reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Ankzoc, najważniejsze, ze z Twoją kruszynką wszystko w porząsiu. A krew w moczu... no no... nieciekawie :baffled: koniecznie zrób badania...:tak:
Confi, ponoć poród w wodzie jest lżejszy i przyjemniejszy zarówno dla mamy jak i dziecka, z dzieckiem na czele :tak: fajnie, ze za darmo;-)

A mi się moja Kruszynka usadowiła po lewej stronie i już 3 dzień tam siedzi i kopie :-) Potrafi szaleć cały dzień, aż się dziwię, czy to Dziecie w ogóle spi, czy może przez sen taka nawala mamuśkę:confused:;-)
Moja mama twierdzi, ze brzuszek mam na dziewczynkę (Ona miała spiczasty na chłopaka i upodobania kulinarne o niebo inne), poza tym te słodkości jedzone przeze mnie i zmiany w wyglądzie, wszystko na niebie i ziemi skłania się wg Niej ku płci pięknej rosnącej w moim brzuchu... No ale każdy może się mylić, a ja się nie nastawiam... Ciekawe ;-)
 
reklama
mela kobieta która chce rodzić w wodzie powinna mieć wykonany posiew z pochwy i kanału szyjki w celu wykluczenia infekcji. Niezbędna jest kontrola ciśnienia krwi, ponieważ zarówno zbyt wysokie jak i zbyt niskie są przeciwwskazaniem do porodu w wodzie. Dodatkowo morfologia krwi, wykluczenie anemii i pomiar temperatury ciała (wykluczenie infekcji) oraz wywiad lekarski o ogólnym stanie. Ponadto ciąża musi przebiegać prawidłowo i dzidzia nie może wazyć więcej niż 4 kilo...choc z tego co wiem to dopiero waga około 4.5 kg wyklucza ;)

imagination
to prawda , dzieci rodzone w wodzie sa spokojniejsze i nie doświadczają takiego szoku jak przy porodzie normalnym . Poza tym pierwsze sekundy życia zarezerwowane są dla mamy a nie dla lekarzy :) Dzidzia pozostaje w wodzie około pól minutki a potem mama bierze je na piersi, przez cały czas połączeni jesteśmy pępowiną :) dopiero po chwili wszystko odbywa się standardowo, czyli przecięcie pępowiny, ważenie mierzenie itp :)

lohoho to juz 100 post ;)
 
Witam was kobitki,

Na poczatek ale zescie duzo napisaly...ja dzisiaj znow latalam za sprawami zwiazanymi z domem...jeszcze tyle przed nami:dry:ehh

Paula super ze wyjazd sie udal i juz jestes w domciu:-Ddobrze ze synciem wszystko wporzadku i sie wyjasnily sprawy alergii...:tak:

Ankzoc ale sie kochana przestraszylam jak przeczytalam twoja wiadomosc.:szok:ale nie martw sie napewno bedzie dobrze, grunt ze trafilas na dobrego ginekologa i Cie porzadnie obejrzal:tak:teraz zajmij sie badaniami moczu! najwazniejsze ze z mala wszystko ok:-D

Katarzyniak naszczescie po mnie za bardzo nie widac ale wiesz zeby tyle wziasc kg i gdzie i jak:szok:to mnie zastanawia, kochana nie przejmujmy sie napewno szybko zgubimy po ciazy:rofl2:

Okruszek bardzo fajny pomysl z tym listem do Lilian:tak:caly czas 3mam kciuki za nia i kruszynki.

Imagination widze ze sie naprawde nakrecasz na dziewczynke:baffled:WYLUZUJ!!!! wazne zeby zdrowe bylo w koncu to wasze pierwsze dziecko...mi tez mama mowila ze bedzie chlopiec bo ladnie chodze i inni ale byli i tacy co mowili ze dziewczynka i co bedzie corcia:-Dale tak jak ci mowilam jadlam ogorki, kapuste kiszona i zagryzalam grejfrutem...wiec jedzenie nie ma nic do tego, dopiero teraz jem slodkiego wiecej...idz do lekarza na USG i sie dowiesz:baffled::nerd: i nie mow znowu ze sie ukryje!kiedy masz USG??

