reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Ania_77 ja miałam od razu robione badanie z 75 g glukozy. Podobno norma jest do 140, a ja miałam 144,9. A ta dieta jest rzeczywiście kiepska. Zdziwiło mnie to, że właściwie nie powinno się jeść owoców. Zawsze się mówiło, że owoce są zdrowe i można spokojnie je jeść, a tu lekarka mi wczoraj powiedziała, że mogę dziennie zjeść 1 jabłko lub 1 kiwi lub 1 mandarynke. A ja do tej pory strasznie się opychałam pomarańczami i mandarynkami.
 
reklama
Mela, dziękuję za kciuki! Na pewno sie przydadzą bo jak zawsze przed wizytą bardzo sie stresuje :zawstydzona/y:

Marzena80, Ania_77, dieta niskocukrowa nie jest taka straszna! Ja przed ciaza stosowałam taka diete. W ogóle zrezygnowałam z białego cukru i białej mąki oraz węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym i nie było źle!:tak: Owoce faktycznie nie są wskazane (zwłaszcza banany) i ja prawie zupełnie ozdwyczaiłam sie je jeść... teraz od czasu do czasu jem jabłka, pomarańcze lub mrożone truskawki. Ciezko może Wam być ze względnu na małą dostępność warzyw w tym sezonie które są absolutnie niebędne!
Acha, jesli chciałbybyście jeść dżemik to polecam materne light - nie zawiera cukru tylko dozwoloną fruktozę... ew firmy biofan są też dobre dżemiki! Powodzenia!;-):blink:
 
Dziewczyny, a ja mam klopot. Przeziebiłam się i na dodatek przeziębilam pęcherz. Już pare razy miałam kłopoty z pęcherzem, więc odróżniam to bez kłopotu, a lekarz wczoraj mi powiedział (pierwszego kontaktu, nie gin), że pewnie jestem odwodniona, bo tak często chodze do toalety, a skoro jestem w ciąży, to może dziecko się przekręciło i uciska na pęcherz. Jasne, tylko jak wytłumaczyc charakterystyczne pieczenie? I do tego czuje taki dziwny ból brzucha. Całego! No raczej dyskomfort, a nie ból. Wcześniej przyłożyłabym sobie coś cieplego do pęcherza i go rozgrzała, ale nie wiem, czy Izie to nie zaszkodzi. No zdenerwowałam się porządnie. Do mojego gin ide dopiero w przyszłym tygodniu.

cholera, zastanawiam się, czy nie wziąć czegos na ten pęcherz. może urosept, albo urinal? Bo zazwyczaj bralam furagine, ale wiem, że się ją odradza dla ciężarówek. i zabiłabym za aspiryne...
 
Dziewczyny, a ja mam klopot. Przeziebiłam się i na dodatek przeziębilam pęcherz. Już pare razy miałam kłopoty z pęcherzem, więc odróżniam to bez kłopotu, a lekarz wczoraj mi powiedział (pierwszego kontaktu, nie gin), że pewnie jestem odwodniona, bo tak często chodze do toalety, a skoro jestem w ciąży, to może dziecko się przekręciło i uciska na pęcherz. Jasne, tylko jak wytłumaczyc charakterystyczne pieczenie? I do tego czuje taki dziwny ból brzucha. Całego! No raczej dyskomfort, a nie ból. Wcześniej przyłożyłabym sobie coś cieplego do pęcherza i go rozgrzała, ale nie wiem, czy Izie to nie zaszkodzi. No zdenerwowałam się porządnie. Do mojego gin ide dopiero w przyszłym tygodniu.

cholera, zastanawiam się, czy nie wziąć czegos na ten pęcherz. może urosept, albo urinal? Bo zazwyczaj bralam furagine, ale wiem, że się ją odradza dla ciężarówek. i zabiłabym za aspiryne...
A lekarz nie zlecił Ci badania moczu? Może idz do innego?:sorry2::confused:
 
nie zalecił, bo to jedno z badań z którym mam iśc do gin, tylko, że w piatek za tydzień! cholera, teraz jest "modna" grypa, i do dr dosteć się trudno, a nie chce iśc prywatnie i wydać 100 za diagnoze "to odwodnienie"...

i sprawdza sie stare porzekadło... ciężarnej zawsze lekarz w portfel dmucha:-)...


@właśnie mi znajoma kardiolog nasiadówki z kory debu doradziła, że tylko to moge... ide do parku!... albo do najbliższej apteki;-)
 
Ostatnia edycja:
Kurcze Kochana, to faktycznie niezbyt ciekawie... Ja nie poradze za duzo bo nie miałam nigdy takich kłopotów... Moze jakaś inna Majówka lepiej sie zna na kłopotach z pęcherzem? Na mój rozum to badanie moczu w tej sytuacji to podstawa...
 
aga29, anula1812, ania_77- dziekuje dziewczynki za odpowiedz.. mnie na szczescie dzis przesalo bolec te spojenie lonowe.. widocznie wczoraj przesadzilam ze spacerem... no teraz juz bede uwazac ale lekarzowi powiem napewno przy wizycie ktora mam 25 lutego.. czyli za 3 tygodnie buziaki kochane
 
Katarzynak83 - trzymamy, trzymamy zaciśnięte kciukasy za Twoja wizytę. ja jutro - już nie mogę sie doczekać :-)
Dietetyk wypowiedział się ostatnio w TV że o tej porze dużo lepiej jeść mrożone warzywa niż te piekne pomidorki np. które się nie psują przez tygodnie :-)
Smacznego!
Dzieki Kochana! Jutro ja trzymam kciuki za Ciebie i Twoje Maleństwo!
Co do warzyw do zgadzam sie w 100%:tak: Ja preferuję mrożona brukselkę ;-)
 
Witam wszystkie mamuśki.

Marzena80, Ania_77 fakt taka dieta to nic specjalnego , ja to teraz sobie nie wyobrażam jak mogłabym nie jesc słodyczy. Ale pewnie jak bym muisała!!!

ja jeszcze nie robiłam krzywej cukrowej. Dopiero teraz dostałam skierowanie. z tego co czytam to juz prawie wszytskie jesteście po. Ja dopiero wizyte ma 2 marca, troche mam obawy ze dopiero teraz lekarz mi dał skierowanie na to badanie.
Krystyna 30 znieczulenie to napewno przydaje sie. Nie wiem jak to jest u mnie w szpitalu, bo słyszałam ze w niektórych szpitalach w polsce za takie nie trzeba płacić, a w niektórych trzeba.
Na szkole rodzenia musze o to zapytac.
 
reklama
Witajcie kochane mamusie!

Ja też mam ostatnio problemy ze spaniem. Dzisiaj jak juz ścierpłam na lewym boku przewróciłam się na prawy ale to się dzidzi nie spodobało i jak zaczeła fikać to zasnąć nie mogłam. Wyczytałam kiedyś że spanie na plecach nie jest dobre dla dziecka bo może powodować niedotlenienie, czy to prawda? Staram się nie spać w tej pozycji ale mimo to często tak się budzę a potem strasznie boli mnie dół brzucha i mam problemy ze wstaniem z łóżka, czy to normalne? :-(
 
Do góry