reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Dziewczyny nosiła z was któraś aparat ortodentyczny ? Założyłam w wtorek i w sumie tragedi nie ma z bólem oprócz tego że najlepiej jeść tylko zupki
emoji23.png

Co mi najbardziej dokucza to obolale pocharatane wewnętrzne strony ust i tu pytanie, zagoi się w końcu i nie będzie sie tak ranić czy non stop uzywac tego wosku ortodontycznego? Mam to ale jakoś nie używam, tak sobie myślę przecierpie i będzie spokój..... Chyba że się mylę
Ja kiedys mialam aparat ale niestety jak wyrosly mi ósemki to wszystko sie znowu pokrzywilo :( planuje zalozyc ale dopiero po ciazy bo mam straszny problem z dziaslami a w ciazy podobno sie problem poteguje, a znajac moje szczescie pewnie tak bedzie wiec wolalam to odlozyc na pozniej.
 
reklama
Termin wychodzi jakoś 20 marca . ( ostatnia miesiączkę miałam 12 czerwca ) To jest moje pierwsze spotkanie z położona ale przez telefon już zapytała się czy chce robić testy papa itp.
Pierwsze spotkanie podobno musi się odbyć przed 10 tygodniem .
To znalazłam na stronie nhs


Your first midwife appointment (also called the booking appointment) should happen before you're 10 weeks pregnant. This is because you'll be offered some tests that should be done before 10 weeks.

I teraz tez będzie pobierać mi krew
Ja mam info na liście że będą krew pobierać próbkę moczu i ogólnie wywiad robić, pamiętam dosć dużo szczegółowych pytań zadaja i trwa z godzinę jak nie lepiej. A najbardziej zdziwiło mnie gdy kazali wyjść partnerowi i wtedy bardzo poważnie pytali o to czy się cieszę z ciąży jaki jest mój nastrój na codzień i podejscie do sytuacji, jak wspiera mnie partner czy wogole wspiera A może mnie bije lub w inny sposób się znęca. I sprawdzanie czy się pali papierosy taka jakaś specjalną maszyną którą nasze wydychane powietrze sprawdza [emoji15] coś jak alkomat.
Też tak jest u was ?
 
Dziewczyny co ile macie wizytę ja w pierwszej ciąży miałam prywatnie co miesiąc.. Teraz chodzę do innego lekarza dziś była moja 2 wizyta u niej i dalej każe przyjść mi za tydzień mówi że wszystko dobrze termin na 23 Marca kartę ciąży założyła.. To po co te wizyty co tydzień jednak trochę to kosztuje 150 zł co tydzień plus 100 badania.. Powiedziała tylko że później będzie co 2 tyg..myslicie żeby zmienić lekarza do końca ciąży tak wizyty co tydzień dwa.. Sporo by wyszło jak wszystko jest dobrze
Ja chodze prywatnie i ona sama zalecila co miesiac... dziwne ze Tobie co 2 tyg wyznacza. A zleca jakies badania?
 
Ja mam info na liście że będą krew pobierać próbkę moczu i ogólnie wywiad robić, pamiętam dosć dużo szczegółowych pytań zadaja i trwa z godzinę jak nie lepiej. A najbardziej zdziwiło mnie gdy kazali wyjść partnerowi i wtedy bardzo poważnie pytali o to czy się cieszę z ciąży jaki jest mój nastrój na codzień i podejscie do sytuacji, jak wspiera mnie partner czy wogole wspiera A może mnie bije lub w inny sposób się znęca. I sprawdzanie czy się pali papierosy taka jakaś specjalną maszyną którą nasze wydychane powietrze sprawdza [emoji15] coś jak alkomat.
Też tak jest u was ?
Te pytania to tez były pamietam .... wszystko dokładnie tak samo .. czy ciąża była planowana itp ale nie sprawdzali czy pali ktoś papierosy , aczkolwiek pytanie ogólnie o papierosy chyba było
 
Tak na pierwsza wizytę przychodzi do domu . Tak robią testy pappa pytają się czy chcesz . Wypełniłam online na stronie nhs swoje dane i szpital . Po tygodniu zadzwoniła położona , przez telefon umówiła się ze mną na spotkanie wytłumaczyła co będzie robić . A po kilku dniach od rozmowy z nią przyszedł list z data usg
Fajnie ze już byłaś na usg :)
A to widzisz jednak trochę inna procedura niż u mnie.
Tu pierwsza wizyta u gp ona informuje chyba szpital o mojej ciąży i właśnie od nich czekam na list z terminem wizyty.

