reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Na codzień od lat używam do prania TYLKO proszku do prania dla dzieci. Zamiennie Lovell albo "cośtam Dream" z Rossmann. Zero płynów do płukania- mój syn by mnie pogonił za te chemiczne zapachy. Mnie też zresztą meczą- czasem nie jestem w stanie przebywać obok osoby która używa płynu do płukania.
Też ostatnio dodaje do każdego prania ocet i się zastanawiałam czy jak będę prać dziecięce (wczesne) to czy też mogę wlać[emoji848]
Co do kosmetyków...dostałam kiedyś ogromny zestaw ....wywaliłam go na koniec. Używałam tylko czegoś do mycia plus krem do pupy. Teraz nawet się zastanawiam czy w ogóle jakikolwiek żel używać, czy tylko samą wodą nie przemywać dziecka.
Zobaczę jak będzie się skóra zachowywać, może ewentualnie będę dodawać jakąś oliwę do kąpania.
Na zmianę pieluchy też się zastanawiam czy po prostu woda sama nie myć, a Chusteczki tylko poza domem.
Dziewczyny dobrze piszą że z pieluchami też nie ma co szaleć bo są mega uczulające! Zwłaszcza pampersy. Kiedyś (12 lat temu!) najbzpieczniejsza była jakaś linia z Rossmann.
Obecnie szczerze rozważam czy nie podjąć się tetrowania.... Informacja że dziecko produkuje 2 tony !!!! śmieci w postaci pampersow mocno mnie przygniotła. ....plus tylko wspomagać się w " trudniejszych warunkach" pampersami. I tu biorę pod uwagę te najbardziej biodegradowalne. Widziałam że coś rossman ma w ofercie

Na dziecisawazne widziałam jakiś artykuł o olejach, które są najlepsze dla dziecka. Plus można znaleźć też takie do pielęgnacji brzucha [emoji15] ja sama używam na codzień tylko naturalnych kosmetyków i w bardzo ograniczonych ilościach. Brzuch obecnie też tylko olejem smaruje

Któraś z Was pisała że kupiła produkty nivea -jeżeli dobrze kojarzę one są na czarnej liście! Tak samo zresztą jak jonson.

Im mniej tym lepiej dla dzieci i dla nas[emoji7]

No właśnie tez mnie to zdziwiło i Nivea i Johnson i dove okazuje się , że to wszytsko jest naszprycowane samą chemią. Myślałam , ze ziaja będzie ok - to tez się okazało , ze nie . Później ze te kosmetyki z apteki są w porządku to połowa z konserwantami i glicerolem 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ i trzeba się przyjrzeć składom . Kiedyś nie zwracałam na to uwagi od momentu jak zaczęłam testować kosmetyki wegańskie na sobie i odkryłam jak to fajnie się sprawdza .
Człowiek myślał , ze droższe będą super a to tak nie działa , bo poza wysoką ceną nie ma w nich nic fajnego .
 
reklama
Mi ma szkole rodzenia i położna mówili żeby wszystko prac w 60 stopniach i później tez przeprasować. Także pewnie zależy i od szkół i od położnych i pewnie każda z nas przetestuje swoje sposoby [emoji3]
Zgadza się ☺️☺️ Ja wychodze z założenia ze jak wszystko przeprasuje i to jeszcze z parą to wybije wszelkie niepożądane bakterie 😁
 
Hey dziewczyny !!!
dopiero znalazłam ten wątek. Bardzo chciałabym do Was dołączyć😉. Termin mam na 8 marca. Mieszkam na stałe w Nl i tutaj tez będę rodzic . Gratuluje wszystkim przyszłym marcowym mamusiom❤️
 
Hey dziewczyny !!!
dopiero znalazłam ten wątek. Bardzo chciałabym do Was dołączyć[emoji6]. Termin mam na 8 marca. Mieszkam na stałe w Nl i tutaj tez będę rodzic . Gratuluje wszystkim przyszłym marcowym mamusiom[emoji173]️

