reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Pewnie ze lekarze wiedza co robią ale coraz mniej słyszy sie o praktyce przekręcania dziecka w łonie matki. Casarka to nie jakas katastrofa kobiety płaca za cesarki ja w życiu nie dałabym sobie nic zrobic żadnego przekręcania kombinowania, dziecko sie ułoży glowkowo to rodzisz naturalnie miednicowo czy poprzecznie to cesarka i tyle. Mnie takie praktyki przerażają i włos mi sie na głowie jeży. Ale to moje zdanie.

Ewciik w 30 tc mały miał juz prawie 2 kg a wiadomo dziecko teraz rośnie najszybciej. W sensie przybiera na wadze. Tym bardziej ze ja juz mam jedna ciąże za sobą i córeczka urodziła siw równo w terminie z waga 3980. Także tez była duża dr mowi ze mały raczej siostrze nie ustąpi i mniejszy nie bedzie. 4100 na razie mi wpisał w karcie.
Boje sie porodu takie dużego dziecka. Mała szybko urodziłam ale tez łatwo nie było bo z głowa pchała tez rączkę.
Kuzynka rodziła córkę z taka waga jak ja a syna niż 4300 wyruszali małego z brzucha bo nie chciał przejść. Dla mnie to juz sa takie absurdalne sytuacje ibis razu powinni jej zrobic cc widząc ze jest niedużych gabarytów a dziecko waga pokaźna. To da pani rade, da Pani rade a pózniej panika bo na cc za późno a dziecko jak nie chciało tak wyjsc nie chce. Tyle sie słyszy o tych wypadkach przy porodzie wiec jesli u mnie okaze sie ze młody duży i do tego pośladkowy to będę domagać sie cc. Nawet gdy sie odwróci i bedą szacowali ze waga wysoka to nie chce popekac niech mnie kroją. Ja juz mam poród naturalny za sobą nic nikomu nie musze udowadniać :) chce miec po prostu zdrowe dziecko przy sobie
 
reklama
kulkaMM u nas też zapowiada się z 4 kg i gdzieś z tyłu głowy mam lęk, jak pójdzie poród SN... a często jest granica błędu, bo CC niby od 4,5 robią, a boję się sytuacji utknięcia główki w kanale rodnym czy coś... niby staram się tyle nie myśleć, pierwszy poród... zobaczymy co to wyjdzie, wizytę mam w 37 tc, ciekawe ile wtedy mała będzie ważyć, na kolejną może już się nie załapie... najlepiej byłoby rodzić w 38 żeby już wiecej nie przybierala na masie...
 
Kulka ja sie z Tobą zgadzam w 100%.
To faktycznie szykuje sie duży chłopak:) a właśnie od ilu kg robią cesarkę? Nie od 4 kg?
 
Jeju to już małe klocuszki:) moja ostatnio przez 3 tygodnie nabrała 750 gram. Bardzo dużo tylko, ze ona mała i teraz faktycznie gwałtownie przybiera. Ale do 4 nie dobije, obawę mam ze do 3 moze mieć problem;) a u Was moze teraz troszkę sie uspokoi.
 
Nie mam pojęcia jak to do końca jest. Koleżanka rodziła 4500 naturalnie w szpitalu w którym ja chce rodzic, wiem tylko ze tam mierza odwód brzucha i miednice moze w ten sposób potrafią oszacować czy dziecko da rade sie przecisnąć.
Paulyna powiem Tobie ze na sami leżałam z babka która naturalnie urodziła 4900 ale to było jej chyba 5-te dziecko. To dziecko wyglądało jakby miało 3 m-ce serio.
Wizja cesarki tez mnie przeraża ale taki rodzaj leku przed nieznanym tak samo miałam przed porodem SN. Ale bardziej boje sie powikłań po ciężkim porodzie dużego dziecka
 
Każdy poród jest tak indywidualny ze nie wiem od czego to zależy. Od przygotowania ciała ? Koleżanka 2300 urodzić naturalnie nie mogła a jakas wielka chudzina nie jest raczej z tych normalnych dziewczyn.

Dziewczyny czy bola Was czasami pachwiny ?? Mnie wczoraj wieczorem troche bolały a jak przypomnę sobie poród naturalny z mała to wlasnie miałam ogromny ból pachwin zaczęłam fisia łapać ze moze sie zaczęło a ja nawet torby nie mam gotowej
 
Ja nie mam boli w pachwinach.
Właśnie moja znajoma rodziła córkę 4100 i dramat miała, a należy do tych wysokich kobiet i z dość szerokimi biodrami. Także ja mam nadzieje, ze wszystkie trafimy na dobrych specjalistów i nie bedą robić głupot.
 
Dzień dobry, Nas zasypało. Śniegu po kolana. Dzisiaj z robiłam sobie wolne i oddelegowalam teściową do odbioru dzieci z placówek. U Nas strasznie ślisko i boję się upadku.

Apricort gratuluje jeszcze raz. Duży chłopczyk jak na 35tc. Moje dzieci z taka wagą rodzą się w terminie.

Kulka mnie pachwiny bolą. Ogóle ostatnio wszystko mnie boli. Brzuch, kręgosłup, biodra, spojenie łonowe, nogi. Spać z bólu nie mogę.

Kleinekatia ja pytalam po co wygotowujesz ręczniki. Ja tego nigdy nie robiłam. Normalnie piorę w 90 stopniach i tyle.

Ja też bym sobie nie dała nic przekręcić. Skoro dziecko tak się ułożyło to trudno. Cc i tyle. Tak jak wyciskanie dziecka z brzucha czy wyjmowania za pomocą kleszczy. Never. A CC wcale nie jest takie źle. Ja już po kilku godzinach normalnie chodziłam. Po dobię już nie potrzebowałam leków przeciwbólowych. Zobaczymy jak teraz będzie.
Moje dziecię zapowiada się malutkie. Zresztą jak jej rodzeństwo. W 32tc wazyla 1,6 kg. Zobaczymy jak w 35tc.
 
reklama
Mnie tez biodra ciagle zmieniam pozycje bo ujrzeć nie moge. Do tęgi chora jestem i nam antybiotyk także zawożę młoda tylko a wspomagam sie teściowa lub mężem do jej odbioru. Wczoraj mnie mega pachwiny bolały i uświadomiłam sobie ze torba stoi pusta jakby cos zaczęło sie dziać to tragedia. Musze jechac po koszule kapcie i kilka rzeczy z kosmetyków
 
Do góry