reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Tylko jak to zrobić? Np tak mnie wkurzył, ze się nie dało, popłakałam się i tyle z tego wyszło... tez sobie obiecuje, ze nie będę się denerwować ale ja jestem z reguły nerwowy i szybko tracę równowagę ;/ ale z drugiej strony gdyby przy każdej nawet dużej kłótni kobiety miałyby ronić to nie byłoby chyba dzieci
Wiesz co mi się wydaje że nie szkodzi, oczywiście stres tak spinasz mięśnie itd.. Słuchaj jak się denerwujesz odczuwa to cały Twój organizm wiec dzidziuś też na pewno.
Nie da się wszystkiego uniknąć taka jest prawda też wrzuć na luz jest ciężko, sama się staram bo dużo hormony nam utrudniają.
Pomysł czy byś przy dziecku się tak klocila, bo o ile wiem malce w nas już czują, a w najbliższych tygodniach zaczną słyszeć.
Świadkiem byłam jak mi mąż trochę ciśnienie podniósł i Mała się strasznie gwałtownie zaczęła ruszać.
f2w3gov37znp1hsr.png
 
reklama
Po prostu jak się za dużo rzeczy na raz nawarstwi to potem ciężko wyhamować :( ale macie racje, stres na bok i relaks!

Co do wózków bo ja uwielbiam wózki [emoji7][emoji7] musisz popatrzeć na czym Ci zależy. Czy ma być na każdy teren czy bardziej na chodniki, co Ci się podoba? Każdy ma inny gust wiec ciężko tak w ciemno doradzić. Jaki masz budżet? Bo to tez ważna kwestia. Ja miałam przy pierwszym synku mutsy Urban, quinny buzz, quinny yezz i quinny zapp xtra. Yezza mamy do dziś ale to wózek dla starszakow mutsy tez bo na pola jest niezrównany a nowego mi będzie szkoda w te pola taszczyć :) teraz mam troszkę większy budżet i po długim szukaniu wybrałam cybex priam 2.0. Co do fotelików to nie patrz na te 3w1 chyba ze trafisz na zestaw z cybex lub maxi cosi wtedy śmiało :) możesz wziąć tez pod uwagę besafe ewentualnie romer dużo teraz mówią o avvionaut ale mnie nie przekonują jakoś. Cała reszta to raczej antymandaty które bezpieczeństwa dziecku nie zapewnia. Wybór duży. Zacznij od tego co Ci się podoba a potem pytaj na pewno pomożemy :)
 
Co do wózków to przy córce miałam Mamas&Papas Sola City . Rewelacyjny.Gondola spora,kosz na zakupy spory,jeździło się po każdej nawierzchni rewelacyjnie. Lekki,zwinny,zwrotny.
Teraz myślę nad Icandy Peach
 
Ja używałam przy córce riko Nano , cudowny i lekki do prowadzenia plus skorupa kiddy evolution pro 2 , sprawdzał się fajnie do stelaża bo rozkładal się do pozycji bardziej leżącej i kolory mają fajne [emoji16] , ale wózek ten polecam tylko jeśli nie musisz taszczyc na piętro, spacerowka duża i to był minus , więc zmieniliśmy na joie litetrax 4 air po 9 miesiącach użytkowania Riko. Teraz stawiam od początku na Joie Mytrax , gondola posluzy myślę pół roku , a potem wózka nie trzeba zmieniać bo Joie mytrax i litetrax air to prawie to samo

Teraz tak patrzę i zastanawiam się co się dzieje że u nas wózek joie litetrax kosztuje 190 euro czyli ok.760zl A w Polsce 1000... [emoji2955]
 
Co do wózków to przy córce miałam Mamas&Papas Sola City . Rewelacyjny.Gondola spora,kosz na zakupy spory,jeździło się po każdej nawierzchni rewelacyjnie. Lekki,zwinny,zwrotny.
Teraz myślę nad Icandy Peach
Ja też właśnie rozglądam.siw za icandy lub egg [emoji4] dlatego że akurat te modele mogę przekształcić w wózek dla dwójki [emoji6]
 
Ja używałam przy córce riko Nano , cudowny i lekki do prowadzenia plus skorupa kiddy evolution pro 2 , sprawdzał się fajnie do stelaża bo rozkładal się do pozycji bardziej leżącej i kolory mają fajne [emoji16] , ale wózek ten polecam tylko jeśli nie musisz taszczyc na piętro, spacerowka duża i to był minus , więc zmieniliśmy na joie litetrax 4 air po 9 miesiącach użytkowania Riko. Teraz stawiam od początku na Joie Mytrax , gondola posluzy myślę pół roku , a potem wózka nie trzeba zmieniać bo Joie mytrax i litetrax air to prawie to samo

Teraz tak patrzę i zastanawiam się co się dzieje że u nas wózek joie litetrax kosztuje 190 euro czyli ok.760zl A w Polsce 1000... [emoji2955]
Ja też mam wózek riko nano, fajna duża gondola. Wózek lekko się prowadzi, ma pompowane koła i amortyzatory wi3c nadaje się na każdy teren, kamienie, piach, dziury. Na tym mi więc najbardziej zależało bo mieszkam na zadupiu. Spacerówka mnie trochę irytuje, ale szkoda mi kasy na Joie bo to koszt ponad 1000 zl a my wi3cej teraz siedzimy na podwórku i ogrodzie więc odpuściłam sobie ten zakup.
 
Ja przy pierwszej córce miałam wózek 3 w 1 taco czy jakoś tak i chyba nie polecam. Gondola fajnie duża itd ale np spacerowka już jak dla mnie zbyt duża mało jej używałam kupiłam inny wózek z graco to było 13 lat temu więc wiecie. Ogólnie zbyt ciężko i masywny się okazał. Rok temu kupiłam zestaw z Quinny mood jeden minus nie jest zbyt lekki zajmuje dużo miejsca w bagażniku. Spacerowka bardzo mała. Moja córka jest dość dużym dzieckiem. Szybko zmieniłam na GREENTOM na początku ten mniejszy reversibel teraz jest clasic jest lekki zwinny nie drogi, prowadzi się super, miejsca w bagażniku też nie wiele zajmuje. Wizualnie też mi się podoba Polecam ale mi on akurat służy jako spacerowka młoda jeździ w nim odkąd skończyła 5 lub 6 miesięcy.
 
Ja zaczęłam przeglądać ubranka ale jakoś nie mam weny :/ wszystko wydaje mi się okropnie drogie! Nie wiem co się ze mną dzieje... może to nie ten czas jeszcze. Przyjdzie czas to i ubranka zaczną się podobać. A może to dlatego ze płci nie znam i nie wiem co robić.
Z pozytywów kupiłam właśnie bilety na Disney on Ice na grudzień :) już się cieszę!
 
reklama
Mi się bardzo podobają wizualnie Anex sport. Macie jakieś doświadczenia lub wiedzę na temat tych wózków, doświadczone mamy? Ja nie będę musiała nosić wózka, mam windę i tez raczej jazda po chodnikach tylko.
 
Do góry