reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Chyba zależy wszystko od dziecka. Mam 3 butelki Tommy tipe i moja ich nie chce :/ uwielbia lovi. Moze temu ze piersią nie była karmiona? Smoczki jak już to tez lovi, ale ogólnie za nimi nie przepada.

Z brzuszkiem ani kupami na szczęście moja nie ma problemu.
A moja mimo piersi złapała butle, najpierw Tommee właśnie a potem Lovi. I to tak, jakby całe życie tylko to robiła [emoji23][emoji23][emoji23] aż w szoku byłam
Mój ma kupke ze sluzem. Akurat dziś byłam na szaczepieniu i pokazałam ją dla pediatry bo akurat zrobił. Powiedziała ze dzieci na cycu mogą tak mieć i nic więcej. Dziś musiałam dać małemu butle bo wisiał ciągle na cycu i nie dojadl

A butle mój też lubi tommee tippee i lovi aktywne ssanie. Do smoczka jakoś nie może się przyzwyczaić a mam chyba z pięć rodzaji. I z tych wszystkich czasami pociąga aventa.

Dziewczyny co jaki czas karmicie cycem? I czy w miarę wam juz się ustabilizowaLO? Bo moi dalej jak jestem w domu wisi na cycu aż wszystko wyje I za chwilę znów chce i się wkurza bo tam nic nie ma. A jak chce sprawdzić i ściągam pomiędzy karmieniami to dużo idzie wiec nie wiem.
No ja to przerabialam. Jedzenie co godzinę, z czego jadła po 50 minut więc miałam czas aż na siku ;) może laktacje młody sobie rozkręca i dlatego tak wisi? Bo teoretycznie to już powinien mieć to ustabilizowane, jeść co 2-3 godzinki ale to wiesz... Teoria sobie, dziecko sobie. Może masz model tzw mamuni cycusia...? Albo ma skok, albo jeszcze co innego? Ale wierzę, że jest ciężko.

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Moj najczesciej je co 2,3 godziny i trwa to okolo 15 minut, chyba ze karmie na lezaco to pozwalam mu na dluzej i tak odpoczywam :) Ma tez dni ze chce co godzine, wtedy to traktuje mnie bardziej jak przytulanke smoczek w jednym. Wczoraj w nocy nie jadl przez prawie 6 godzin, a dzien wczesniej to praktycznie co 2...

Jak karmie z butelki to tez uzywam Tommee T. Smoczek z Aventu czasami troche pomeczy.
 
Ostatnia edycja:
Co do kupek to moj ma bardzo czesto plynne i zielonkawe.. czesto tez ze sluzem. Pytalam dwa razy lekarki, a dzisiaj oddalam probke do badania.
Mam wrazenie ze dla lekarzy liczy sie tylko przybieranie na wadze, skoro przybiera bardzo dobrze to znaczy wszystko ok.. a to ze sie meczy przez gazy? to minie, niedojrzaly uklad itd. Ogolna zlewka tematu, a maly czasami cierpii. No i te kupy brzydkie. Jak probowalam jesc sam chleb, jakiegos ogorka, troche marchewki to wtedy kupy sa sluzowate i wodniste. Jak zjem zakazane rzeczy to sa bardziej stale.. badz tu madry.
 
Iskierka ściąganie nie jest żadnym wyznacznikiem ilości mleka. Ja ściągam mało, a mleko jest i Mały zawsze wyciągnie. Skoro między karmieniami jesteś w stanie ściągnąć to wydaje mi się, że źle interpretujesz jego zachowanie, że się nie najada, bo mleko jest i to w nadmiarze wręcz. Może powinnas częściej przystawiać po prostu?

Alexhi bo nie ma zakazanych rzeczy przy KP :) jeśli dziecko nie ma alergii.
 
Iskierka ściąganie nie jest żadnym wyznacznikiem ilości mleka. Ja ściągam mało, a mleko jest i Mały zawsze wyciągnie. Skoro między karmieniami jesteś w stanie ściągnąć to wydaje mi się, że źle interpretujesz jego zachowanie, że się nie najada, bo mleko jest i to w nadmiarze wręcz. Może powinnas częściej przystawiać po prostu?

Alexhi bo nie ma zakazanych rzeczy przy KP :) jeśli dziecko nie ma alergii.
Potwierdzam.ja też sciagam mało no chyba, że w nocy jak mam cycki jak kamienie. A tak to tyle co kot naplakal, a Ewcia jak ssieto często jej po brodzie cieknie.

Ciekawe czemujedna zawsze sciagnie butelkę mleka, a druga 10 ml. Anatomia?

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Potwierdzam.ja też sciagam mało no chyba, że w nocy jak mam cycki jak kamienie. A tak to tyle co kot naplakal, a Ewcia jak ssieto często jej po brodzie cieknie.

Ciekawe czemujedna zawsze sciagnie butelkę mleka, a druga 10 ml. Anatomia?

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Też mnie to zastanawia... U mnie też mleko aż płynęło o odciagniecie jednej porcji to bulwa dramat. Natura jest niesprawiedliwa - choćby z tym, że jedne mają tak wielkie cycki, że chcą je zmniejszac a inne tak małe, że powiększają....

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas zatkany nos i katar. przez ostatnie dni regularmie spacerki efekt:( moze cos doradzicie? narazie stosuje wode morska i masc majerankowa ale mala sie meczy. kiedy udac sie do lekarza ? i na jak dlugo odpuscic spacery? w przyszlym tyg mam szczepienie. i nie wiem co robic
 
Potwierdzam.ja też sciagam mało no chyba, że w nocy jak mam cycki jak kamienie. A tak to tyle co kot naplakal, a Ewcia jak ssieto często jej po brodzie cieknie.

Ciekawe czemujedna zawsze sciagnie butelkę mleka, a druga 10 ml. Anatomia?

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom

Kwestia osobnicza, dobranie dobrego laktatora (niektóre podobno elektrycznym nie odciągnę, a ręcznym owszem itd) i pory ściągania. Ja np miedzy karmieniami malutko ściągnę, nawet po 2h od poprzedniego karmienia, a znacznie więcej w trakcie porannego karmienia (Mały je z lewej, kończy przystawiam go do prawej i jednocześnie z lewej odciągam - patrzę jak je i to podkręca ściągana ilość)

Anusia a oczyszczasz nos aspiratorem porządnie? Katar biały, zielony, przezroczysty? Leje się?
 
Rossmanowskie pieluszki podchodzą waszym dzieciakom? Mojej siuski bokiem wylatują [emoji47]
i plecki ma czerwone tam gdzie się stykają z pampersem hmm. Dziwne bo jak byla malutka to nosila rozm 1 i nic się nie działo. Teraz kupiłam rozm 3 i chyba uczulenia dostaje. Kupilam też pampki z Lidla. Ładnie wyglądają

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny co jaki czas karmicie cycem? I czy w miarę wam juz się ustabilizowaLO? Bo moi dalej jak jestem w domu wisi na cycu aż wszystko wyje I za chwilę znów chce i się wkurza bo tam nic nie ma. A jak chce sprawdzić i ściągam pomiędzy karmieniami to dużo idzie wiec nie wiem.

Mi dość szybko się ustabilizowało ok. 3 tyg. Po takim czasie powinnaś mieć ok. 150-180 ml pokarmu. Może mały się denerwuje z innego powodu może chce się tylko uspokoić a ty dając mu pierś rozbudzasz go, bo mleko zaczyna mu lecieć? Może spróbuj dać mu smoczka gdy chce po raz kolejny pierś.
 
Do góry