reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

reklama
U nas Alusia kilka razy miała kolkę (napady płaczu, prężenie, napięty brzuszek), szukałam przyczyn kolki i okazało się, że oprócz białka krowiego mogą to być również ostre lub ciężkostrawne potrawy, cytrusy, świeże owoce, słodycze, kakao, niektóre warzywa, np. brokuł, kapusta, kawa, a nawet zbyt dużo bodźców może rozpraszać podczas karmienia przez co dziecko nałyka się powietrza. Zauważyłam, że u mnie dieta ma znaczenie więc się pilnuję, ale w panice przy pierwszej kolce chciałam kupić kropelki na gazy i wszystko od 1 mies. więc kupiłam herbatkę koperkową. Dopiero w domu okazało się, że Maluch nie radzi sobie z piciem z butelki. Próbowaliśmy taką standardową z prostym smoczkiem, ale on był chyba za twardy, potem wypróbowaliśmy taką butelkę z ukośnym smoczkiem i dużą podstawą, nazywa się Chicco Natural Feeling, i po kilku chwilach malutka już ssała - trochę jeszcze nieudolnie, ale dojdzie do wprawy. Może mała czuła podobieństwo do piersi mamy i zaakceptowała ten smoczek, a po herbatce i moim ostrożnym odżywianiu się, czuje się lepiej, od 3 dni nie bolał jej brzuszek.

Załączam też zdjęcie tej butelki, która się okazała moim zbawieniem:)
 

Załączniki

  • 20170516_142224[1].jpg
    20170516_142224[1].jpg
    859,8 KB · Wyświetleń: 90
dziewczyny, a co oznacza śluz w kupce? to, że może być zielona to ok, ale czy pieniąca i ze śluzem coś oznacza?
 
Dziewczyny pytanie... czesto karmie na lozku oparta o tyl lozka... czesto w tej pozycji mam ugiete kolana i mała siedzi pupą na moich biodrach a plecki ma oparte o moje uda - czy tak wolno? Nie szkodzi to malej? Ona nieprzepada lezec na plasko :/
 
Mój toleruje butelki od początku z tommy tippy... i smoczki tak samo...najczęściej przed zaśnięciem ma smoczkiem i później wypluwa...
 
reklama
Delicol czy kolzym jest na recepte? Dodaje sie te krople do każdego posiłku?

Jeśli chodzi o jedzenie to smoczki i butelki tommee tippee mojej najbardziej podpasował bo chyba przypomina jej piers, próbowałam lovi i pluła wogóle nie chciała jeść. a co do uspokajaczy u nas króluja lovi. Mała jest fanką "cmokania":happy:

A co do śluzu i piany to u mnie położna mówiła, że może to też swiadczyc o jakimś stanie zapalnym. ale to tylko może,
 
Do góry