Tikanis jak mi mala poskacze troche wsrodku lub za dlugo sie przekreca tez odczuwam jakby takie bole w kroczu ale mysle ze to przez moja mala wiercioszke;-)

Dziewczynki apropo spania ja wogle sie nie wysypiam...tylko sie w nocy przewracam z lewegp boku na prawy i tak w kolko...moja corcia natomiast tak jak u niektorych z was sie wystawia a to glowke a to pupunie:-Dtez jest pieszczoszkiem, caly czas ja gladze przytulam...moj maz ja caluje i mowi do niej wiec sie wystawia coraz wiecej:-Dale noc to dla mnie koszmar ja zawsze spalam na plecach a teraz nie moge, zazwyczaj mi wygodnie na lewym boku ale bywaja tez noce ze na prawym:sorry2:
 
mela kobieta która chce rodzić w wodzie powinna mieć wykonany posiew z pochwy i kanału szyjki w celu wykluczenia infekcji. Niezbędna jest kontrola ciśnienia krwi, ponieważ zarówno zbyt wysokie jak i zbyt niskie są przeciwwskazaniem do porodu w wodzie. Dodatkowo morfologia krwi, wykluczenie anemii i pomiar temperatury ciała (wykluczenie infekcji) oraz wywiad lekarski o ogólnym stanie. Ponadto ciąża musi przebiegać prawidłowo i dzidzia nie może wazyć więcej niż 4 kilo...choc z tego co wiem to dopiero waga około 4.5 kg wyklucza ;)

imagination to prawda , dzieci rodzone w wodzie sa spokojniejsze i nie doświadczają takiego szoku jak przy porodzie normalnym . Poza tym pierwsze sekundy życia zarezerwowane są dla mamy a nie dla lekarzy :) Dzidzia pozostaje w wodzie około pól minutki a potem mama bierze je na piersi, przez cały czas połączeni jesteśmy pępowiną :) dopiero po chwili wszystko odbywa się standardowo, czyli przecięcie pępowiny, ważenie mierzenie itp :)

lohoho to juz 100 post ;)
Przy pierwszej dzidzi tez mazyłam o porodzie w wodzie a skonczyło sie cearka ciekawe jak teraz czy jak dopuszcza mnie do naturalnego to czy dadzą rodzić mi w wodzie ..... ciekawe
 
Imagination widze ze sie naprawde nakrecasz na dziewczynke:baffled:WYLUZUJ!!!! wazne zeby zdrowe bylo w koncu to wasze pierwsze dziecko...mi tez mama mowila ze bedzie chlopiec bo ladnie chodze i inni ale byli i tacy co mowili ze dziewczynka i co bedzie corcia:-Dale tak jak ci mowilam jadlam ogorki, kapuste kiszona i zagryzalam grejfrutem...wiec jedzenie nie ma nic do tego, dopiero teraz jem slodkiego wiecej...idz do lekarza na USG i sie dowiesz:baffled::nerd: i nie mow znowu ze sie ukryje!kiedy masz USG??
Nie nakręcam się!!! Dzielę się z Wami tym co mówią mi inni. Mi to naprawdę obojętne jaką płeć ma moje Maleństwo, bo to zdrówko Jego/Jej jest najważniejsze!!!:tak::tak::tak:
Wizytę u gina mam w poniedziałek, a usg... nie wiem... poproszę Go o skierowanie na usg w szpitalu - u dobrego lekarza i na dobrym sprzęcie, bo dotychczas to o dupkę potłuc te usg było :angry: A jak mi nie da, to pójdę prywatnie, nie będę się prosic ;-)

