reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Hej w Danii maja właśnie takie podejście jeśli nic się nie dzieje i przyszła mama nie ma jakiś nadzwyczajnych objawów to pierwsze usg w 12 tyg i później już tylko dwa przez całą ciaze. Żadnych leków na podtrzymanie wogole nic nie bierzesz do 3 miesiąca oprócz witamin.
Właśnie dziś pytałam mojej mamy ile miała usg a ona do mnie mówi że tylko dwa razy przez 9miesiecy aż w szoku byłam :) moja przyjaciółka dziś jak się tak stresowalam przed wizytą powiedziała co ma być to będzie i tak tego nie przeskoczysz :) i ma rację co ma być to będzie natury się nie oszuka:) więc cieszmy się każdym dniem :) wspierajmy się a nie stresujmy:)
 
reklama
Hej w Danii maja właśnie takie podejście jeśli nic się nie dzieje i przyszła mama nie ma jakiś nadzwyczajnych objawów to pierwsze usg w 12 tyg i później już tylko dwa przez całą ciaze. Żadnych leków na podtrzymanie wogole nic nie bierzesz do 3 miesiąca oprócz witamin.
Bo tak naprawdę jeśli ma coś się stać to się stanie i żadne leki nie pomogą niestety. Musimy wierzyć że będziemy do marca się cieszyć i to nam pozostało :)
 
Wychodze z tego samego zalozenia..dlatego tez zastanawiam sie czy robic badania prenatalne
Prenatalne dobre badanie jest chyba najważniejsze nie wiem jak uważasz ja wolę zrobić :) chodź teraz na razie nie myślę bardziej doczekać się nie mogę kąty ciazy haha bo jeszcze mi nie założył haha :)
 
Trochę w tym prawdy że lepiej czekać z tymi usg. Ja z córką miałam pierwsze w 5 tygodniu a potem w 12. Więc wogole się nie zastanawiałam czy już powinno być serduszko czy zarodek. A w 12 tyg już wszystko było idealnie. W tej ciąży już 4 usg miałam, i jak po 1 było okay to po 2, 3 i 4 dalej się denerwuje. Mam nadzieję że w 5 usg już zobaczę upragnione serduszko. Przedstawię sobie chyba na poniedziałek za 10 dni bo boję się że za 7 dni dalej nie będę mieć jasnej odpowiedzi. A za 10 już będzie musiało być serduszko. To będzie z OM 9+2.
 
Dalej mam te same. Progesteron, acard I zastrzyki. Mam nadzieję że za tydzień serduszko się pojawi! Rośnie sobie może trochę wolniej ale jednak rośnie.
Sorki, ze tak dopytuje, ale czy mialas w ostatnim czasie regularne cykle? Natknelam sie niedawno na porade lekarza jak obliczyc dni plodne przy nieregularnych cyklach:

"Jeżeli chodzi o metodę kalendarzykową może ją Pani stosować przy nieregularnych cyklach. Należy od najkrótszego dnia cyklu odjąć 20, np. cykl najkrótszy 21 dni, czyli 21-20=1, a od najdłuższego odjąć 11, np. cykl najdłuższy 32 dni, zatem 32-11=20. Dni płodne przypadają pomiędzy 1 a 20 dniem cyklu."

Jesli u Ciebie cykle nie byly jak w zegarku, to naprawde termin z OM moze sie duzo roznic od rzeczywistosci przez co dzidzia jest jeszcze za mala, zeby wykryc u niej bicie serca.
 
reklama
Będęmama! O tym samym pomyślałam właśnie moja kolezanka była ostatnio na usg wyszło jej 5t a ja mam 6t a różnica jest taka że mamy w tym samym czasie miesiaczkujemy i mamy te same dni cyklu ja dziś zobaczyłam serduszko a ona jeszcze zarodka nie widziała więc jest nadzieja ze twoje maleństwo jest młodsze i dlatego. Trzymam mocno kciuki za Ciebie UKmama!
 
Do góry