reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Hej dziewczyny!!!!!!!!!!
moja gwiazdeczka dzis obudzila mnie o 5.15 tak strasznie kopala ze az sie zerwalam cala obolala z lozka...oj strasznie... ale poszlam napic sie soku i zaraz po paru minutach zasnela jak zaczarowana... mam tylko nadzieje ze nie bedzie tak warjowac juz po przyjsciu na swiat....
 
reklama
A ja dziś miałam USG w celu sprawdzenia serduszka mojej kruszynki. Lekarz przyglądał się dość długo i stwierdził, że wszystko wygląda dobrze. No i potwierdził, że to dziewczynka (ale tutaj prawdy dowiemy się w maju). Oby tylko mała rosła zdrowo!
 
Czołem Dziewczynki!

Justyna_0 - Doskonale znam problem sapania, dyszenia i trudności w schylaniu. W sobotę schowałam wszelkie sznurowane buty na dno szafy, bez sensu się męczyć ;-) Doszło do tego, że mój Men dziś mi zakładał skarpetki i śmiał się ze mnie jak krzyczałam "Ja sama, ja sama!"

Kaatharina - Wytrwałości w sesji! Ja też w ferworze walki z wiedzą wszelaką. Kiedy kończą Ci się egzaminy? Bo mnie czeka jeszcze prawie miesiąc walki (10.02 mam ostatni egzamin). Damy radę! W końcu mamy po 2 mózgi do dyspozycji ;-):-D Szkoda tylko, że mój drugi dziś na kolokwium uparcie kierował myśli na kanapkę z boczkiem i chrzanem... :-D:-D

Okruszku - Cieszę się Twoją radością na to USG. Długo na to czekałaś :tak: Tak sobie myślę, że pewnie teraz czujesz się jak dziecko tuż przed Wigilią. A jak Twój bok? Przeszło Ci po spacerze?

Patusia - No co Ty, Kochana? Jak to tak chorować? Zdrowiej szybciutko! Ściskam Cię mocno :-)

Marzena - Gratuluję córci! Super, że Maleństwo zdrowe!
 
Dziewczynki, już nie nadążam dziś za Wami. Ledwo zipię, kicham, z noska leci, kaszelek na całego...Nie jestem w stanie dziś odpisać każdej z osobna ale myślę o Was wszystkich cieplutko.
Odebrałam dziś wyniki z toxo i wychodzi mi z nich że nie mam przeciwciał czyli muszę nadal uważać. Może jest wśród Was specjalistka od toxo?
Moje IgG <0,13 IU/ml (wartości referencyjne są następujące: niereaktywne <1,0; nieokreślone 1-3; reaktywne >3,0)
IgM ujemne.
Poza tym test glukozowy wykazał lekko podwyższony poziom cukru tzn norma jest poniżej 7,8 mmola/ l a ja mam 8,1 (wyczytałam że pomiędzy 7,8 a 11,1 jest stan przedcukrzycowy) Zobaczymy co powie lekarz.
Ja na razie zmykam bo padam, papa.
 
Ja też coraz bardziej odczuwam rosnący brzuszek, też mam problem np. z założeniem skarpetek, a w wannie któregoś dnia usiądę i sama nie wstanę a aby wziąć prysznic już mam problem z sięgnięciem ręka aby się umyć w okolicach intymnych. Dziś tez stwierdziłam że muszę z mężem zamienić się miejscami w łóżku bo narazie śpię od ściany i coraz gorzej jest mi się z tamtąd zgramolić. No cóż... będzie coraz gorzej bo brzucholek dopiero zaczyna pokazywać na co go stać.:rofl2:
 
Foxy jak bardzo się ucieszyłam, że nie tylko ja mam teraz na głowie sesję! Będę trzymała za Ciebie kciuki najmocniej jak potrafię! Hehe śmiałam się z tego co napisałaś o dzidzi i kanapce :) moja mnie rozśmiesza kiedy na wykładach zasypia z nudów ;)
Ja nie mam jeszcze terminów egzaminów, ale sesja trwa od 4 do 17 lutego. Ogólnie egzaminów, kolokwiów, itd. będę miała jeszcze do jej końca 8.
Jakoś damy sobie radę :)
 
Ania77 a miałaś robiony ten test z 50g glukozy czy z 75g? Bo jak z 50g to powinnaś mieć zrobiony z 75g i dopiero wtedy moze być postawiona diagnoza.
Póki co:
-odstaw słodycze, białe pieczywo, miód, dżemy, ciasta,biały ryz, ziemniaki,soki z kartoników itp. :one szybko podnoszą poziom cukru
-jedz mało a częściej 6-7x dziennie
-najlepsze są pokarmy jak najmniej przetworzone tzn. marchewka lepsza surowa niż gotowana (węglowodany z gotowanej błyskawicznie się wchłaniaja i podnosza poziom cukru)
-można jeść od groma pomidorów, ogórków, sałat, szczypiorków, zieleniny, poza tym generalnie warzyw z wyjątkiem strączkowych, kukurydzy, kapusty i marchewki gotowanych
-uwaga na owoce - one też zawierają łatwo dostępny cukier, szczególnie winogrona, dojrzałe i przejrzałe banany, owoce suszone; stosunkowo nieiwele weglowodanów mają np. jabłka, kiwi.
Jeśli będziesz miała robiony dopiero ten wiażący test z 75g glukozy, to dzień przed nim jedz normalnie, przerwa w jedzeniu przed testem to min. 12 godzin.
Toxo dalej nie masz, i trzeba uważać na wszelką surowiznę itp.
 
Dzięki Rosea, liczyłam na Ciebie kochana w sprawie tych wyników cukrzycowych. W sumie jeszcze się nie martwię, bo z Marcinkiem też miałam podniesiony poziom cukru. Ale rzeczywiście zmienię troszkę dietę. Co prawda słodyczy nie jem teraz za dużo więc tą minimalną ilość odstawię. Szkoda że to zima i te warzywka takie nieciekawe, szczególnie pomidory które uwielbiam. A nabiał mogę jeść, bo ja to bardziej serowa jestem ;-) Oj będę musiała poczytać więcej nie będę Cię zanudzać pytaniami o poszczególne produkty i owoce.
No dobrze ja już zmykam naprawdę bo oczy mnie pieką od kataru i niewyspania. Do jutra
 
reklama
ania- dynia i pomidory zmniejszaja zawartosc cukru w organizmie... do tego por, brokuly, buraki, oraz witaminy z grupy B, cynk i chrom wplywaja korzystnie na prawidlowy metabolizm cukrow...
 
Do góry