Mykam spać... Ciężkawy psychicznie dzień za mną...:confused2:
A spać w nocy mogę, zresztą różnie to bywa... Dwie nocki miałąm dziwne, bo zazwyczaj spię na lewym boku, a właśnie tam usadowiło się Maleństwo i mi kopy zasuwa i nie daje spać na tym boku:-p Tak wiec bywa, ze się budzę i jakiś czas nie mogę spać... A w ciagu dnia to ziewam non-stop:zawstydzona/y:
Dziś w nocy jaki miałam skurcz:szok: To aż zwinęłam się w kulkę, ale po 2-3 sekundkach przeszlo... Ale az zabolalo mnie, jak zakulo mnie w lewym boku (pachwinie bardziej):confused:
Dobranoc:tak:
 
Ostatnia edycja:
mnie spojenie bardzo boli,położna badając brzuszek stwierdziła że mała jest główką na dół,tak więc najbardziej boli jak chodze:no: czasami musze przystanąć bo mam wrażenie że mi coś pęka
 
Cześć Mamusie!
Ja dziś dla odmiany w pracy na 7 ;-) bo ide po południu do lekarza! Troche sie denerwuje wiec trzymajcie za mnie proszę kciuki!
Mam nadzieje, że łożysko poniosło się do góry:blink: i że Maluch ma sie dobrze. Ciekawe też czy bedzie coś widać czy to w koncu facet czy babka ;-):sorry2: Na razie mam dwie różne informacje ;-)

Ankzoc , daj koniecznie znać jak sie dziś czujesz! Myślę o Tobie ciepło!

Wszytkim Mamusiom zyczę miłego dnia!:tak:
 
Ankzoc dobrze, że z Maleństwem wszystko o.k.! Daj znać jak się dziś czujesz.
A ja wczoraj byłam na wizycie u diabetologa. Po dokładnej analizie tego co jadłam do tej pory, Pani doktor dała mi wytyczne co mam jeść teraz. Straszna ta dieta! Tylko teraz jak siedze w domu to będę miała czas, żeby się do niej stosować, ale jakbym nadal pracowała to odpada, bo wówczas to ja raczej "na mieście' się żywiłam, bo nie miałam jak inaczej coś zjeść. No i muszę badać sobie poziom cukru przynajmniej 2 razy dziennie. Wypożyczono mi glukometr, dostałam dzienniczek do zapisywania i następna wizyta 4.03.
 
Kokoszko ja też niebardzo moge spać ostatnio.. Czasem się poddaje, robie herbate i czytam do rana, żeby nie wiercić się w łóżku. A jeśli uda mi się zasnąć to budzi mnie byle szelest i wtedy już koniec spania :baffled: Pytałam o to wczoraj gina i powiedział, że można spróbować: A) nie spać w dzień, B) wypić meliskę przed snem, a jeśli to nic nie da to plan: C) przepisze mi relanium :tak: Ja akurat nie śpię w dzień, więc spróbuję tej melisy narazie :tak:
 
reklama
Tikanis - niestety ja też należę do tych "szczęśliwych" z bolącym spojeniem. Chociaż na razie się uspokoiło i jest lepiej. Ale nie tak dawno z trudem robiłam krok nie mówiąc o ubraniu się. Na razie maluszek jest główką do góry więc mi nie uciska ale jak się odwróci to bóle z pewnością powrócą. Zgłoś to lekarzowi na najbliższej wizycie bo jeśli mocno się rozchodzi spojenie to czasami jest to wskazaniem do cc (ale z tego co pamiętam będziesz miała cc więc nie ma takiego problemu).
Marzena80 - coś mi się wydaje że niedługo dołączę do Ciebie ;-) Jutro idę do szpitala na badania cukrowe (obciążenie glukozą 75 g i przez 3 dni glikemia). Mam nadzieję, ze skończy się na diecie tylko jak wczoraj poczytałam, to naprawdę nie wiem co będę jeść. Ale będę się martwić jak badania wyjdą nieciekawie.
 
Do góry