reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

Ja też mam dużo więcej niż na początku ciąży także to chyba normalne.

Wy też już macie duże brzuszki?

@Nikooś gdzieś mi się obiło o uszy, że jak tak robi lekarz przy porodzie to jest to niebezpieczne ale jak jest na naszym etapie ciazy to nie wiem.
 
reklama
@Milania12 dopóki ból jest taki do zniesienia, i nie towarzysza temu żadne krwawienia to mysle, ze to normalne. W końcu macica się cały czas powiększa, a maluszek potrzebuje coraz więcej miejsca w środku. Ja ze śluzem mam różnie czasami więcej, czasami prawie wcale.

@Safija coś tam rośnie, czasami mam wrażenie ze już bardzo urosl, a kiedy indziej ze wcale się nie zmienił. Ale ja mam troszkę więcej ciałka, to pewnie dlatego [emoji6]
Z tym uciskaniem przy porodzie to chyba wiem o co Ci chodzi, i tak, ja tez słyszałam, ze to jest niebezpieczne. Ale to nie jest takie samo uciskaniem co np ja miałam na badaniu. Mi lekarz badał palcami macice, a przy porodzie naciskają od góry brzucha żeby „pomoc” wypchnąć dziecko, jeśli się nie myle.
 
@Nikooś ciałkiem to mnie chyba nie przebijesz bo ja startuje od 80kg.Figure mam typ jabłko, ale typowo mnie wybula na piłeczkę od godz 15 do wieczora, a rano tylko tak trochę widać. Już sama nie wiem co ubierać, bo jeszcze 1.5 tyg muszę się kryć.
 
@Safija Ja się waga chwalić nie będę [emoji28] jedynie wiem ze nie wygladam na tyle ile ważę, ale brzuszek powiem Ci zaokrągla mi się od dołu, to sama widzę. A jak leżę to już w ogole, od góry taki prosty a na dole wiekszy i zaokrąglony [emoji28]A czemu musisz się kryc?
 
@Nikooś zaczęłam pracę niedawno i muszę trochę popracować zanim się przyznam, żeby nawet jak mnie nie będą chcieli mieć świadczenia. Trochę głupia sytuacja, ale u nas maluch to była niespodzianka.
 
@Safija, rozumiem doskonale, u mnie było tak: 10 wrzesnia miałam iść z dokumentami złożyć w potencjalnej nowej pracy, a 7 już spóźniał mi się okres, szwagierka naciskała żebym zrobiła test. I z dokumentami nie poszłam. A w sierpniu stwierdziliśmy ze bobaska musimy „przesunąć” bo idę do roboty [emoji16]
 
To w sumie podobna historia ☺ Bobasy wiedzą lepiej kiedy przyjść na świat
Mi też się spóźniał -gadam z przyjaciółką i oczywiście milion powodów wymyślam, bo to przecież niemożliwe żebym była w ciąży, jak tu tyle stresu,nieregularne okresy,przeprowadzka: ona mnie wyśmiała i mówi zrób test ☺
Pójdziesz z dokumentami jak podchowasz maluszka ☺
 
Noo wcześniej jak chcieliśmy to szedł test za testem, mój jak słyszał ze robiłam kolejny to tylko przewracał oczami, a we wrzesniu „eee gdzie tam, znowu się spóźnia, boli mnie brzuch wiec zaraz dostanę okres” a potem o 7 wieczorem dwie krechy jak byk, tak krzyczałam ze chyba całe miasto wiedziało [emoji28]
 
reklama
@Gosik880 Ty juz lepiej nie czarnowidzuj ;-) wszystko bedzie dobrze, przeciez juz 1/3 za nami :-) a co Cie tak trapi?
Szczerze to sama nie wiem. Cały czas się boję, że coś pójdzie nie tak. Chyba moja nerwica bierze górę jak nie mam żadnego konkretnego zajęcia. Przed ciążą zaczęłam chodzić na psychoterapię i bardzo mi pomagała ogarnąć moje lęki ale odkąd dowiedziałam się o ciąży wszystko zaczęło się od nowa.
@Magddaa88 @Smile4u @izabell96 Zawsze warto wszystko dokładniej sprawdzić jeżeli są jakieś wątpliwości. Wole sobie nie wyobrażać stresu jakiego doświadczacie. Życzę wam, żeby wszystkie wyniki wyszły prawidłowo.
Wy też już macie duże brzuszki?
Ja mam mały :( taki spożywczy, a nie ciążowy.
@Nikooś gdzieś mi się obiło o uszy, że jak tak robi lekarz przy porodzie to jest to niebezpieczne ale jak jest na naszym etapie ciazy to nie wiem.
Pewnie chodzi Wam o chwyt Kristellera. Uważa się, że nie powinno się go stosować przy porodzie ale niestety nie jest zabroniony w Polsce. Lekarz wyciska dziecko uderzając w brzuch ciężarnej... Nawet nie będę mówić o powikłaniach i bólu. Według mnie to jest barbarzyństwo i każda kobieta powinna krzyczeć, że nie wyraża na to zgody. Co innego jeśli chodzi o naciskanie rękoma przy badaniu. To normalne i nie powinno zaszkodzić bo siła jest znikoma.
Witajcie, czytam Was codziennie...z pisaniem gorzej bo młodej trójki idą...następna wizyta za 2 tygodnie a ja zaczynam się martwić bo pobolewa mnie brzuch....i jakoś tak dziwne myśli mnie nachodzą...pewnie niepotrzebnie ale oprócz tego nic się nie dzieje...duuuzo śluzu strasznie dużo, Wy też???
Mnie brzuch boli codziennie, raz bardziej, raz mniej. Lekarz po badaniu zawsze mówi, że jest ok. Biorę na te bóle luteinę 100 jedną rano i dwie na noc. Ja też mam strasznie dużo wodnistego śluzu, wręcz mnie zalewa, zwłaszcza rano. Ciągle zmieniam wkładki :( Myślę, że to od luteiny ale i tak się tym stresuje.
@Nikooś zaczęłam pracę niedawno i muszę trochę popracować zanim się przyznam, żeby nawet jak mnie nie będą chcieli mieć świadczenia. Trochę głupia sytuacja, ale u nas maluch to była niespodzianka.
U mnie była podobna sytuacja. Zmieniłam pracę, miałam umowę na okres próbny na 3 miesiące. Potem podpisałam umowę na czas nieokreślony i po 2 tygodniach dowiedziałam się o ciąży. Było mi strasznie głupio względem szefa, bo trochę mu popsułam plany, a to fajny człowiek. Niestety nie mogłam dalej pracować, będąc świadoma ciąży, bo mam za dużą styczność z chemikaliami w pracy. :sad:
 
Do góry