reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Może któraś z was jest z Poznania i zna dobrego ginekologa (najlepiej państwowego)? Swojego będę musiała zmienić, dziś chciałam zrobić TOG a on przepisał mi zbyt dużą dawkę glukozy - w laboratorium powiedzieli, że to niebezpieczne :-(
 
reklama
cześć dziewczynki,
ale dziś miałam sny:no: ... śniło mi się, że mój m mnie zdradzał...najpierw z facetem :no: a w drugiej części snu z jakąś aktorką ... normalnie masakra...
Rano powiedziałam mu, że w związku z tym, że tak nieładnie się zachowywał w moim śnie to na przeprosiny musi mnie zabrać na zakupy do ikei;-).
Na zakupy pojechaliśmy, więc mu wybaczyłam:-D

kafka88- dobrze robisz, że szukasz nowego lekarza ... to ile on zalecił Ci tej glukozy?
Ja niestety nie znam namiarow na gina z poznania ...:no:

rosea- mnie też czasem budzą kopniaki... najczęściej o 6 rano:tak: . Po szybkim mini śniadanku dzidzia się uspakaja i pozwala mamie spać dalej:tak:.

Co do rozmiaru brzuszka to też wydawało mi się , że nie jest on jeszcze aż tak baaardzo widoczny... szczególnie jak jestem w kurtce zimowej...
Niestety okazało się, że myliłam się :tak: nie mam lustra dużego w przedpokoju i wychodząc z domu, w kurtce nie widzę się....dopiero jak musiałam się po coś wrócić do sypialni i zobaczyłam sie w wielkim lustrze :szok: to oniemiałam...
 
hej dziewczynki !!!
Wróciłam właśnie, wyniki badań nie za rewelacyjne oprucz krzywej, ktora wyszła na czczo-65, po 1h-85, po 2h-60 .
Natomiast morfologia- poniżej normy Erytocyty, hemoglobina,hematokryt- anemia :-(
Najgorszy mocz-wystopiło białko -w min.ilościach,leukocyty podwyzszone do 15, poza tym nabłonki płaskie -liczne wpw.nabłąki okrągłe0-2 wpw, bakterie -b.liczne wpw, i jeszcze jakieś kryształki szczaw. wapnia -liczne w preparacie sie pryplątały heh
Kuracja furaginowa 3x dziennie po 2 tabletki aż, żelazo z kwasem foliowym-2x1, i jeszcze nospa forte 2x1.
Prawdopodobnie dzidzia uciska na pecherz ktory sie nie wypróżnia jak powinien i stąd te bóle w okolicy nerek, za dwa tygodnie do kontroli mam sie stawić- w aptece 70 zł trzeba było zostawić :-( mam nadzieje ,że pomoże ta kuracja furaginem. Nie jestem w dobrym dzis nastroju heh.
Ale sie rozpisałyście wieczorkiem postaram sie nadrobić buziaczki i papatki
 
:happy:Cześć dziewczyny!:happy:
Mam pytanie - czy można brać "coś" na spanie? Budzę się w nocy ( przeważnie do toalety) ok. 3 i potem już nie mogę spać :-(, czasami leżę 2-3 godziny. Fakt, że mój Maluch jest bardzo ruchliwy;-) i to też nie daje mi spać, ale już jestem nerwowa, jak się budzę, bo wiem, że znowu prędko nie zasnę... No, na szczęście ale, że nie mam horrorów sennych;-)
Moja lekarka wyjechała, a wizytę mam za 3 tygodnie....
 
czesc dziewczyny!!!
na urlopie super troszke zimno... nie jestem w stanie nadrobic ponad 100 stron ale postaram sie jakos... badania u gina wyszly ok jestem szczesliwa ze z dzidzia wszystko jest swietnie...
moj kochany synek dostal AZS cos strasznego bylismy z nim na testach pokarmowy... okazalo sie ze ma uczulenie na make zytnia...
pozdrawiam was goraco...
witam wszystkie nowe mamusie...
zycze duzo zdrowka dla wszystkich...
 
Wróciłam już z USG i wszystko jest dobrze. Julcia (nadal dziewczynka ;-) ) rośnie jak na drożdżach i waży już 1039 g. Rozwija się prawidłowo, wszystkie pomiary są w normie i wskazują na 28 tydzień.
A mnie zaczęły teraz tak boleć plecy, sama nie wiem czy to nerki czy krzyż. Mała jest w położeniu miednicowym pośladkowym i kopie mi w pęcherz. Mam nadzieję, że te bóle do jutra mi przejdą. Poza tym moja szyjka jest zamknięta i jej część wew wynosi 4 cm, niestety nie wiem ile zew ale tego dowiem się na najbliższym badaniu.
Patusia niefajne wyniki, ja na razie biorę Urosept ale jeśli to nie pomoże i bóle okażą się bólem nerek to pewnie skończy się na Furaginie lub antybiotyku. Zobaczymy.
 
rosea- moja dzidzia tez największa aktywnośc ma jak ja leże, wieczorakmi w łożku i jak tatuś mówi do brzusia, to mała fika radośnie :) Czasem jak się nie rusza to mówię do męża, powiedz cos do majeczki i za chwilę dostaję kopniaczki! Super, ze wyjasniłas z zusem :)

patusia- to masz tak jak ja z wynikami krwi, no ale mówią, ze w ciązy to normlane :) ja biorę raz dziennie żelazo przepisane przez lekarza. Na pewno będzie wszytsko wporzadku :) trzumam kciuki!

paula- to super, że maluszek rozwija się dobrze!

ania77- to super, że twoja julcia nadal jest julcią, a swoją drogą to ładniusi klopsik już tej twojej juleczki!
 
Witajcie:-)
mam pytanie od czego jest zalezne to ile glukozy wypija sie przed badaniem? 50 g lub 75 g za tydzien mam wizyte wiec pewnie gin zleci mi konkretna dawke ale ciekawi mnie ta roznica.
Pozdrawiam
 
reklama
ania to super nowiny, dzidzia zdrowiutka, wiec jest fajnie.:tak: Mnie tez od jakiegos czasu strasznie bola plecy i nie moge w pracy wysiedziec tych 6 godzin, bo normalnie wymiekam. Poza tym syn chyba mi bardzo splaszcza zoladek, bo mam zgage i jest mi niedobrze:baffled:
 
Do góry