reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

znalazlam na innym forum

"Czynność serca płodu jest zawsze widoczna dopiero od 9 tygodnia ciąży! Wcześniej czasem trudno jest ją wychwycić.
"Ys" to wymiar pęcherzyka żółtkowego.
"CRL" to wymiar ciemieniowo-siedzeniowy , który służy do oceny wieku ciąży i do pomiaru długości zarodka. "
jak to możliwe!
ja w 8 miałam duużą fasolkę i bardzo widoczne serduszko
wszędzie piszą co innego.... już sama nie wiem co będzie widać w tym 6tym
 
reklama
kocia zalezy przeciez kiedy zaszlas....
u mnie jest mlodsza o jakis tydzien -1,5 niz lekarz wyliczyl...
najlepiej to nie sluchajmy tylko zyjmy, cieszmy sie stanem i planujmy gdzie wstawic łóżeczko, jaki kupic wozek
 
Dorota IRL! A wiesz moze ile tutaj taka przyjemnosc kosztuje? W sobote wybieramy sie na ten urlop, ale po powrocie jesli nic sie nie ruszy w tej sprawie, to chyba popytam o prywatne wizyty.


U mnie w euro od 100 do 180 prywatnie w polskiej klinice. Ale to masz razem z wizyta. Mozesz poszukac technika, ktory specjalizuje sie tylko w USG i powinno byc taniej.
 
Super, że poruszyłaś ten temat ja się właśnie zastanawiałam ale na wszystkich kremach jakie znalazłam dla kobiet w ciąży jest napisane żeby stosować od 3-4 miesiąca ciąży. I nie wiem czy można się tym wcześniej smarować? A co z kremami zawierającymi kofeinę, pewnie odpadają? Ja teraz tylko porządnie nawilżam skórę normalnym balsamem i nie wiem co dalej.
Czytałam gdzieś, że dobry jest olejek migdałowy, próbowałyście?
Justynko a Ty jaki masz krem, napisali od kiedy można używać? jeśli nie to proszę napisz mi jego nazwę

Ja stosuje oliwke. Uwazam ze jest najlepsza i najbardziej natluszcza skore. Z tymi kremami przeciw rozstepom to roznie. Niekidy sa bardzo silne i nie mozna ich stosowac w ciazy, wiec uwazaj.
 
to dobrze że się forum rozkręca.... przed nami wspólne 9 miesięcy a może i dłużej ja na sierpniówkach 2005 klikam i klikam
wspólnie te wszystkie problemy łatwiej przetrzymać...
Madzia Singh czy mogę zapytać jakiego wyznania jest Twój ukochany? (jeżeli to nie tajemnica)
Pozdrawiam
Uciekam bo czas na dobranockę...
 
Madzia Singh czy mogę zapytać jakiego wyznania jest Twój ukochany? (jeżeli to nie tajemnica)

oczywiscie ze mozesz.
Sikhizm (pendż. ਸਿੱਖੀ) – religia powstała w XV wieku w Indiach w prowincji Pendżab. Jej założycielem był Guru Nanak. Obecnie na świecie jest ok. 24 milionów wyznawców tej religii (Sikhów) – żyją oni głównie w indyjskim Pendżabie, ale posiadają także liczną kilkumilionową diasporę rozsianą po krajach dawnego Imperium Brytyjskiego i w USA (tu bardzo liczni są również zachodni konwertyci na sikhizm - często w bardzo nieortodoksyjnej formie). Najważniejszym miejscem kultu jest „Złota Świątynia” w Amritsar, w której przechowywany jest oryginał świętej księgi Sikhów zwanej Sri Guru Granth Sahib.

Religia ta jest przeciwna wojnom religijnym. Nie chce dzielić ludzi na muzułmanów, hinduistów, chrześcijan. Uważa, że Boga można kochać nazywając go Allahem, Jahwe, Kryszną itp.


Sikhizm jest rodzajem kompilacji islamu i hinduizmu. Z islamu pochodzi nie posiadający żadnego wizerunku ani wcieleń Bóg, który jednak posiada „miliony imion”. Z hinduizmu pochodzą praktyki medytacyjne, wiara w możliwość uzyskania bezpośredniej łączności z Bogiem poprzez medytację prowadzącą do oświecenia, wiara w reinkarnację, i wreszcie wiele innych, zewnętrznych przejawów kultu.

Ważnymi punktami etyki sikhizmu są: wymóg samodzielnego utrzymywania się z uczciwej pracy, wzajemnego wspierania się i służby dla całej społeczności oraz równości wszystkich wyznawców.

SIKHIZM - ZBIGNIEW IGIELSKI - Wiedza i Życie - 1/1997
 
Witajcie babeczki,
Grecja, ah Grecja... zazdroszczę troszeczkę takiego urlopu, ale bardziej zazdroszczę anecik wymiotów, nie żartuję, gina zawsze martwiło to, że ja nie wymiotuję, lekko mnie mdliło zawsze, a teraz nic, tylko cycuszki bolą....


Też troszkę "zazdroszcze" tych wymiotów, bo ciagle brak mi dowodów ze jestm w ciązy a badanie usg tak daleko.
 
reklama
Witam
w sobote zobaczylam 2 kreseczki na tescie :) wychodzi termin na maj... choc szczegolow dowiem sie jutro na wizycie..
Czy mozna sie przylaczyc?
 
Do góry