Kochana wątek jest otwarty - do zamkniętego sie juz nie dostaniemy 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ możesz pisać tu śmiało . Jest tu kilka udzielających się osób .
Gratulacje i dla ciebie[emoji173]️
 
Hej, ja też kompletuje wyprawkę. Jak gdzieś pisałam nie spodziewam się zbyt dużej córki, dlatego ja kupuję kilka ubranek 56 i trochę 62, ze od razu nie.latać po miesiacu po sklepach i olxach. Powiedzcie mi bo chcę kupić wanienke ale widzę że nawet ponad stowe kosztują na allegro. To ma byc jakaś wypasna dla noworodka z leżaczkiem czy podkladem do wanienki? Czy wystraczy włożyć dziecko na płasko z małą ilością wody? Może głupie pytania ale to moje 1 dziecko a nie pamietam jak mama kapala mlodsze siostry ;) i jeszcze mam pytanko: wit d3 jest konieczna? Czy to tylko suplement diety?
 
Hej, ja też kompletuje wyprawkę. Jak gdzieś pisałam nie spodziewam się zbyt dużej córki, dlatego ja kupuję kilka ubranek 56 i trochę 62, ze od razu nie.latać po miesiacu po sklepach i olxach. Powiedzcie mi bo chcę kupić wanienke ale widzę że nawet ponad stowe kosztują na allegro. To ma byc jakaś wypasna dla noworodka z leżaczkiem czy podkladem do wanienki? Czy wystraczy włożyć dziecko na płasko z małą ilością wody? Może głupie pytania ale to moje 1 dziecko a nie pamietam jak mama kapala mlodsze siostry ;) i jeszcze mam pytanko: wit d3 jest konieczna? Czy to tylko suplement diety?
Kup zwykła wanienkę w Ikea, nie ma sensu inwestować w jakieś siedziska czy inne duperele do kąpieli. Dziecko trzymasz na jednej ręce a druga myjesz. Dobrze żeby ktoś Ci pokazał. Nam pokazywali na szkole rodzenia :) a i tak mąż stwierdził ze on będzie kapał skoro ja karmie 😁 i dla mnie to jest bardzo ok ☺️☺️
 
Kup zwykła wanienkę w Ikea, nie ma sensu inwestować w jakieś siedziska czy inne duperele do kąpieli. Dziecko trzymasz na jednej ręce a druga myjesz. Dobrze żeby ktoś Ci pokazał. Nam pokazywali na szkole rodzenia :) a i tak mąż stwierdził ze on będzie kapał skoro ja karmie 😁 i dla mnie to jest bardzo ok ☺☺
Ja mojemu zapowiedziałam, że będzie musiał wracać z pracy o stałej porze, bo kąpiel to będzie jego zajęcie :)
Ja wanienke kupię taką składaną z allegro, bo nie będę miała za dużo miejsca
 
Witam wszystkie marcowe mamusie. Pisałam wcześniej, ale jakoś nie widzę swojej wypowiedzi 😟 Termin na 25 marca, 3 ciąża, 3 córeczka i 3 CC, mam 34 lata😃 Czy któraś z was też jest przed 3 CC? A co do wanienki to też polecam z IKEA, te zwykłe się nie nadają bo są zbyt miękkie a na te bardzo drogie po prostu szkoda pieniędzy.
 
reklama
I jeszcze do Martynki... Te wszystkie siedziska do wanienki sobie daruj a szczególnie te gąbkowe, bo na nich tylko gromadzi się mnóstwo bakterii. Dziecko podtrzymujes jedną ręką a drugą myjesz, możesz sobie na dno położyć pieluszkę tetrowa, żeby było stabilniejsze. A co do kosmetyków to najlepiej z papką, żeby się nie bawić w otwieranie zamykanie... U mnie sprawdziły się mustela i mixa.
 
Do góry