Tak byłam prywatnie bo na początku nie dowierzalam że wogole jestem w ciąży co chwilę testy robiłam. USG miałam w 6t3d to było 18 lipca i już widziałam na ekranie pulaujace serduszko [emoji173]
Na dole pierwsze zdjęcie bombelka [emoji7]
20190718_172550.jpeg
 
A to widzisz jednak trochę inna procedura niż u mnie.
Tu pierwsza wizyta u gp ona informuje chyba szpital o mojej ciąży i właśnie od nich czekam na list z terminem wizyty.

Tak byłam prywatnie bo na początku nie dowierzalam że wogole jestem w ciąży co chwilę testy robiłam. USG miałam w 6t3d to było 18 lipca i już widziałam na ekranie pulaujace serduszko [emoji173]
Na dole pierwsze zdjęcie bombelka [emoji7]Zobacz załącznik 1007950
Ooooo jakie piękne zdjęcie zazdroszczę fajnie ze już słyszałaś serduszko ..
Ja dzień po spodziewanej miesiączce zrobiłam jeden jedyny test wyszedł pozytywny i tak czekam :)
 
Ja kiedys mialam aparat ale niestety jak wyrosly mi ósemki to wszystko sie znowu pokrzywilo :( planuje zalozyc ale dopiero po ciazy bo mam straszny problem z dziaslami a w ciazy podobno sie problem poteguje, a znajac moje szczescie pewnie tak bedzie wiec wolalam to odlozyc na pozniej.
O kurczę ale pech co nameczylas się z aparatem A te 8 wszystko popsuły ahhh długo nosilas?

Już dawno chciałam założyć aparat bo denerwowaly mnie moje niektóre ząbki i byłam na pierwszej wizycie w maju wtedy jeszcze nie wiedziałam że będę w ciąży ale teraz w sumie nawet się nie zastanawiałam czy założyć teraz czy poczekać aż urodze w końcu się zdecydowałam to juz szłam za ciosem.... Ale szczerze mówiąc chwilami mam ochotę to ściągnąć i mieć te trochę krzywe ząbki tak mi dokucza [emoji85]
 
Dobry wieczór. Wczoraj miałam wizytę na nfz i jestem zadowolona. Dzidziuś 5mm wychodzi na młodsze niż z om. Serduszka nie słyszałam, ale widziałam jak bije. Co do częstości wizyt w sumie w każdej mojej ciąży a ta jest 3, pierwsza wizyta potwierdzająca ciąże, kolejna za 2 tyg żeby zobaczyć serduszko, potem co 3 lub 4 tyg. Oczywiście gdy coś się działo wizyty były częstsze.
Gdy powiedziałam lekarzowi o planach wakacyjnych kazał przyjść przed wyjazdem żeby sprawdzić czy wszystko ok.
Gratuluję wszystkim mamom udanych wizyt.
 
Dziewczyny co ile macie wizytę ja w pierwszej ciąży miałam prywatnie co miesiąc.. Teraz chodzę do innego lekarza dziś była moja 2 wizyta u niej i dalej każe przyjść mi za tydzień mówi że wszystko dobrze termin na 23 Marca kartę ciąży założyła.. To po co te wizyty co tydzień jednak trochę to kosztuje 150 zł co tydzień plus 100 badania.. Powiedziała tylko że później będzie co 2 tyg..myslicie żeby zmienić lekarza do końca ciąży tak wizyty co tydzień dwa.. Sporo by wyszło jak wszystko jest dobrze
Szczerze mówiąc to przy zdrowej ciąży trochę dziwne tak częste wizyty, chociaż niektóre kobiety dalyby wszystko za taka Pani doktor którą tak chętnie się nimi zajmie nie patrząc na koszta. No moje trochę nadciąga.
 
reklama
Ooooo jakie piękne zdjęcie zazdroszczę fajnie ze już słyszałaś serduszko ..
Ja dzień po spodziewanej miesiączce zrobiłam jeden jedyny test wyszedł pozytywny i tak czekam :)
Podziwiam Cię za cierpliwość kochana Ja to już sama do siebie mówiłam że zbankrutuje przez te kupowanie testów [emoji23][emoji23]
Teraz obecnie doplerem domowym słucham serduszka i to mnie bardzo uspokaja i cieszy [emoji7]
Ale już w poniedziałek masz wizytę położnej to juz coś A Skan kiedy masz ?
Długo już mieszkasz na obczyznie? Ja dopiero 3 lata
 
Do góry