temacie .
U mnie 29+ 4 przewidywalna masa 1400 gram.
O kurcze, szyjka się już zaczęła szykować .... zaczęłam odpychać od siebie myśl że "to już nie długo" ....a jednak!
A dostałaś jakieś zalecenia w związku z tym zastojem w nerce?
 
reklama
Ufff 🙈 to moja pierwsza ciąża. Na usg w 31 tygodniu wyszło właśnie zw glowkowo leży a teraz czasami czuje ze przekręca się głowa i świdruje mnie w okolicach żeber 😅 mam wizytę u lekarza w poniedziałek wiec tez się dopytam dodatkowo a póki co się nie martwię - najważniejsze żeby była zdrowa ❤
Wg mnie to normalne. Na ogół zostają już w pozycji główkowej, ale jednak cześć wędruje.
Czasem jest tak że bardzo długo nie chce się przekręcić a na koniec dopiero robi hop ;) a jeżeli Twoje kombinuje jednak było już w pozyji główkowej to na 99% ostatecznie też tak się osadzi (mój facet się smieje że dziecko działa jak spławik ;))
Jakby był problem w końcówce ciąży z ustawieniem... to na basen...na brzuchu pływać, żeby dziecko miało miejsce do tego żeby się obrucić.
Są też inne metody ....ale to na później- jakby co!
 
Ja byłam w pon u gina mała waży ok 1, 5 kg. 32+0 tc było. A szyjke mam 2.40 cm i też biorę luteine i duphaston ;) Moja mała już grzecznie leży w dół od 28 tygodnia. No i niestety ładnego zdjęcia dalej nie mam :/
 
Wg mnie to normalne. Na ogół zostają już w pozycji główkowej, ale jednak cześć wędruje.
Czasem jest tak że bardzo długo nie chce się przekręcić a na koniec dopiero robi hop ;) a jeżeli Twoje kombinuje jednak było już w pozyji główkowej to na 99% ostatecznie też tak się osadzi (mój facet się smieje że dziecko działa jak spławik ;))
Jakby był problem w końcówce ciąży z ustawieniem... to na basen...na brzuchu pływać, żeby dziecko miało miejsce do tego żeby się obrucić.
Są też inne metody ....ale to na później- jakby co!
Ojacie! Nie wiedziałam ze basen tak działa! Ekstra! ❤️ Dobrze się składa bo na basen chodzimy co drugi dzień 💪🏻
 
O kurcze, szyjka się już zaczęła szykować .... zaczęłam odpychać od siebie myśl że "to już nie długo" ....a jednak!
A dostałaś jakieś zalecenia w związku z tym zastojem w nerce?

Jejku nie strasz mnie [emoji31][emoji31][emoji31] no właśnie nie - ginekolog powiedział , ze zastój jest minimalny i nic z tym nie zrobimy bo dziecko jest tak ułożone , ze ja po prostu uciska główka . Dużo pic wody i tyle .
 
Przestraszyłam się ta szyjka .
Dziewczyny powiedzcie jak wasze ?
Ja mam skróconą od mniej więcej 24 tc. Teraz mam 2.40 cm. Jak pisalam wcześniej biorę leki. Nie wiem czy to od szyjki, ale nie mogę zrobić już większych kroków ani długo chodzić bo boli mnie w dole, ale to już nie jest takie rozciąganie tylko po prostu ból.
 
Ja mam skróconą od mniej więcej 24 tc. Teraz mam 2.40 cm. Jak pisalam wcześniej biorę leki. Nie wiem czy to od szyjki, ale nie mogę zrobić już większych kroków ani długo chodzić bo boli mnie w dole, ale to już nie jest takie rozciąganie tylko po prostu ból.

Biedna. JeszcE troszkę .
Ciekawa jestem czy po tych lekach szyjka może wrócić do swojej długości ? Czy po prostu stanie w miejscu . Nie zakładam , ze zacznie się jeszcze skracać . Oby nie .
Wizytę mam za półtora tygodnia i dwie luteiny do tego czasu - rano o wieczorem .
Oby to coś pomogło .
 
reklama
Biedna. JeszcE troszkę .
Ciekawa jestem czy po tych lekach szyjka może wrócić do swojej długości ? Czy po prostu stanie w miejscu . Nie zakładam , ze zacznie się jeszcze skracać . Oby nie .
Wizytę mam za półtora tygodnia i dwie luteiny do tego czasu - rano o wieczorem .
Oby to coś pomogło .
Dziewczynom często po lekach i odpoczynku szyjka się wydłuża bądź zostaje taka sama. Także dbaj o siebie :)
 
Do góry